2022-12-29

Sylwestrowa Moc Przebojów: Wyjątkowy klasyczny duet

Małgorzata Walewska i specjalny gość w jednym z najbardziej znanych utworów operowych. Jurorka „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na koncercie w Parku Śląskim w duecie z kolegą z Teatru Wielkiego - Opery Narodowej Lukasem Jakobskim. Jaką arię ze słynnego dzieła „Traviata” przygotowali? Zobacz sam koncert Sylwestrowa Moc Przebojów 2022 roku.

Klasyka opery
Opera Giuseppe Verdiego „La Traviata” należy do kanonu muzyki poważnej. Skomponowana w 1853 roku ma libretto oparte na powieści „Dama kameliowa” Aleksandra Dumasa. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów tego dzieła jest duet „Libiamo ne' lieti calici”, czyli „Więc pijmy na chwałę miłości”. To właśnie ten fragment w wyjątkowym duecie podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów. Widzowie znają go już w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej z Krzysztofem Cugowskim z premierowego odcinka szesnastej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Teraz w towarzystwie słynnej śpiewaczki Lukas Jakobski.

Wybitny duet
Do wspólnego wykonania Małgorzata Walewska zaprosiła śpiewaka operowego dysponującego głosem basowym. Artysta urodził się w Koszalinie. Studiował w Akademii Muzycznej w Poznaniu i w Royal College of Music w Londynie. Występował na wielu innych znaczących scenach operowych Europy, między innymi: Classical Opera, Glyndebourne On Tour, Grange Park Opera, Irish National Opera, Opéra de Lyon, Holenderska Opera Narodowa, Nederlandse Reisopera, Palau de les Arts Reina Sofía, Theater an der Wien oraz Teatr Wielki - Opera Narodowa.

Sylwestrowa Moc Przebojów 2022 - zobacz koncert:

Na Sylwestrową Moc Przebojów 2022 zaprosili Telewizja POLSAT i Województwo Śląskie. Współorganizatorami byli Park Śląski, Stadion Śląski, a patronami medialnymi Radio Zet i Interia.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat