2022-09-09

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Janusz Radek najlepszy. Wideo!

Aktor wygrał drugi odcinek muzycznego show Polsatu jako Sława Przybylska. Janusz Radek bezbłędnie zinterpretował utwór „Uliczka w Barcelonie” i zdobył czek o wartości 10 tysięcy złotych na cele charytatywne. Widzowie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” mogli też podziwiać występy takich artystów jak: Meghan Trainor, Demis Roussos, Michel Teló, Janusz Panasewicz (Lady Pank), Rick Astley, Daria i Klaus Meine (Scorpions).

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatgo.pl.

Tabela z punktacją
Po pierwszym odcinku na szczycie tabeli znalazła się Kasia Wilk, która zdobyła 47 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Robert Szpręgiel z liczbą 29 punktów. „Oczko” mniej uzyskał Jakub Zdrójkowski. Potencjalną finałową czwórkę zamykała Ewa Błachnio, która miała 24 punkty.

Diwa pop na start
Kasia Wilk, zwyciężczyni pierwszego odcinka „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, wylosowała amerykańską diwę pop Meghan Trainor. - Będzie walka o przetrwanie - mówiła w rozmowie z Maciejem Dowborem, po czym dodała - Nie, nie, żartuję. Bardzo się cieszyłam z tej roli. Trudności przy tym zadaniu? Choreografia i wysoki głos oryginalnej gwiazdy. Jak jurorzy ocenili zatem wykonanie singla „Title”? - Pięknie trzymałaś barwę. Ta radość, z którą tu weszłaś udzieliła nam się - chwaliła Małgorzata Walewska. - Nie chciałem, żeby ta piosenka się skończyła - rzucił Robert Janowski. - Bardziej mi się podobałaś niż oryginał - dodał aktor.

Udawać Greka
- Uwielbiam Grecję. Tam kwitnie miłość - wyznał Michał Milowicz, nawiązując do obywatelstwa swojego bohatera. A był nim znany i lubiany Demis Roussos. - Był narcystyczny. To również postać romantyczna - objaśniał uczestnik. - To zupełnie tak jak ty - dowcipkował Maciej Dowbor. Jaki utwór wybrano na tę metamorfozę? To popularny singiel „My Friend the Wind” z 1973 roku. Czy udało się zbliżyć do oryginału? Jak najbardziej! - Zaśpiewałeś przepięknie. Pokonałeś te wszystkie największe dźwięki bezkolizyjnie. Zrobiłeś to z ogromną swobodą - jako pierwsza zabrała głos Katarzyna Skrzynecka. - Vibrato zrobiłeś znakomicie - komplementował Robert Janowski. Innego zdania był Michał Wiśniewski. - Dla mnie nie było to podobne - powiedział.

Rozkochać wszystkie kobiety
Katarzyna Ucherska mówiła wprost: - Przede mną ogromna presja. Wszystkie fanki tego artysty i utworu usiądą i będą patrzeć. Chodziło o Michela Teló i przebój „Ai Se Eu Te Pego” z 2008 roku. Aktorka podchodziła jednak do zadania z wielkim entuzjazmem. - Fajnie mi w tej roli bożyszcza kobiet. Można poczarować. Jest to jednak wyzwanie. Nie mogę śpiewać jasno - tłumaczyła gwiazda. No i jak wyszło ostatecznie? - Dostarczyłaś mi wiele radości. Dobrze się bawiłem - powiedział Robert Janowski. - Konsekwentnie trzymałaś krtań do dołu. Nie był to głos do końca męski, ale chłopięcy już tak. Kontakt z publicznością miałaś wspaniały - zauważyła Małgorzata Walewska.

Legenda polskiego rocka
- Boję się jak ty wrócisz potem na scenę opery - żartował Maciej Dowbor, myśląc o drugiej metamorfozie Roberta Szpręgiela. To Janusz Panasewicz z zespołu Lady Pank. - Mój głos na początku się zbuntował, niemalże ochrypłem - zdradził uczestnik. A wszystko to przez hit „Tańcz, głupia tańcz” sprzed czterech dekad. - Przyzwyczaiłem się, ale to, co wycierpiałem to moje - śmiał się śpiewak operowy. Czy ciężka praca się opłaciła? Otóż tak! - Jestem pod wrażeniem, jak daleko wyszedłeś poza swoją strefę komfortu i jak doskonale poradziłeś sobie z zadaniem - zwróciła uwagę Małgorzata Walewska. - Bardzo blisko. Nie wystawałeś absolutnie - wtórowała jej Katarzyna Skrzynecka. - Generalnie wykon, gdzie nie ma się do czego przyczepić - zakończył Michał Wiśniewski.

Taneczny przebój sprzed lat
Jakub Zdrójkowski przypomniał o czasach, w których nie było go jeszcze na świecie. Wcielił się w brytyjskiego piosenkarza Ricka Astleya. Choć największy hit artysty to „Never Gonna Give Up”, uczestnik zaśpiewał inny przebój - „Together Forever” - wydany w 1988 roku. Okazało się, że wylosowany bohater pełen jest sprzeczności. - Jego mimika wskazuje na zadowolenie, ale w głosie jest smutek - wskazał Jakub Zdrójkowski. Czy udało uchwycić się wszystkie niuanse gwiazdy? - Troszeczkę było nieczystości w górach, ale wynikają one z tego, że ty nie masz jeszcze włożonych pewnych mechanizmów - oceniła Małgorzata Walewska. - Teraz czekam na trzeci odcinek - rzucił zadowolony Robert Janowski.

Podróż do Hiszpanii
- Bycie kobietą nie jest najtrudniejsze. Najtrudniejsze jest oczarować - Janusz Radek miał pewne obawy, co do wcielenia się w Sławę Przybylską. Aktorowi przypadła w udziale piosenka zatytułowana „Uliczka w Barcelonie”. Jak wyglądały przygotowania do tej roli? - Sława śpiewa z całą tą tradycją śpiewania okrągłego, bardzo precyzyjnego, z całym anturażem, chęcią przekazania tego, co czuje. Wystarczy to powtórzyć - żartował mężczyzna. No to jak poszło? - To było piękne. Jestem zaszczycona - zachwycała się Małgorzata Walewska. - Byłeś zjawiskiem artystycznym - podobna opinia wypłynęła od Roberta Janowskiego. - Super występ - dodał juror.

Muzyka współczesna
Zmiana klimatu. Katarzyna Polewany jako Daria. To jedna z najbardziej obiecujących wokalistek młodego pokolenia. Na czym się skupiano podczas pracy nad tą przemianą? - Daria śpiewa dość nosowo, czasami ma ciosane brania frazy - tłumaczyła aktorka. - No i oczywiście jeszcze chodzenie po scenie, energia - dodała. Jak uczestniczka poradziła sobie z występem i hitem „Paranoia”? - Jaka podobna! I kostium świetny - zachwycała się Katarzyna Skrzynecka, gdy zobaczyła gwiazdę na scenie. - Włożyłaś w to mnóstwo świetnej pracy, pięknie istniałaś na scenie - dodała po wszystkim. - To było zgodne z oryginałem - notował Michał Wiśniewski.

Piosenka ważna historycznie
- Bardzo się ucieszyłam, bo chciałam być mężczyzną - tak Ewa Błachnio zareagowała na wybór kołowrotka. A był nim Klaus Meine z grupy Scorpions. Piosenka, którą wybrano, czyli „Wind of Change” nawiązuje do historii upadku Związku Radzieckiego, co zmieniło całą Europę. - Tam jest ogromna ilość prawdy. Mam ciary - mówiła aktorka. Czy udało się odzwierciedlić wszystkie te emocje na scenie? - Jestem pod wielkim wrażeniem twojego aktorstwa. Były momenty, w których idealnie udało ci się znaleźć tę barwę - Małgorzata Walewska nie kryła zachwytu występem. - Widowisko było wspaniałe - podsumowała Katarzyna Skrzynecka.

Głosowanie i wyniki
Jurorzy nie mieli łatwego zadania, przyznając punkty, ale ostatecznie zdecydowali, że najlepszy był Janusz Radek. Uczestnicy byli tego samego zdania. Aktor przeznaczył czek o wartości 10 tysięcy złotych na Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

W trzecim odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wystąpią:
Jakub Zdrójkowski - bryska
Ewa Błachnio - PSY
Katarzyna Polewany - Kate Bush
Katarzyna Ucherska - Demi Lovato
Kasia Wilk - Ella Fitzerald
Michał Milowicz - 50 Cent
Robert Szpręgiel - Iggy Pop
Janusz Radek - Tomasz Szczepanik (Pectus)

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 17, zobacz odcinek 2:

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.