2022-09-19

„Taniec z Gwiazdami”: Wizyta w rodzinnych stronach, a potem...

Nadszedł czas, aby pożegnać czwartą parę, która zakończyła swój udział w 13. edycji. Przed rywalizacją na parkiecie gwiazdy zaprosiły do swoich domów. Wizyty obfitowały zarówno w radosne, jak i wzruszające chwile. Potem jednak sentymentów nie było, kiedy przyszło do ogłoszenia werdyktu. Z „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” odpadli Agnieszka Litwin i Dominik Rudnicki-Sipajło.

Oglądaj Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami online na polsatboxgo.pl.

Rywalizacja nabiera tempa
Do czwartej odsłony 13. edycji tanecznego show szykowali się: Ilona Krawczyńska i Robert Rowiński, Karolina Pisarek i Michał Bartkiewicz, Agnieszka Litwin i Dominik Rudnicki-Sipajło, Michał Mikołajczak i Julia Suryś, Jamala i Jacek Jeschke, Wiesław Nowobilski i Janja Lesar, Jacek Jelonek i Michael Danilczuk, Natalia Janoszek i Rafał Maserak. Gwiazdy zaprosiły partnerów i partnerki w swoje rodzinne strony, a żeby mogli to zobaczyć widzowie show, towarzyszyły im kamery.

Gorąca samba na początek
Agnieszka Litwin urodziła się w Legnicy, a swoje życie związała z Zieloną Górą i tamtejszą sceną kabaretową. Dominik Rudnicki-Sipajło miał okazję poznać przyjaciół, porozmawiać z jej dziećmi i... zdziwić się ilością kolorów w domu. A na parkiecie? Także było barwnie podczas samby do utworu „Tico tico”, który skomponował Zequinha de Abreu. - Było hot, śmiesznie i bardzo fajnie. W sambie mogłaś pokazać to, czego się nauczyłaś się przez trzydzieści lat kabaretu - ocenił Andrzej Grabowski. - Technicznie jest masakra, ale przypomniałaś mi, jak ja tańczyłem, gdy byłem młody. Jesteś z Zielonej Góry, jesteś moja, tego się trzymaj - mówił Michał Malitowski. - Brawo dla Stefano, bo Twoja sukienka sama tańczy - dodała Iwona Pavlović. W ruch poszły tabliczki - 27 punktów.

Ładny fokstrot, ale...
Ilona Krawczyńska z wielką pasją opowiada o swoim dzieciństwie, które spędziła w miejscowości Trzemeszno nieopodal Gniezna. Jej rodzinne strony poznał Robert Rowiński, którego w ostatnich dniach czekało nie lada wyzwanie. - To chyba nie jest taniec w moim klimacie, a takie myślę, że będą mi sprawiać największą trudność - mówiła o fokstrocie przed startem programu. Jakie wrażenie zrobił układ do piosenki „Save your tears” The Weeknd? - To był ładny, prawidłowy taniec, ale jeden krok od pięty... - narzekała Iwona Pavlović. - Ja powiem tylko jedno słowo: pięknie - ocenił Andrzej Piaseczny. - Wszystko, co robisz, robisz super - stwierdził Michał Malitowski. To przełożyło się na noty: 33 punkty!

Jive, który wywołał lawinę uwag
Michał Mikołajczak uwielbia podróże dookoła świata, ale nie ma to jak w domu. Urodzony w Czaplinku, ale wychowany w Zelowie uwielbia powroty w rodzinne strony. W niewielkim miasteczku niedaleko Łodzi oddech łapała razem z nim Julia Suryś. Na parkiecie nie było o tym mowy, bo przypadł im energetyczny jive do „Be the one”, który wykonuje Dua Lipa. - Grał pan w „Wyzwoleniu” i tak sobie myślę, że powinien być pan bardziej wyzwolony. Powinien pan odpiąć wrotki, zrobić zamieszanie - rozpoczął Andrzej Piaseczny. - To była piękna tragedia - stwierdziła dobitnie Iwona Pavlović. Za ten taniec ta para otrzymała 21 punktów.

Bajkowy klimat
Pora na wycieczkę na południe Polski zaprosiła Natalia Janoszek. U jej boku Rafał Maserak, który początkowo nie spodobał się mamie aktorki, ale zachwycił ją przy bliższym poznaniu. Para po znakomitym występie w trzecim odcinku zaprezentowała walc angielski do „Easy on me” Adele. - No obleci... Nie, to jest żart. Ten taniec nie jest łatwy do przekazania emocji, ale Wam się to udało - podkreślił Andrzej Grabowski. - To był Twój pierwszy taniec standardowy. Potrzeba jeszcze więcej pracy. Ale w każdym tańcu oddajesz emocje - dodał Michał Malitowski - Po prostu pięknie - podsumował Andrzej Piaseczny. W efekcie 34 punkty.

Choreografia obnażyła niedostatki
Wracamy na północ kraju - na Mazury, do Mikołajek, gdzie wychował się Jacek Jelonek. Związany od lat z Londynem Michael Danilczuk stał się uczniem w kajaku czy podczas jazdy konnej. Panowie, którzy zachwycili swoim poprzednim tańcem, tym razem ruszali się w rytm przeboju Lady Gagi „Poker Face”. Na jakie oceny zasłużyła ich cha-cha? - Michael, ty robisz taką robotę! To super, ile energii dajesz i partnerujesz Jackowi. Choreografia trochę obnażyła jego braki - wskazał Michał Malitowski. - Widać, o ile gorzej Ty tańczysz, ale nie przejmuj się. To i tak jest fantastycznie - kontynuował Andrzej Grabowski. - Dziś pokazałeś nam niestety swoje stare strony. Za technikę no, no, no! - pogroziła palcem Iwona Pavlović. Na tabliczkach 28 punktów.

