2022-09-02

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Raper Flo Rida zawładnął sceną

Kasia Wilk w roli Amerykanina wygrywa pierwszy odcinek siedemnastej edycji. Wokalistka zachwyca wykonaniem utworu „Good Feeling”. Widzowie mogą podziwiać także występy takich artystów jak: Shania Twain, Rita Ora, Ralph Kamiński, Krzysztof Cugowski, Harry Styles, Chris De Burgh i Agnieszka Chylińska. Jak uczestnicy wypadli w debiutach? Jak ich poczynania oceniają jurorzy?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatboxgo.pl.

Dwie pogodne dziewczyny
W pierwszym odcinku 17. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” nie może zabraknąć gwiazd poprzedniej serii. Zdobywcy Złotej i Srebrnej Twojej Twarzy, czyli Danzel i Andrzej Kozłowski, porywają publiczność do zabawy w roli amerykańskiego zespołu The Weather Girls. Występ z największym przebojem grupy, „It's Raining Men”, okazuje się strzałem w dziesiątkę.

Nowy skład sędziów
W tym sezonie w składzie jurorów nastąpiły zmiany. W loży sędziowskiej zasiada Robert Janowski, zwycięzca 15. edycji show. Zastąpił Krzysztofa Cugowskiego, który ze względu na inne obowiązki zawodowe, nie może wziąć udziału w programie.

Gwiazda country i popu na start
Kto staje do walki o nagrodę główną jako pierwszy? To Janusz Radek. - Jest artystą kompletnym - przedstawia nowego uczestnika Kasia Łaska, uczestniczka 15. edycji programu. Taka rekomendacja jest wystarczająca, by stanąć na scenie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Na początek aktor wylosował kanadyjską wokalistkę Shanię Twain. - Przepiękna kobieta i pięknie śpiewająca - komentuje swoją bohaterkę, jedną z najbardziej popularnych gwiazd z pogranicza świata country i popu. A jak jurorzy oceniają występ z utworem „I'm Gonna Getcha Good!”? - Wspaniałe odtworzenie postaci - rzuca Małgorzata Walewska. - Chodziłeś bioderkiem znakomicie, ramiona płynne - wylicza śpiewaczka operowa. - Arcybomba - dodaje Katarzyna Skrzynecka. - Wiedziałem, że będzie grubo i tak jest - kończy Michał Wiśniewski.

Petarda na scenie
- Jest uczciwa i szczera - to słowa Bartka Kasprzykowskiego o drugiej z gwiazd 17. edycji show. Chodzi o Katarzynę Ucherską. - Przygoda tutaj jest niepodobna do żadnej innej - rozważa uczestniczka. Aktorka znana z seriali takich jak „Tatuśkowie” i „Mecenas Porada” debiutuje w programie rolą Rity Ory. - Referencja koncertowa. Z Krisem walczymy, żeby to było jasne, żywe - mówi uczestniczka o swoim wykonaniu hitu „Let You Love Me”. No to sprawdzamy jak było! - O jedno możesz być spokojna: śpiewasz czysto - komplementuje Katarzyna Skrzynecka. - Bardzo pięknie atakowałaś wszystkie wysokie dźwięki - wtóruje Małgorzata Walewska. - Będzie coraz lepiej. Jak na aktorkę śpiewasz bardzo dobrze, to mnie zaskoczyło - ocenia Robert Janowski.

Pozytywny hip-hop
Kasia Wilk stała się rozpoznawalna dzięki piosence „Ważne” w 2005 roku. - Ma przede wszystkim wspaniały, naturalny głos. To mnie urzekło. Mam poczucie, że jej wiele zawdzięczam - mówi raper Mezo, współautor przeboju. Wokalistka z poczuciem humoru i dystansem do samej siebie świetnie odnajduje się na scenie show. Pierwsze zadanie dla niej to amerykański MC Flo Rida. - Mam zerowe doświadczenie aktorskie - przyznaje gwiazda. - Doświadczenie taneczne? Dyskoteki! - dodaje. Jak wybrnęła z metamorfozy z piosenką „Good Feeling”? - Błysk okularów nas oślepia - komentuje Katarzyna Skrzynecka, widząc artystkę na scenie. - Przepraszam, czy mi się coś pomyliło, czy to jest finał tej edycji? - pyta zadowolona z show Małgorzata Walewska. Sędziowie nagradzają występ owacjami na stojąco. Brawo!

Bal u Rafała
Miała zostać prawnikiem, ale wybrała artystyczną ścieżkę kariery. - Jest żywiołową aktorką, dobrym partnerem na scenie - Leszek Żurek nie szczędzi komplementów dla Katarzyny Polewany. Gwiazda nie kryje radości z wzięcia udziału w show. - Jestem na maksa podekscytowana i ciekawa co tutaj się wydarzy - mówi w rozmowie z Maciejem Dowborem. Pierwsza metamorfoza dla niej to Ralph Kamiński. - To teatralność, specyficzne gesty - wyjaśnia, zaznaczając, że utwór „Bal u Rafała” jest nie lada wyzwaniem. I jak było? - Wokalnie to się nie za bardzo obroniło, ale aktorsko już tak - wydaje werdykt Michał Wiśniewski. - Jestem pod wielkim wrażeniem twojego występu - rzuca Małgorzata Walewska. - Wiele sobie obiecuję po twojej obecności tutaj - dodaje jurorka.

