2022-08-29

„Taniec z Gwiazdami”: Start 13. edycji show. Pierwsi odpadli...

0

Po długich tygodniach treningów nadszedł upragniony moment. Do rywalizacji o Kryształową Kulę przystąpiło jedenaście par, które marzyły o tym, żeby móc wystąpić w kolejnej odsłonie programu. W pierwszym odcinku show emocje były ogromne, szczególnie przed ogłoszeniem werdyktu. Z 13. edycją „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” pożegnali się aktor Łukasz Płoszajski i Wiktoria Omyła.

Oglądaj Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami online na polsatgo.pl.

Otwarcie 13. edycji show
Na początek występ specjalny występ tancerek i tancerzy do utworu Darii „Paranoia”. - Ten hit to najlepszy komentarz do tego, czym każdego dnia zaskakuje nas ostatnio świat - ocenił Krzysztof Ibisz. - Tanecznym krokiem będziemy pokonywać wszystkie przeciwności losu i rozgrzewać Wasze poniedziałki - dodała Izabela Janachowska. - To historyczna, przełomowa i być może najważniejsza edycja - podkreśliła Paulina Sykut-Jeżyna.

Uczestnicy i jurorzy
Następnie prowadzący przedstawili jedenaście par stających do rywalizacji o Kryształową Kulę. Prowadząca program „Farma” Ilona Krawczyńska i Robert Rowiński, gwiazda serialu „Pierwsza miłość” Łukasz Płoszajski i Wiktoria Omyła, modelka o międzynarodowej sławie - Karolina Pisarek i Michał Bartkiewicz, najpopularniejszy polski detektyw Krzysztof Rutkowski i Sylwia Madeńska, gwiazda Kabaretu Jurki Agnieszka Litwin i Dominik Rudnicki-Sipajło, znany z rozmaitych produkcji filmowych i serialowych aktor Michał Mikołajczak i Julia Suryś, medalistka olimpijska Maja Włoszczowska i Roman Osadchiy, ukraińska piosenkarka i zwyciężczyni Eurowizji Jamala i Jacek Jeschke, kierownik budowy w programie „Nasz nowy dom” Wiesław Nowobilski i Janja Lesar, znany model Jacek Jelonek i Michael Danilczuk, polska królowa Bollywood - aktorka Natalia Janoszek i Rafał Maserak. Zmagania na parkiecie ocenia czwórka jurorów: Iwona Pavlović, Andrzej Grabowski, Michał Malitowski i Andrzej Piaseczny.

Sielska taneczna zabawa
Z końcem sierpnia dla większości osób wakacje się kończą, ale Ilona Krawczyńska i Robert Rowiński jakby przedłużyli sobie pobyt u babci na wsi. Samba do przeboju „Cotton Eye Joe” Rednex w farmerskich klimatach, które są doskonale znane i lubiane występującej w pierwszej parze gwieździe. Czy ten występ przypadł do gustu? - Taki początek trzynastej edycji to ja rozumiem - rozpoczął Michał Malitowski. - Było absolutnie cudownie, to była taka prawdziwa samba. Ale musisz też zapanować nad swoim ciałem. Jeżeli to wypracujesz, to wróżę Ci świetlaną przyszłość - oceniła Iwona Pavlović. - Mieszkam na wsi od dwudziestu lat, ale nigdy nie widziałem tak tańczących „lokalesów” - żartował Andrzej Piaseczny zanim przeszedł do bardziej poważnej oceny. - Genialny początek sezonu. Gratulacje! - dodał piosenkarz. Pierwszy taniec na 33 punkty!

Tango bez róży
Taki „Początek” w „Tańcu z Gwiazdami” chciałby mieć niejeden uczestnik czy uczestniczka. Tango do utworu Orkiestry Męskiego Grania zaprezentowali Łukasz Płoszajski i Wiktoria Omyła. Para podczas treningów szybko znalazła wspólny język, dlatego nauka kroków była czystą przyjemnością. A wysłuchiwanie opinii czwórki sędziów? - Wszystkie kroczki fantastycznie, ale tango to jest jeszcze przyczajony ogień, róża w zębach. Mam nadzieję, że kiedyś w nich zagości - mówił Andrzej Grabowski. - Niczego tu nie brakowało, a na pewno nie róży. Twoja sylwetka jest wymarzona do tańców standardowych - oponowała Iwona Pavlović. - Moja mama na pewno wyśle na pana smsa, bo nie przpuści żadnego odcinka serialu „Pierwsza miłość” - dodał z uśmiechem Andrzej Piaseczny. Od jurorów także 25 punktów.

