2022-08-27

Jubileusz od kuchni! 15-lecie programu „Ewa gotuje”

Na koniec 2022 roku przypada jubileusz 30-lecia Telewizji POLSAT, ale także 15-lecie programu kulinarnego Ewy Wachowicz na antenie stacji. Najpiękniejsza kobieta polskiej kuchni świętuje również 30-lecie zwycięstwa w konkursie Miss Polonia. W rozmowie z POLSAT.PL opowiada, co przez lata zmieniło się w realizacji „Ewa gotuje” oraz jakie ma plany w najbliższym czasie.

Oglądaj Ewa gotuje online na polsatboxgo.pl.

Początki programu
Emisja pierwszego odcinka autorskiego programu „Ewa gotuje” miała miejsce pod koniec grudnia 2007 roku. Widzowie mogli wówczas zobaczyć, co nasza Miss szykuje na Wigilię. Tak naprawdę premierowy, pilotowy odcinek nakręcono w prywatnym mieszkaniu Ewy Wachowicz w Krakowie kilka miesięcy wcześniej, latem! Tworząc serię, Ewa Wachowicz miała już doświadczenie jako producentka innych produkcji kulinarnych i sama występowała jako prowadząca w telewizji.

Jeszcze więcej przepisów
Jak wspomina, tempo programu było wtedy inne. - Kiedy zaczynałam, w programie były praktycznie zawsze dwie potrawy: słona, słodka i wypełniało to cały odcinek. Teraz potrafię zrobić przystawkę, zupę, drugie danie i deser i jeszcze na przykład lemoniadę - opowiada POLSAT.PL. - Wszystko biegnie szybciej, zmienił się sposób montażu, sposób opowieści kamery - dodaje twórczyni programu, która z fanami ma stały kontakt w mediach społecznościowych, które sama prowadzi.

Program w podróży
Po kilku trudnych latach realizacji tylko we własnym domu i ogrodzie Ewa Wachowicz mogła wrócić do pomysłu, aby program podróżował. - Teraz będę nie tylko pod Babią Górą, ale wybiorę się do cudownej bacówki, gdzie robiony jest prawdziwy owczy ser, oscypki, a także do Ustronia, podejrzeć tamtejszą kuchnię i potrawy. Co ciekawe, w tamtym regionie bardzo interesująco przygotowuje się owoce morza - zdradza autorka.

Imponujący dorobek
W ciągu piętnastu lat pracy nad programem „Ewa gotuje” widzom przedstawiono blisko 500 odcinków, w których Ewa Wachowicz podała prawie 1500 przepisów. Kolejne, jesienią 2022 roku, od 3 września w Polsacie. Na pewno będzie zdrowo, domowo, pysznie i praktycznie. Zgodnie z najnowszymi trendami kulinarnymi, z wykorzystaniem lokalnych produktów, w oparciu o rodzime receptury, jak i najlepsze przepisy zagraniczne. Wszystko z uwzględnieniem rytmów przyrody, w duchu ekologii i zero waste! W swoim autorskim programie gospodyni podzieli się sprawdzonymi przepisami i różnymi ciekawostkami dotyczącymi składników swoich potraw.

Ewa gotuje od 3 września w sobotę o godz. 10:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat