2022-10-04

Ewa Wachowicz zdradza swoją tajemnicę zdrowia i sylwetki

Jest bardzo zajętą kobietą sukcesu, ale nie zapomina o tym, aby dbać o siebie. Mimo prowadzenia restauracji i programów kulinarnych zachowuje szczupłą sylwetkę i zdrowo się odżywia. W wywiadzie dla POLSAT.PL Ewa Wachowicz mówi, że jej klucz do sukcesu to zrównoważony tryb życia i odżywianie. Na co najbardziej zwraca uwagę i jakie ma zasady związane z posiłkami prowadząca program „Ewa gotuje”?

Oglądaj Ewa gotuje online na polsatboxgo.pl.

Zbilansowana dieta
Kiedy pracuje się w branży kulinarnej, pokusa jedzenia ponad miarę jest większa. Aby móc próbować potraw, nie skupiając się na ich kaloryczności, konieczna jest umiejętność bilansowania tych posiłków. - Pilnuję, aby zachować równowagę między jedzeniem, sportem i aktywnością - zdradza Ewa Wachowicz. - Uważam, że potrzebna jest harmonia i równowaga. To jest najważniejsze - wyjaśnia.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kuchnia, fit, podróże, zdrowe życie (@ewawachowicz)

Co się liczy w odżywianiu?
Utrzymanie zgrabnej sylwetki to ważny aspekt diety dziennikarki, ale na pierwszym miejscu jest jednak zdrowie. - Zwracam uwagę, żeby organizm był dobrze odżywiony. Staram się mądrze podchodzić do posiłków, tak, aby zawsze zawierały dobre białka, dobre tłuszcze i dobre węglowodany - mówi, dodając, że ważna dla niej jest jakość produktów: - Jak najmniej przetworzona żywność to klucz do sukcesu. Należy sięgać po sezonowe produkty, warzywa i owoce, bo są najzdrowsze i najlepsze dla naszego organizmu - podkreśla.

Zasady Ewy Wachowicz
W kwestii odżywiania gospodyni programu „Ewa gotuje” trzyma się kilku rytuałów. - Mam zasadę, że staram się po godzinie osiemnastej już nie jeść, jeżeli praca ode mnie tego nie wymaga. Natomiast piję wtedy napary ziołowe, wodę z imbirem i cytryną. Moją metodą jest jeść, kiedy organizm jest aktywny, czyli między dziewiątą a osiemnastą. Później daję szansę organizmowi na odpoczynek - zdradza.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kuchnia, fit, podróże, zdrowe życie (@ewawachowicz)

Czas na wyciszenie
Wieczorami Ewa Wachowicz zwykle jeszcze spaceruje. - Taki lekki wysiłek, ale w zieleni. Kontakt z przyrodą uspokaja zmysły, bo w ciągu dnia jestem stale wśród ludzi, na planie czy w restauracji, więc wyciszam się, medytując lub chodząc - dodaje. Radzi również, aby na co dzień równoważyć pracę i odpoczynek, żeby organizm miał czas się zregenerować.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kuchnia, fit, podróże, zdrowe życie (@ewawachowicz)

Ewa gotuje w sobotę o godz. 10:10 w Telewizji POLSAT.