Coco jambo i do przodu!
- Jak słyszę Michał Milowicz, to widzę od razu Elvisa Presleya - Marek Kaliszuk ma już gotowy przepis na pierwszą metamorfozę dla aktora znanego z filmu „Chłopaki nie płaczą”. Wskazanie kołowrotka jest jednak zupełnie inne. Uczestnik ma za zadanie wcielić się w byłego jurora show, Krzysztofa Cugowskiego. - Lekko nie będzie - gwiazda ma pewne obawy. - Staram się nim być, ale na ile mi się uda, zobaczymy - zapowiada. W udziale przypada mu hit „Twoje radio”. Jak jurorzy oceniają tę przemianę? - Przerysowany Krzysio. To wielka trudność, ja nawet przerysowuję samego siebie w swoich utworach - mówi Michał Wiśniewski. - Było więcej Cugowskiego w Cugowskim - śmieje się Robert Janowski.

Drugi z bliźniaków Zdrójkowskich
Adam Zdrójkowski odsłonił swoje talenty w 15. edycji programu, czas na jego brata - Jakuba Zdrójkowskiego. - Kocham go jak własnego syna - mówi Kasia Kwiatkowska, występująca z chłopakiem w serialu „Kowalscy kontra Kowalscy”. Uczestnik otrzymał ogromne wsparcie od najbliższych. Jaki artysta przypada mu w udziale w pierwszym odcinku? To wielka gwiazda popu Harry Styles. Pochodzący z Wielkiej Brytanii wokalista wylansował hit „As It Was” w 2022 roku. Co sędziowie mówią o tej metamorfozie? - Barwę ma identyczną - komentuje Robert Janowski jeszcze w trakcie trwania show. - Jestem bardzo mile zaskoczony - mówi po wszystkim Michał Wiśniewski. - Świetna robota, znakomity głos, naprawdę słyszałam Harry'ego Stylesa. Możesz odetchnąć - ocenia Katarzyna Skrzynecka.

Żadna opera mu nie straszna
Robert Szpręgiel to popularny śpiewak operowy, solista Polskiej Opery Królewskiej. - Umie połączyć śpiewanie klasyczne z rozrywkowym - zapewnia Kasia Łaska. Pierwszy sprawdzian dla artysty to Chris De Burgh. - Mam w sobie stres, będę musiał wiele zmienić, w tym podejście do śpiewania - uczestnik nie kryje zdenerwowania, ale i podekscytowania nowymi zadaniami. Mężczyzna wykonuje jeden z najpopularniejszych utworów irlandzkiego wokalisty, czyli „The Lady in Red”. - Bardzo mi się podobało. Stylowo, z wyczuciem, ze smakiem - wylicza Robert Janowski. - Bardzo się cieszę, że w końcu mam jakiegoś ziomala na tej scenie - żartuje Małgorzata Walewska.

Gwiazda kabaretu
- Jest wszechstronnie utalentowaną kobietą, bardzo pracowitą i mądrą - Agnieszka Litwin wierzy w umiejętności przyjaciółki Ewy Błachnio. Aktorka znana z kabaretowych wystąpień na pierwszy rzut musi przeobrazić się w Agnieszkę Chylińską. - Dopiero teraz tak naprawdę przyjrzałam się, co ona robi, jakie to jest mocne i energetyczne - gwiazda nie kryje zaskoczenia koncertową wersją utworu „Drzwi” z repertuaru O.N.A.. Czy uczestniczka zbliżyła się maksymalnie do oryginału? Jak najbardziej! - Fantastycznie zrobiłaś postać, sposób poruszania się - notuje Katarzyna Skrzynecka. - Jesteś pracusiem. Jak tak zaczynasz, to nie wiem jak skończysz - mówi Robert Janowski.

Głosowanie i wyniki
Według punktów przyznanych przez jurorów najlepsza jest Kasia Wilk. Uczestnicy podtrzymują ten wynik. Artystka przekazuje czek o wartości 10 tysięcy złotych na Fundację Drużyna Szpiku.

W drugim odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wystąpią:
Katarzyna Ucherska - Michel Teló
Katarzyna Polewany - Daria
Janusz Radek - Sława Przybylska
Michał Milowicz - Demis Roussos
Ewa Błachnio - Klaus Meine (Scorpions)
Jakub Zdrójkowski - Rick Astley
Robert Szpręgiel - Janusz Panasewicz (Lady Pank)
Kasia Wilk - Meghan Trainor

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 17, zobacz odcinek 1:

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.