2022-09-17

„Doda. 12 kroków do miłości”: Pierwsze trafione wybory

W trzecim odcinku Mateusz i Łukasz w końcu wywołują zainteresowanie Doroty Rabczewskiej. Każdy innymi cechami. Mężczyźni spełniają przynajmniej część jej wymagań wobec kandydatów. Jeden sprawia, że kobieta całkowicie się odpręża, drugi natomiast stworzył seksualne napięcie w czasie randki. Również psycholog Leszek Mellibruda zaskoczył gwiazdę swoim zachowaniem. Czego tym razem nauczyła się o sobie artystka? „Doda. 12 kroków do miłości” w Polsacie.

Oglądaj Doda. 12 kroków do miłości online na polsatgo.pl.

Plan awaryjny Dody
Po czterech randkach, na których mężczyźni nie spełnili oczekiwań Doroty Rabczewskiej, kobieta zaczyna rozważać opcję, w której nie pozna w programie mężczyzny swoich marzeń. W rozmowie ze swoją trenerką personalną Alisą szuka pozytywów takiej sytuacji. - Jak już będzie straszna lipa, że z tych dwunastu osób nic nie będzie, to żeby chociaż ten psycholog dał coś, co by było dla mnie wartościowe - mówi. Jak dotąd jednak rozmowy z Leszkiem Mellibrudą przebiegają dość gwałtownie, bez poczucia porozumienia i zaufania.

Mateusz. „Bardzo komfortowo się przy nim czułam”
Piąty kandydat zaskakuje Dodę prośbą, aby na miejsce randki pojechała kolejką podmiejską. Spotykają się na dworcu w Podkowie Leśnej. Wysoki, ubrany elegancko, ale na luzie Mateusz opowiada swobodnie artystce o mieście, w którym się wychował. - Bardzo fajny, interesujący chłopak. Ładne zęby. Wysoki. Ciekawy. Bardzo komfortowo się przy nim czułam - relacjonuje później. Mężczyzna ma 39 lat. Zawodowo zajmuje się handlem nieruchomościami, kiedyś grał także w pokera, z czego czerpał niemałe zyski.

Spostrzegawcza kobieta zauważa, że Mateusz ma problem z poruszaniem głową. Okazuje się, że 15 lat wcześniej złamał kręgosłup. Idą na spacer, w czasie którego kandydat jest opiekuńczy, często inicjuje kontakt fizyczny. Zadaje jej pytania, o jej życie i karierę, ma podobne do niej poczucie humoru, ale... różny temperament. Mimo wielu superlatyw i komfortu, jaki przy nim czuła, stwierdza, że nie pasują do siebie. - Nie wyobrażam go sobie w sferze damsko-męskiej - wyjawia Doda.

Łukasz. „Czułam, że to facet, któremu się podobam”
Kolejny kandydat, umawiając się na randkę, zaleca długie spodnie i pełne buty. Doda tylko po tym, zgaduje, że czeka ją jazda motocyklem. - Przystojny chłopak, taki zawadiacki. Natomiast krzywy zgryz - mówi z żalem, bo ładne zęby to jeden z jej warunków. Komunikację na randce początkowo utrudniają kaski, ale na zamku w Czersku kandydat przygotowuje romantyczny piknik, który artystka docenia. W rozmowie szybko wychodzi na jaw, że 34-latek jest lekarzem ginekologiem. Dodę fascynuje jego wybór zawodu i zadaje mu mnóstwo pytań o to, jak oddziela pracę od prywatnej seksualności.

Mimo powracającego tematu zawodowego Dorota Rabczewska w końcu czuje chemię na randce. - Był to pierwszy chłopak, który dał mi takie męskie zainteresowanie - przyznaje. - Widziałam, że podrywa mnie, adoruje. Czułam, że to facet, któremu się podobam - podkreśla. Łukasz jednak mówi, że chętnie stworzy związek z kobietą, która da mu stabilizację i pokieruje nim. - Musisz szukać dalej, ja potrzebuję partnera - ucina Doda. Wspomina jednak Leszkowi Mellibrudzie, że zadziorne, przesycone seksem teksty mężczyzny bardzo ją pociągały.

Krok naprzód w sesjach z psychologiem
Po raz pierwszy na sesji z psychologiem widać, że oboje dobrze się bawią, rozmawiając o randkach. Wspólnie śmieją i dochodzą do podobnych wniosków. Oceniając spotkania Leszek Mellibruda zauważa, że zgodnie z jego zaleceniem Doda powściągnęła swoje zapędy do przegadywania kandydatów i prowadzi rozmowę. - Dobrze ci idą pytania, chociaż są krótkie, przygważdżające. Prokuratorskie. Uważaj na to! - ostrzega.

Uwagę eksperta zwróciło również to, że Doda przestała z nim mówić o samych kandydatach, a zaczęła o tym, jak na nich reagowała. Analizowała swoje reakcje. - To nie jest istotne w sumie czy oni się różnią trzema, czy czterema centymetrami wzrostu, tylko istotne jest, jak ty reagujesz na pewne sygnały, które od nich płyną. Ale to się zmieniło, bo ty dziś rozmawiasz o sobie - chwali. Specjalista zauważa też, że ich wymiana myśli przebiegła w innym klimacie. Według Doroty to zasługa zmiany jego podejścia, a on z kolei twierdzi, że to efekt jej lepszego nastawienia. Kończą spotkanie przyjacielskim uściskiem.

Czy to Doda się zmieniła pod wpływem eksperymentu? A może zmieniają się ludzie, gdy poznają jej prawdziwe oblicze?

„Doda. 12 kroków do miłości” - zobacz odcinek 3:

Doda. 12 kroków do miłości w sobotę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat