2022-09-24

„Doda. 12 kroków do miłości”: Kłótnia i spełnienie marzeń

W czwartym odcinku Dorota Rabczewska poznaje Kubę, który sprawia, że po raz pierwszy myśli o zaproszeniu mężczyzny na drugie spotkanie oraz Daniela, z którym idzie na randkę jak ze snów. W wolnym czasie rozmawia z przyjaciółką o instynkcie macierzyńskim, a także jak praca z psychologiem ją zmienia. Co tym razem usłyszała od Leszka Mellibrudy? Wszystko to w programie „Doda. 12 kroków do miłości” w Polsacie.

Oglądaj Doda. 12 kroków do miłości online na polsatboxgo.pl.

Nerwy w pracy
Wokalistka spotyka się w studiu z producentami swojej płyty i podsumowuje problemy z wydaniem singla. Zawrotne tempo i zmiany na ostatnią chwilę stresują ją i denerwują. Może ucierpieć na tym teledysk do utworu, który gwiazda sama szczegółowo nadzoruje. Zawirowania w pracy pochłaniają ją tak, że zapomina zadzwonić do jednego z nowych kandydatów.

Kuba. „Podoba mi się taki sposób myślenia”
Siódmy mężczyzna prosi Dodę, aby ubrała się wieczorowo, ale na randkę w dzień. Ubrana w pióra i welury artystka spotyka się z nim w restauracji hotelu Marriott w Warszawie. - Ładny chłopak, przystojny. Miły głos, taki kojący. Fajne spojrzenie, intrygujące, zawadiackie - relacjonuje, przyznając, że z takim facetem poszłaby na drugą randkę. 39-letni Kuba wygląda według niej na starszego. Mężczyzna zdradza, że „zapracował” na swój wygląd: był lekkoduchem i dopiero niedawno się ustatkował. To, że w ciągu dwóch lat w jego rodzinie cztery osoby zmarły na raka, zainspirowało go do tworzenia suplementów zdrowotnych, z czego zrobił biznes.

Spór o fast food
Kandydat opowiada o tym, jaką przeszedł przemianę umysłową od czasu beztroskiego imprezowania, ale cały czas coś niepokoi bohaterkę programu. - O ile bardzo podoba mi się taki sposób myślenia, że ktoś dba o swoją psychikę, o tyle powód tego myślenia jest dla mnie alarmujący, bo to nie jest na zawsze - wyjaśnia później psychologowi. Ostatecznie zniechęca się do Kuby, który ujawnia, że regularnie pozwala sobie na śmieciowe jedzenie. Spotkanie kończy się niemal kłótnią. - Jeżeli raz w tygodniu nie szanuje siebie, to jak ja mam od niego wymagać, że będzie mnie szanował całe życie? - podsumowuje Doda.

O dzieciach i mężczyznach
Dodę odwiedza przyjaciółka Aneta z dwójką dzieci. „Ciocia Dorota” ma dla nich balony i zabawki. Pytana o to, czy jeżeli trafi na idealnego kandydata, zdecyduje się na dziecko, zdecydowanie zaprzecza. - Przecież zadajesz mi te pytania od dziesięciu lat, Anetka! Dlaczego musimy to wałkować? - rzuca nerwowo. Mówi też koleżance, że analizowanie swojego zachowania z psychologiem wiele jej dało. - Odczułam różnicę w sobie. Czuję mniejszą przyjemność z punktowania facetów. Mnie to nie da żadnej satysfakcji, a po co mam komuś robić przykrość? Ta druga osoba mogłaby mnie postrzegać jako kąśliwą, a ja nie chcę być tak postrzegana - stwierdza.

Daniel. „Randka marzeń każdej dziewczyny”
Wygodne buty i strój, towarzystwo zwierząt - po tych wskazówkach Dorota Rabczewska zgaduje, że miejscem kolejnego spotkania będzie stadnina. Widok partnera jadącego na spotkanie konno robi ogromne wrażenie. - Dobre ciacho - szepcze do kamery. Pracujący w dwóch spółkach mężczyzna, pasjonujący się dietetyką, siłownią i jazdą konną zaprasza Dodę na lekcję swojego ulubionego sportu na łonie natury i kolację. Okazuje się, że jest weganinem, kocha zwierzęta i mają wiele wspólnego.

Skok w ogień
- To randka marzeń dla każdej dziewczyny! Książę z długimi włosami, bardzo ładny, na tym koniu. Robił wrażenie. Ale chciałabym, żeby za urodą szła też osobowość, bo to jest bardzo ważne - mówi wokalistka. Jednak mężczyzna jest onieśmielony spotkaniem, nie reaguje na ogniste spojrzenia i zaczepki z podtekstami. Dodzie podoba się, kiedy po kolacji partner spontanicznie rzuca propozycję skoków przez ognisko. Niestety po chwili wycofuje się z tego wyzwania.

Oswoić kandydatów
Na spotkaniu z Leszkiem Mellibrudą bohaterka programu mówi, że na miejscu Daniela jej ojciec skoczyłby, zrobił coś, żeby jej zaimponować, aby go zapamiętała. Wywołuje to rozmowę o cechach jej rodziców i ich związku. Doda potwierdza, że wizerunek podziwianego przez nią ojca może wpływać na to jak surowo ocenia innych mężczyzn. Psycholog prosi ją, aby przed kolejnymi spotkaniami zastanowiła się, co może zrobić, aby ułatwić kandydatom randkę z nią, gwiazdą, którą znają z mediów. - Ty jesteś sobą. Ale w ich mentalności jesteś czymś więcej. To są skojarzenia, fantazje, informacje - wyjaśnia specjalista. Doda zaznacza, że dla niej samej randki są trudne i denerwuje się nimi. - Tez bym chciała, żeby mnie ktoś oswoił - podkreśla.

„Doda. 12 kroków do miłości” - zobacz odcinek 4:

Doda. 12 kroków do miłości w sobotę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat