2022-09-23

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Elvis Presley żyje! Mamy wideo!

Jakub Zdrójkowski wygrał czwarty odcinek siedemnastej edycji programu. Aktor wcielił się w króla rock'n'rolla i wykonując utwór „Hound Dog” pokonał konkurencję. Oprócz tego widzowie mogli podziwiać jeszcze takich artystów jak: Dua Lipa, Alison Moyet (Yazoo), Barbra Streisand, Katarzyna Nosowska, Piotr „Lolek” Sołoducha (Enej), Mira Kubasińska i Steven Tyler (Aerosmith).

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatboxgo.pl.

Dokąd? Do Grecji!
Czwarty odcinek 17. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” rozpoczął się od występu prowadzących i jurorów, którzy wprowadzili widzów w atmosferę greckiej imprezy. Taniec z filmu „Grek Zorba” w ich wykonaniu przypadł do gustu publiczności zgromadzonej w studio, którą nagrodziła wykonanie ogromnymi brawami.

Juror zastępczy
Pod nieobecność Michała Wiśniewskiego, jego miejsce w jury zajął Lesław Żurek. Aktor wygrał czternastą edycję „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, a więc doskonale zdawał sobie sprawę, z jakimi wyzwaniami mierzą się uczestnicy.

Tabela z punktacją
Jak wygląda klasyfikacja po trzech odcinkach show? Na szczycie tabeli znalazła się Kasia Wilk, która zdobyła 114 punktów. Na drugim miejscu zwycięzca ostatniego odcinka - Robert Szpręgiel (105 punktów), na trzeciej pozycji Janusz Radek (66 punktów). Potencjalną finałową czwórkę zamykała Katarzyna Ucherska, która zgromadziła 65 punktów. Różnice not były bardzo niewielkie, a więc wszystko mogło się jeszcze wydarzyć!

Wielka gwiazda pop
Co na początek? Katarzyna Polewany jako Dua Lipa. Aktorce przypadł w udziale przebój „Levitating” z 2020 roku. - Ona jest mezzosopranem. Początkowo starałam się trzymać w ryzach frazy, ona tam jednak bardzo szybko śpiewa - mówiła uczestniczka po treningach z Agnieszką Hekiert. - Ona tańczy niby od niechcenia, ale robi wszystko precyzyjnie - dodała, wspominając próby z Krisem Adamskim. Efekty tej metamorfozy? Spektakularne! - Bardzo mi się chciało tańczyć z tobą. Kołysałam się przez całą piosenkę - chwaliła Katarzyna Skrzynecka. - Nie było lipy! - rzucił Robert Janowski. - Bliskość tego wokalu była niesamowita - powiedział debiutujący w roli jurora Lesław Żurek.

Zamiana płci
Michał Milowicz w roli kobiety za sprawą brytyjskiej wokalistki Alison Moyet z zespołu Yazoo. Jak przebiegała praca nad tym przeobrażeniem? - Najtrudniejsze jest to, żeby utrzymać damski rys wokalny - przyznał aktor. To kwestie barwy głosu, a co jeśli chodzi o wygląd? - Mam dosyć szerokie bary i klatę. Muszę się schować nieco, by się wyszczuplić - dodał uczestnik. Utwór, który wykonał, zatytułowany jest „Don't Go”. Jak jurorzy ocenili ten występ? - Wspaniale odtworzyłeś kobiecą postać. Nawet jesteś bardziej kobiecy niż sama Alison - komplementowała Małgorzata Walewska. - U ciebie męski głos nie pojawił się ani przez chwilę. Byłeś identyczny z oryginałem. Fantastycznie - wtórowała jej Katarzyna Skrzynecka.

Ikona rock'n'rolla
Czy Król żyje? - pytał Maciej Dowbor, nawiązując do postaci nieodżałowanego Elvisa Presleya. Legenda rock'n'rolla była nie lada wyzwaniem, ale Jakub Zdrójkowski nie tracił nadziei. - Nie raz tańczyłem do jego piosenek, nie raz płakałem do jego piosenek. Jest bliski mojemu sercu, dlatego się stresuję - wyznał gwiazdor. Piosenka, którą wybrał, jest jedną z tych bardziej dynamicznych i wesołych. Co sędziowie powiedzieli o wykonaniu „Hound Dog”? - Jestem zachwycona barwą, czystością intonacji, wspaniałym ruchem. Masz to coś, przekonałeś mnie - jako pierwsza zabrała głos Małgorzata Walewska. - Jestem na tak - skomentował Robert Janowski. - Kuba był bliżej pierwowzoru w tym wieku - zauważył Lesław Żurek.

Zakochana kobieta
Zwycięzca trzeciego odcinka w zupełnie nowej odsłonie. Robert Szpręgiel sięgnął po charyzmatyczną i uwielbianą wokalistkę Barbrę Streisand. - Ta piosenka ma wyjątkową historię. Napisało ją dwóch braci ze słynnej grupy Bee Gees - mówił śpiewak operowy na temat singla „Woman in Love” z 1980 roku. - Falset nie jest mi obcy, ale to jest takie śpiewanie damskie. Musiałem znaleźć barwę, która będzie ją przypominać - rozważał uczestnik przed wejściem do windy. A jak było po wszystkim? - Nie brzmiało mi to bardzo blisko Barbry Streisand - zmartwiła się Katarzyna Skrzynecka. - Doceniam etap dojścia do bliskości głosu, ale tego magicznego czegoś zabrakło - powiedział Lesław Żurek. - Nie słyszałam jej głosu, ale też nie słyszałam twojego głosu - zwróciła uwagę Małgorzata Walewska.

Jedyna taka polska artystka
Kategoria: scena polska. Kasia Wilk przybliżyła postać Katarzyny Nosowskiej, która znana jest z grupy Hey, ale tym razem pojawiła się w wersji solowej. Chodziło o utwór „Ja pas!”. - Fantastyczny, feminoelektryczny gatunek - mówiła uczestniczka show. Trudności w przygotowaniu tego występu? Barwa głosu, którą trzeba było zmatowić. - Musiałam zrobić coś bardzo siłowego. Pierwsze frazy kaszlałam - wspominała gwiazda. Czy udało się w stu procentach przybliżyć do oryginału? Jak najbardziej! - Wyboksowałaś dziesiątkę za to wykonanie. To było coś niesamowitego. Leżę na łopatkach - notowała Katarzyna Skrzynecka. - Również dałem się nabrać i widziałem Kasię Nosowską. Dziękuję za całość - zachwycał się Lesław Żurek.

Polski american dream
Polska scena, ciąg dalszy. Katarzyna Ucherska przypomniała widzom hit formacji Enej „Kamień z napisem LOVE”. - Ich historia to jest taki polski american dream. Zaczynali grać w stodole - tłumaczyła uczestniczka w rozmowie z Maciejem Dowborem. W tym występie nie tylko trzeba było opanować charakterystyczne ruchy i wokal Piotra „Lolka” Sołoducha, ale także zagrać na akordeonie. Jak poszło? - Jakim ty jesteś słodkim chłopcem! - powiedziała na początek Małgorzata Walewska. - To nie był Piotrek Sołoducha, ale to kompletnie mi nie przeszkadzało - ocenił Robert Janowski. - To jest program rozrywkowy i warto się tutaj bawić - Lesław Żurek zgadzał się z przedmówcą.

Nieodżałowana gwiazda
- Jej historia jest smutna, przykra. To jak się potoczył jej los. Po byciu na topie miała przykaz wrócenia do roli matki i zajęcia się domem - Ewa Błachnio rozmyślała nad biografią Miry Kubasińskiej. Aktorka kabaretowa miała za zadanie odtworzyć utwór „Poszłabym za tobą”, nagrany wspólnie z formacją Breakout w 1969 roku. Jak na tę metamorfozę zareagowali jurorzy? - Figura identyczna - rzucił Robert Janowski, gdy zobaczył Ewę Błachnio na scenie. - Leżał ci ten utwór. Jak twój - skomentowała Małgorzata Walewska. - Złudzenie było, że słyszę oryginał - dopowiedziała Katarzyna Skrzynecka.

Chłopaki... płaczą
Janusz Radek pojawił się na scenie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” jako ostatni. Zagrał Stevena Tylera z grupy Aerosmith, śpiewając utwór „Cryin'”, którego premiera odbyła się w 1993 roku. - On ma coś takiego, że jest cały czas nieśpieszny - oceniał swojego bohatera uczestnik. - To śpiewanie jest takie pełzające - dodał. Dodatkowo trzeba było wiernie odtworzyć skomplikowane ruchy gwiazdora. - Zaśpiewałeś, jakbym był na jego koncercie. Zachowywałeś się tak jak on. Zazdroszczę ci. Wybitny występ - chwalił Robert Janowski. - Co tu będę mówić... Super, czad - kontynuowała Małgorzata Walewska.

Głosowanie i wyniki
Wybór zwycięzcy odcinka nie był łatwy, bo wiele z występów było na najwyższym poziomie. Jurorzy zdecydowali ostatecznie, że najlepsi byli Kasia Wilk i Janusz Radek. Uczestnicy oddali głosy zupełnie inaczej i tym sposobem czwarty odcinek wygrał Jakub Zdrójkowski. Czek o wartości 10 tysięcy złotych przekazał na Fundację Rozszczepowe Marzenia.

W piątym odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wystąpią:
Katarzyna Ucherska - Marian Gold (Alphaville)
Robert Szpręgiel - Afric Simone
Katarzyna Polewany - Lady Gaga
Michał Milowicz - Tom Jones
Ewa Błachnio - Krystyna Janda
Janusz Radek - Beata Kozidrak (Bajm)
Kasia Wilk - Stanisław Soyka
Jakub Zdrójkowski - Daddy Yankee

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 17, zobacz odcinek 4:

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.