2022-11-04

Jerzy Mielewski: Dzięki „Ninja Warrior” rządzę w szkołach

Dziennikarz mówi o stresujących początkach i najmilszych aspektach pracy. Od ponad dwudziestu lat pracuje jako komentator Polsatu, Polsat Sport i Polsat Sport Extra. Od 2019 roku współprowadzi show „Ninja Warrior Polska”. Jak podkreśla, jest pracownikiem, ale też widzem. Szczególnie lubi programy informacyjne i „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Co jeszcze zdradza?

Oglądaj Ninja Warrior Polska online na polsatgo.pl.

Stacja pełna emocji
Jerzy Mielewski wspomina czas, gdy z Polsatem nie łączyły go jeszcze zawodowe związki, a ofertę stacji poznawał z perspektywy widza. - To była wielka telewizja - mówi. Nic dziwnego, że zaczynając w niej pracę, bardzo się stresował. - To było dla mnie takie przeżycie, że schudłem piętnaście kilogramów i nie spałem po nocach. Ale to też fajne wspomnienia - wyznaje, dodając, że sam również obchodzi jubileusz. - Jestem w Polsacie już dwadzieścia lat. Była końcówka lutego, kiedy miałem swoją pierwszą transmisję  sportową na żywo. To nadal emocjonujące, kiedy wracam pamięcią do tych chwil - mówi z uśmiechem.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jerzy Mielewski (@jerzy_mielewski)

Bliskie więzi
Dla specjalisty od tej dziedziny Polsat to przede wszystkim sport. Stacja kojarzy mu się również z rodziną. - Kiedy zaczynałem pracę, wszyscy byli bardzo blisko ze sobą i tworzyli tę gigantyczną teraz telewizję i produkt medialny - wspomina. Jak jednak podkreśla, Polsat kojarzy mu się także ze słowem „ciepło”. - Może dlatego, że zmienił moje życie w sposób diametralny - rozważa w rozmowie z POLSAT.PL Dziennikarz cieszy się olbrzymią popularnością. W latach 2019, 2020 i 2021 otrzymał Telekamerę w kategorii Najlepszy komentator sportowy, a w 2022 Złotą Telekamerę.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jerzy Mielewski (@jerzy_mielewski)

Oko w oko z (małymi) widzami
Z widzami Polsatu ma zawsze miłe spotkania. Są to różne osoby, w zależności od tego, w jakim projekcie akurat bierze udział. Będąc jednym z prowadzących sportowy show, mówi, że teraz jest „Panem od Ninja Warrior”. - Jestem szefem wszystkich szkół podstawowych, ponieważ ten program jest uwielbiany przez dzieciaki - śmieje się. - To nieważne, że przez dwadzieścia lat głównie zajmowałem się sportem, a dla nich tak się kojarzę. Zaczepiają, proszą o wspólne selfie, przybicie piątki. To fajne momenty - przyznaje.

Czytaj więcej: 30 lat Polsatu

„Wielka Gala Jubileuszowa w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej” - zobacz:

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat