2022-09-14

„Gliniarze”: Oliwia Bieniuk w obsadzie serialu. Kogo gra?

We wrześniu 2022 roku na antenie Polsatu wystartował 13. sezon produkcji. Jednocześnie ruszyły nagrania kolejnej serii, a do obsady dołączyły Oliwia Bieniuk oraz Natalia Brudniak! Mamy pierwsze zdjęcia z planu, a także historie nowych bohaterek, które same zdradzają, co przydarzy się ich postaciom. „Gliniarze” od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w Polsacie.

Oglądaj Gliniarze online na polsatboxgo.pl.

Oliwia Bieniuk dołączyła do ekipy
W serialu pojawia się Julia Szwarc. W tej roli Oliwia Bieniuk. Córka Anny Przybylskiej i Jarosława Bieniuka gra siostrzenicę komendanta Centralnego Biura Policji. Dziewczyna jest córką siostry Roberta Szwarca. Po latach mieszkania z matką za granicą przyjeżdża do Warszawy i zaczyna studia na Wydziale Psychologii.

Twardy orzech do zgryzienia
Pewna siebie, rogata, bardzo inteligentna dziewczyna trafia pod opiekę wuja, co jest dużym wyzwaniem dla mężczyzny, który nie ma żadnego doświadczenia z młodzieżą. Plany rodziny związane z przyszłością Julii są skrajnie różne - jej matka i Szwarc chcieliby, żeby skupiła się na studiach, ale dziewczyna chce zostać influencerką i w ten sposób zarabiać łatwo duże pieniądze. Julia mieszka na stancji z koleżanką, przez co Szwarc nie ma nad nią pełnej kontroli. Za to jego siostrzenica wynajduje coraz to nowe preteksty, żeby niespodziewanie zajrzeć na komendę, gdzie bawi ją stawianie wuja w kłopotliwych sytuacjach. Szybko łapie kontakt z Żanetą, która pomaga jej, kiedy Julia wpada w kłopoty.

Nowa wśród detektywów
Grono policyjnych detektywów zasila Olga Lipska, w którą wciela się Natalia Brudniak. Policjantka pochodzi z warszawskiej Pragi Północ, miała ciężkie dzieciństwo. Jej ojciec pił i znęcał się nad rodziną, a jej „znajomymi z podwórka” byli w większości dilerzy i złodzieje. Obracając się w takim towarzystwie, Olga odebrała twardą szkołę życia. Nauczyła się samodzielności, stała się sprytna i obrotna.

Nowe życie w policji
Widząc upadek wielu swoich znajomych, którzy kończyli w więzieniach lub na cmentarzach Natalia zdecydowała się zmienić swoje życie. Do policji wstąpiła, aby ratować dzieci z takich rodzin jak jej własna. Początkowo pracowała w Wydziale ds. Nieletnich, jednak przeniosła się do sekcji patrolowo-interwencyjnej. Jej szybki awans do CBP wzbudza podejrzenia u innych detektywów. Szczególną nieufnością darzy ją Rafalski, który podejrzewa Olgę o „mocne plecy” i protekcję.

W 14. sezonie przed bohaterami serialu „Gliniarze” szereg nowych wyzwań. Jak sobie z nimi poradzą?

Gliniarze od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w Telewizji POLSAT.