2022-12-01

„Państwo w Państwie” - odcinek 463, na żywo 4 grudnia

Koszmar Roberta Janowskiego. Psychofanka niszczy mu życie. Muzyk i juror „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” od kilkunastu lat jest prześladowany przez stalkerkę! Reporterce programu „Państwo w Państwie” jako jedynej udało się dotrzeć do kobiety i z nią porozmawiać. Prowadzący Przemysław Talkowski z zespołem i ekspertami zapraszają na kolejny odcinek emitowany na żywo w niedzielę 4 grudnia o godz. 19:30 w Polsacie.

Oglądaj Państwo w Państwie online na polsatgo.pl.

Zaczęło się niewinnie
Wszystko zaczęło się wiele lat temu, gdy tajemnicza kobieta zapisała się do fanklubu Roberta Janowskiego. Początkowo po prostu jeździła na wszystkie koncerty swojego idola. Później zaczęła wysyłać artyście listy, prezenty, koperty z czekoladkami, maskotkami, bielizną, prezerwatywami. Muzyk zaczął dostawać codziennie mnóstwo maili i telefonów, a jego życie powoli stawało się koszmarem...

Coraz bardziej niebezpiecznie
Psychofanka wielokrotnie dzwoniła domofonem do mieszkania Roberta Janowskiego! Czekała na niego przed blokiem i w garażu podziemnym. Gdy pewnego dnia rzuciła w stronę artysty i jego żony butelką, ci zdecydowali się zgłosić sprawę na policję.

Kolejne rozprawy i wyroki
W 2014 roku psychofanka została skazana za uporczywe nękanie państwa Janowskich na dziesięć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Kolejne postępowanie (w 2017 roku) zakończyło się umorzeniem sprawy, ponieważ sąd uznał stalkerkę za niepoczytalną i trafiła ona na dziesięć miesięcy do szpitala psychiatrycznego. Sąd zobowiązał ją też do dalszego leczenia po opuszczeniu szpitala. Poszkodowani przez blisko rok mieli spokój, ale po wyjściu kobiety na wolność koszmar wrócił.

Apel o pomoc
Gdy Janowscy przeprowadzili się, psychofanka dowiedziała się o ich nowym miejscu zamieszkania wcześniej, niż niektórzy znajomi! Kobieta systematycznie pojawia się przed ich domem, pomalowała farbą samochód i bramę. Małżeństwo jest też przez nią regularnie śledzone. Mimo że łamie tym sądowy zakaz zbliżania się do pary. Robert Janowski zamieścił na Facebooku post, w którym zaapelował do instytucji państwowych o pomoc w walce ze stalkerką...

Czy interwencja programu „Państwo w Państwie” pomoże w rozwiązaniu sprawy?

Państwo w Państwie w niedzielę o godz. 19:30 w Telewizji POLSAT.