Potrzeba więcej pracy
Na moment widzowie opuścili Polskę, aby przenieść się na Ukrainę. O swoim powrocie do opuszczonego mieszkania w Kijowie i dzieciństwie na Krymie Jamala opowiadała Jackowi Jeschke. Emanacją emocji, które towarzyszą artystce, była piosenka „Co mi Panie dasz?” zespołu Bajm, do którego para zatańczyła paso doble. - To było poprawne paso doble, ale zabrakło mi lekkości, finezji i dobrej pracy nóg. Do ataku, czekamy na to wszyscy!- zachęciła Iwona Pavlović. - Była w tym moc, ale popracowałbym nad szczegółami. Więcej pracy! - zgodził się Michał Malitowski. - Naprawdę bardzo dobrze tańczysz, a że dziś odrobinę gorzej... to nic nie znaczy, bo nadal świetnie - stwierdził Andrzej Piaseczny. Na ich koncie 30 punktów.

Zachwycający walc
Na wyprawę do Brzegów pod Bukowiną Tatrzańską zaprosił Wiesław Nowobilski. Jak w takich klimatach odnalazła się pochodząca ze Słowenii Janja Lesar? Bardzo dobrze! Będący bohaterem na budowie kierownik musiał się stać nim także na parkiecie, bo muzycznym tłem do walca angielskiego był utwór „Hero” Mariah Carey. Czy sprostał zadaniu? - Przypominasz mi fantastyczną, toczącą się bez żadnych przeszkód kuleczkę, a w związku z tym, że dostałeś smoking, to on wydłużył Twoją sylwetkę. Świetnie! - mówił z przymrużeniem oka Andrzej Grabowski. - Jest pan ulubieńcem publiczności i wcale się temu nie dziwię. Z odcinka na odcinek tańczy pan coraz lepiej - podkreślił Andrzej Piaseczny. - Na starym krzaku kwitną róże... u Ciebie zakwitły. Zauważyłem, że zaczynasz się dobrze czuć. To był bardzo ładny walc. Płyniesz pięknie i mam nadzieję, że nie popłyniesz z tego programu - pochwaliła Iwona Pavlović. Noty były równie wysokie. 36 punktów!

Drapieżnie i... przytulnie
Na koniec wojaży po kraju - Szczecinek, skąd pochodzi Karolina Pisarek. W podróży w rodzinne strony towarzyszył jej oczywiście Michał Bartkiewicz. Z pełnego rodzinnego ciepła domu para wskoczyła na parkiet w zupełnie innej odsłonie. Tango do utworu „Królowa łez” Agnieszki Chylińskiej miało drapieżny klimat. A oceny? - Bardzo trudno było ci zatańczyć po Wieśku, ale chciałaś wynagrodzić, co zdarzyło się dwa tygodnie temu - stwierdził Andrzej Grabowski, który tak jak Andrzej Piaseczny miał okazję sprawdzić, jaka z modelki jest „przytulisia”. 28 punktów to o jedno „oczko” więcej niż poprzednio.

Ekipa „Wieś-But” na parkiecie
Wraz z czasem spędzonym na sali treningowej poprzeczka idzie w górę, a umiejętności są sprawdzane także w rywalizacji grupowej. Jako pierwsza na parkiecie ekipa budowlana, w której musieli znaleźć się Wiesław Nowobilski i Janja Lesar. Do tego Natalia Janoszek i Rafał Maserak, Ilona Krawczyńska i Robert Rowiński oraz Michał Mikołajczak i Julia Suryś. Quickstep do motywu z legendarnego serialu „Alternatywy 4”. - Dużo się działo, ale Wiesiu, skąd Ty wziąłeś tę ekipę? To była budowlana, taneczna fuszerka! - rozpoczęła z przymrużeniem oka Iwona Pavlović. - Dla mnie to była straszna nuda. Ja tego nie kupuję - ocenił Michał Malitowski. - Jak budowałem dom, to miałem właśnie taką ekipę - stwierdził z uśmiechem Andrzej Grabowski. Każda para mogła sobie dopisać 29 punktów.

Taniec ze szczotkami
Rywalami budowniczych ekipa sprzątająca w składzie: Agnieszka Litwin i Dominik Rudnicki-Sipajło, Jamala i Jacek Jeschke, Karolina Pisarek i Michał Bartkiewicz oraz Jacek Jelonek i Michael Danilczuk. Czy cha-cha-cha do „Shoop shoop song” Cher „pozamiatała”? - Było więcej tańca - potwierdził Michał Malitowski. - Posprzątaliście idealnie - dodała Iwona Pavlović. Cleaniarze zdobyli 35 punktów, więc wygrali tę konkurencję.

Czwarty werdykt w 13. edycji
Po występach na parkiecie emocje nie opadły ani na chwilę, bo zbliżał się moment werdyktu. po tańcach grupowych biorąc pod uwagę noty jurorów na czele klasyfikacji Wiesław Nowobilski i Janja Lesar, a tabelę zamykali Michał Mikołajczak i Julia Suryś. Z „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” pożegnali się jednak Agnieszka Litwin i Dominik Rudnicki-Sipajło. - Dziękuję, że mogłam tu być i życzę wzystkim powodzenia - powiedziała gwiazda Kabaretu Jurki.

„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” - edycja 13, zobacz odcinek 4:

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami w poniedziałek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat

CZYTAJ WIĘCEJ o „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”:

Krzysztof Ibisz zdradził imię syna i pokazał urocze zdjęcia malucha
Agnieszka Litwin odpadła z „Tańca z Gwiazdami”. Czym się teraz zajmie?
Natalia Janoszek powiedziała o swojej chorobie. „Coraz więcej osób się z nią zmaga…”