2022-04-23

Ewa Wachowicz - kobieta o wielu twarzach: miss, rzecznik rządu, bizneswoman

Ewa Wachowicz znana jest powszechnie jako kulinarny ekspert, osobowość telewizyjna, ale nie wszyscy pamiętają o jej wcześniejszych wcieleniach. Jest prawdziwą kobietą sukcesu, która łączy wiele pasji i umiejętności.

Wychowywała się w Klęczanach, w gospodarstwie rolniczym rodziców, razem z bratem Arturem. Ukończyła liceum ogólnokształcące i jako nastolatka zapisała się do agencji modelek, aby nauczyć się sztuki makijażu. Ta decyzja, zmieniła jej życie.

Ewa Wachowicz jako miss
W 1991 roku w czasie studiów na Akademii Rolniczej w Krakowie wzięła udział w wyborach najmilszej studentki swojej uczelni, a w 1992 roku zdobyła tytuł Najmilszej Studentki Krakowa.

Cała Polska usłyszała o niej, kiedy w tym samym roku wygrała wybory Miss Polonia. Dało jej to awans do wyborów Miss World, w których otrzymała tytuł trzeciej wicemiss świata, a następnie w 1993 roku zwyciężyła w konkursie World Miss University. Znacznie później, w 2006 roku, była też rzeczniczką prasową konkursu Miss World.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ewa Wachowicz (@ewawachowicz)

Ewa Wachowicz w polityce
Piękna 23-letnia studentka 10 listopada 1993 roku została rzecznikiem rządu, zajmując stanowisko sekretarza prasowego premiera Waldemara Pawlaka. Wyjaśniając, dlaczego przyjęła ofertę pracy przy rządzie i rzuciła studia, zasłynęła bon motem: „premierowi nie odmawia się”.

Na stanowisku została prawie półtora roku, do końca sprawowania urzędu przez Waldemara Pawlaka.

Wróciła na studia i w 2001 roku zrobiła magisterium z zarządzania jakością na Wydziale Towaroznawstwa Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Ewa Wachowicz jako bizneswoman
Pod koniec lat 90. Ewa Wachowicz założyła firmę Promiss, która produkowała programy „Poradnik Imieninowy”, „Domowa Kawiarenka”, a także program Roberta Makłowicza „Podróże Kulinarne”. Ma również inne projekty biznesowe, w tym restaurację Zalipianki w Krakowie, występuje jako ambasadorka znanych marek, oraz pisze książki.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ewa Wachowicz (@ewawachowicz)

„Ewa gotuje”
Od 2007 roku Ewa Wachowicz tworzy i prowadzi autorski program kulinarny. Była jurorką w programie „Top Chef”, za co była nominowana do Telekamer i nagrody Róże Gali. Przepisy jej autorstwa są jednymi z najczęściej wyszukiwanych w internecie.

Książki Ewy Wachowicz
Mając doświadczenie dziennikarskie w prasie, radiu i telewizji Ewa Wachowicz jest równocześnie autorką książek kucharskich, których wydała dziewięć, sama stała się bohaterką wywiadu rzeki „Wszystkie korony Ewy Wachowicz” wydanego w 2020 roku, który z Ewą Wachowicz przeprowadził Marek Bartosik.

Ewa Wachowicz - kobieta z pasją
Aż trudno uwierzyć, że kobieta pracująca na sukces na tak wielu polach miała jeszcze czas na hobby znacznie większe niż gotowanie. Pasjonuje się wspinaczką górską. Zdobyła niemal całą Koronę Wulkanów Ziemi, wspinając się na Elbrus, Kilimandżaro, Demawend, Pico de Orizaba, Giluwe i Ojos del Salado. Prywatnie jest mamą córki Aleksandry.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ewa Wachowicz (@ewawachowicz)

Ewa gotuje w sobotę o godz. 10:10 w Telewizji POLSAT.