Walka do samego końca
Kolejny utwór zwiastował, która para pojawi się na parkiecie. „Vogue” Madonny to nawiązanie do świata mody, dlatego musiała się na nim znaleźć ciesząca się międzynarodową sławą Karolina Pisarek-Salla i Michał Bartkiewicz. Czy ten taniec był równie wielkim hitem? Jak cha-cha-cha w wykonaniu pary ocenili jurorzy? - Zaczęłaś bardzo ładnie, ale potem się pomyliłaś i czy Ci to rozwaliło występ? Chciałabym, żebyś odzyskała większą kontrolę nad swoimi krokami. Ale walczyłaś do końca - zaznaczyła Iwona Pavlović. - Gdyby teraz realizator pokazał zbliżenie moich oczu, to wiedziałabyś, jak Cię oceniam - powiedział Andrzej Grabowski. - Były błędy, ale ja je wszystkie wybaczę. Lubię Twoją czaczę, jej styl i klimat - stwierdził Michał Malitowski. Po podliczeniu not uzbierało się 26 punktów.

Kocie ruchy detektywa
Krzysztof Rutkowski przeorganizował swoje zawodowe życie, aby mieć czas na naukę tańca. Na początek wielkiej przygody, jaką jest udział w „Dancing with the Stars” jemu i Sylwii Madeńskiej przypadła salsa oraz słynny motyw z filmu „Różowa Pantera”. - Jesteś osobowością, To jest pewne. Czy taneczną, to się jeszcze okaże - zaczął Andrzej Grabowski. - Pokazałeś, że masz poczucie humoru i dystans. To może byś dla nas zatańczył? To jest program rozrywkowy i... rozerwałeś mnie na strzępy - powiedziała kąśliwie Iwona Pavlović. - Sherlock Holmes by tego lepiej nie zatańczył. Od wczoraj ma pan dziesięć tysięców fanów więcej. Grałem w miejscowości Błaszki i kiedy wymieniłem pana nazwisko, to aplauz nie miał końca - zaznaczył Andrzej Piaseczny. Łącznie jurorzy przyznali 17 punktów.

W radosnym stylu
„Życie kabaretem jest i tak je trzeba brać”, jak mówią słowa piosenki „Kabaret” Katarzyny Jamróz. Któż inny mógł do niej zatańczyć, jeżeli nie znana z formacji Jurki Agnieszka Litwin i Dominik Rudnicki-Sipajło? Czy po tym charlestonie było im do śmiechu? - Pani Agnieszko, kocham Panią! I to już! - rozpoczął Andrzej Piaseczny. - Było fantastycznie. Widziałem radość, a to jest najważniejsze w tańcu - dodał. - Od razu widać, że dziewczyna z Zielonej Góry. Ten uśmiech, ten klimat - zachwycał się Michał Malitowski, który podobnie jak wcześniej wypowiadający się juror został pocałowany przez uczestniczkę. Na tabliczkach 29 punktów.

Emocje oddane, ale taniec...
W świetnym nastroju do udziału w show przystępował także Michał Mikołajczak, który taneczny kwestionariusz POLSAT.PL wypełnił z przymrużeniem oka. Jednak na parkiecie było już bardzo poważnie choćby ze względu na styl taneczny. Czy walc wiedeński do utworu The Weekend „Earned it” zrobił wrażenie na jury? Na jakie opinie zasłużyli? - Świetnie zagrana taneczna tragedia - stwierdził krótko Michał Malitowski. - Pięknie oddałeś emocje tego tańca, ale musisz zmienić swoje myślenie i zaczać tańczyć „dołem”, a nie „górą”. Do dzieła, do pracy, bo jesteś świetnym materiałem na tancerza - kontynuowała Iwona Pavlović. - Proszę się rozrkęcać trochę szybciej. Czas nas goni - zakończył Andrzej Piaseczny. Za ten taniec para otrzymała 21 punktów.

Z fantastyczną energią
Maja Włoszczowska po zakończeniu sportowej kariery nie zamierza zwalniać tempa. Więc kiedy pojawiła się propozycja z „Tańca z Gwiazdami”, odpowiedź mogła być tylko pozytywna, a radość była jeszcze większa, kiedy jej partnerem został Roman Osadchiy. Na start energiczny jive do „Don't stop me now” Queen. Czy ta para będzie nie do zatrzymania na parkiecie programu? - Było świetnie i bardzo się cieszymy, że jest pani z nami - powiedział Andrzej Piaseczny. - Znakomicie zrobiona choreografia. Nad techniką trzeba pracować, ale świetna energia - wskazał plusy Michał Malitowski. Na mecie czekało na nich 30 punktów.

Taniec z przesłaniem
Czy jeszcze potrafimy wyobrazić sobie świat bez konfliktów i cierpienia? Ukraińska piosenkarka Jamala marzy o tym, aby w jej kraju nastał pokój. Angażuje się także w działania charytatywne, a jednym z nich jest akcja Fundacji Polsat, która prowadzi zbiórkę dla ofiar wojny w Ukrainie. Walc angielski, w którym muzyczne tło stanowił utwór „Imagine” Johna Lennona był dla wszystkich momentem refleksji. - Kiedy byłam młodsza i słyszałam o wojnie, to nie mogłam tego zrozumieć, że ludzie ginęli z głodu, a w innych państwach obok mogli się bawić. I zobacz, co się wydarzyło... Obok naszego państwa dzieje się to samo. To strasznie smutne, ale żeby przerwać płacz, trzeba walczyć w takim programie - mowiła wzruszonym głosem Iwona Pavlović. - Tańczyłaś wspaniale, przekazałaś w tym tańcu coś więcej niż kroki.  Jesteś wielką artystką - pochwalił Andrzej Grabowski. - Walc angielski w polsko-ukraińskim wykonaniu - piękny i wzruszający - podsumował Michał Malitowski. Ten występ przełożył się na 37 punktów.

Kierownik czy byk?
Wiesław Nowobilski to prawdziwy góral, któremu nie jest straszna ciężka praca. Jako szef ekipy budowlanej w programie „Nasz nowy dom” musi się mierzyć z wielkimi wyzwaniami. A jak poradził sobie po miesiącu treningów pod okiem doświadczonej Janji Lesar? Pierwszym sprawdzianem cha-cha-cha do skocznego utworu „Górą ty”, którego autorami są Golec uOrkiestra i Gromee. - Tańczysz po byku! A nawet jak byk - dowcipkował Andrzej Grabowski. - .No to już teraz wiadomo, dlaczego nie można nigdzie znaleźć fachowców, bo się rozjechali po programach i tańczą. Jeżeli pan w dwa tygodnie robi remont kapitalny, to w dziesięć odcinków zostanie pan tanecznym mistrzem świata - stwierdził Andrzej Piaseczny. - Skradłeś moje serce - dodał Michał Malitowski. Ta para zgarnęła 26 punktów.

Totalny ogień
Jacek Jelonek i Michael Danilczuk w „Dancing with the Stars” chcą się przede wszystkim dobrze bawić. Zaczęli od jive'a, który w trakcie przygotowań budził pewne obawy popularnego modela. Czy wielkie zaangazowanie swojego partnera, o którym mówił w kwestionariuszu POLSAT.PL, pomogło przygotować znakomite widowisko? Pierwsza jednopłciowa para w polskiej edycji programu zatańczyła do „Everybody needs somebody” z filmu Blues Brothers. - Cała Polska czekała na Was, na Wasz taniec. Ja również i bardzo się cieszę. On pokazał, że taniec łączy, nie ma barier, że to wolność interpretacji. Zatańczyliście tak dobrze! - zachwycała się Iwona Pavlović. - Michael, super energię dałeś. Świetnie sobie poradziłeś - komplementował tancerza Michał Malitowski. - Mnie się wydaje, że Wy się dobrze bawicie - ocenił Andrzej Piaseczny. Za tym poszły wysokie noty - 37 punktów.

Zachwycająca technika
W ostatnim występie wieczoru polska aktorka, która zrobiła międzynarodową karierę, z najbardziej doświadczonym tancerzem show. Czy u boku Rafała Maseraka Natalia Janoszek ma szanse na podbicie parkietu „Tańca z Gwiazdami” tak jak Bollywood? Jedenasta para w show zaprezentowała choreografię do piosenki „Jai Ho” z nagrodzonego ośmioma Oscarami filmu „Slumdog. Milioner z ulicy”. Czy także zasłużyła na wyróżnienia? I to jakie! - Zgrabna, rytmiczna i bezpretensjonalna cha-cha-cha - krótko ocenił Michał Malitowski. - Jak tylko zobaczyłem Maseraka z fujarką, to wiedziałem, że będzie dobrze. Natalia, zawsze chcialem Cię poznać - dodał Andrzej Grabowski. - Był to najlepiej technicznie wykonany taniec - zaznaczyła Iwona Pavlović. Dzięki temu na ich koncie 36 punktów.

Pierwszy werdykt w 13. edycji
Przez ostatnie tygodnie jedenaście par wytrwale trenowało z nadzieją, że ich pierwszy taniec nie będzie tym ostatnim. Reguły programu jednak są nieubłagane i stawka zmniejszyła się o jeden duet. Z programem pożegnali się Łukasz Płoszajski i Wiktoria Omyła. - Chciałbym bardzo podziękować za zaproszenie do programu, Wiktorii za ten cudowny czas, który razem spędziliśmy. Komisji za oceny, które otrzymaliśmy, publiczności za wszystkie brawa - powiedział aktor serialu „Pierwsza miłość”, który pochwalił także pozostałych uczestników show.

Wspomnienie Piotra Balickiego
Na koniec odcinka prowadzący - Krzysztof Ibisz i Paulina Sykut-Jeżyna oddali hołd zmarłemu Piotrowi Balickiemu, który był z programem od samego początku. Podczas nagrań wnosił moc pozytywnej energii zagrzewając publicznóść do aplauzu. Na ekranie wyemitowany został krótki film poświęcony dziennikarzowi.

„Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” - edycja 13, zobacz odcinek 1:

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami w poniedziałek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat

CZYTAJ WIĘCEJ o „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”:

Pisarek jeszcze w poniedziałek tańczyła na parkiecie „TzG”. Teraz trafiła do szpitala!
„Taniec z Gwiazdami”. Ilona Krawczyńska mówi, co sądzi o ocenach jurorów
Jacek Jelonek wyjaśnia sens związków jednopłciowych. „Podstawowe rzeczy”

Komentarze