2022-11-30

Gala z okazji 30-lecia Polsatu na żywo we wtorek 6 grudnia

30 lat temu w domach Polaków pojawił się Polsat - pierwsza prywatna, niezależna telewizja w Europie Środkowo-Wschodniej. Zygmunt Solorz rozpoczął tym samym nowy rozdział nie tylko w swojej własnej historii, ale też historii Polski. Obecnie Telewizja POLSAT to prawie 40 kanałów telewizyjnych, nadawanych 24 godziny na dobę, które codziennie oglądają miliony Polaków.

Nie tylko rozrywka
Od 30 lat Polsat dostarcza widzom rozrywkę najwyższej jakości, rzetelne informacje i największe sportowe emocje. Wiele programów i seriali stacji, na których wychowało się kilka pokoleń Polaków, na stałe wpisało się w pejzaż polskiej kultury. Jednak telewizja to nie tylko rozrywka i świetna zabawa. Polsat zawsze spieszy z pomocą potrzebującym: organizując koncerty, takie jak „Gwiazdy przeciwko wojnie” w ramach programu „Solidarni z Ukrainą”, remontując mieszkania potrzebujących w programie „Nasz Nowy Dom”, przekazując wygrane w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na szczytne cele. Od 26 lat działa również Fundacja Polsat, która pomaga chorym dzieciom i zawsze angażuje się w pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Do dziś pod opieką Fundacji Polsat jest ponad 42 tysiące dzieci. Polsat ogromną wagę przywiązuje do kwestii związanych z ekologią. - Czystego powietrza nie da się wyprodukować ani kupić, musimy wspólnie o nie dbać - podkreśla Zygmunt Solorz. Dlatego 2 2019 roku temu powstało Stowarzyszenie Program Czysta Polska, które stawia sobie za cel dostarczanie czystej, zielonej i taniej energii. Nie dziwi fakt, że tak wielu artystów od lat jest razem z Polsatem!

Największe gwiazdy w Teatrze Wielkim
Trzydziestolecie zostanie zwieńczone Wielką Galą Jubileuszową we wtorek 6 grudnia w Warszawie. To niezapomniany wieczór łączący pokolenia! Wydarzenie na żywo z Teatru Wielkiego - Opery Narodowej jest okazją do przypomnienia najważniejszych momentów z historii stacji i podsumowania trzech dekad działalności Polsatu. Widzowie usłyszą idoli wszystkich generacji, takich jak Maryla Rodowicz, Doda czy Ralph Kaminski oraz usłyszą najpiękniejsze polskie piosenki. W hołdzie Korze zaśpiewa Igor Herbut, a Piotr Rubik razem z chórem wykonają „Niech mówią, że to nie jest miłość”. Mamy nadzieję, że tak jak kiedyś klaskała z nim cała Polska, tym razem będzie wtórował mu cały teatr. Na scenie również: Muniek Staszczyk, Lady Pank, Kortez, Maciej Maleńczuk, Organek, Dawid Kwiatkowski, Golec uOrkiestra, Enej, Grzegorz Hyży. A to nie wszystkie niespodzianki tego wieczoru! Widzowie i obecni w Teatrze Wielkim goście obejrzą specjalnie przygotowane materiały o początkach stacji i jej kultowych produkcjach. Wśród prowadzących gwiazdy związane z Telewizją POLSAT od początku oraz te, które dołączyły do nas niedawno m.in. Krzysztof Ibisz, Paulina Sykut-Jeżyna, Maciej Dowbor, Piotr Gąsowski, Maciej Rock, Zygmunt Chajzer, Dorota Gawryluk, Bogdan Rymanowski, Jerzy Mielewski, Karolina Gilon, Marcelina Zawadzka, Adam Zdrójkowski, Izabela Janachowska.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Nowocześnie i sentymentalnie
Nie tylko gwiazdy powodują, że to niezwykły wieczór. Chcemy zaprezentować widzom najnowocześniejsze technologie telewizyjne, które pozwalają połączyć świat rzeczywisty ze światem wygenerowanym komputerowo, dzięki zastosowaniu poszerzonej rzeczywistości (AR) oraz hologramów. Na zakończenie gali niezwykły prezent muzyczny dla widzów - wraz z orkiestrą Andrzeja Smolika wystąpią artyści, którzy zwyciężali w programie „Idol”, a dziś są wielkimi gwiazdami młodej alternatywnej sceny muzycznej w Polsce: Zalewski, Brodka. Nie zabraknie również Natalii Przybysz i Natalii Szroeder.

Jak zawsze w dobrym nastroju
O dobre humory gości i widzów zadbają „dwaj sąsiedzi całkiem przypadkiem spacerujący obok siedziby Polsatu”: charyzmatyczni Robert Górski i Mikołaj Cieślak, czyli przedstawiciele niedzielnych kultowych już wieczorów kabaretowych, bez których widzowie nie wyobrażają sobie weekendów. Jak zawsze w swoim doskonałym stylu będą plotkowali o gwiazdach i przybliżą meandry telewizji, zapewniając przy tym doskonałą dawkę humoru.

Podróż pełna wspomnień i wzruszeń
- Polsat ma wielu przyjaciół wśród największych gwiazd, dlatego cieszę się, że spędzimy ten wyjątkowy dla nas wieczór w tak doborowym towarzystwie. Wielu wybitnych artystów właśnie z Polsatem zaczynało swoją zawodową drogę. Pamiętam, jak nastoletni Krzysiek Zalewski czy Monika Brodka wygrali 2. i 3. edycję „Idola”. Gdy Igor Herbut i Enej zaśpiewali w „Must Be The Music”, publiczność zakochała się w nich od pierwszego występu. I tak zostało do dziś. Mają rzesze fanów, a ich kolejne utwory stają się wielkimi przebojami. Tego wieczoru gwiazdy i widzowie wyruszą wspólnie w niezwykłą muzyczna podróż pełną wspomnień i wzruszeń. Za nami przecież 30 lat emocji. Spędziłam w Polsacie 15 lat. Jak w żadnej innej telewizji panuje tu niezwykle rodzinna i przyjacielska atmosfera i mam nadzieję, że udaje nam się ją przekazać wszystkim przed telewizorami. Jestem pewna, że ta serdeczna i ta pozytywna energia ma codziennie wpływ na naszych widzów - mówi Nina Terentiew, dyrektor programowa Telewizji Polsat.

Czytaj więcej: 30 lat Polsatu

„Wielka Gala Jubileuszowa w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej” - zobacz:

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat