2022-05-18

W Operze Leśnej „Brat za brata”. Enej w hołdzie Ukrainie

0

Piotr Sołoducha o specjalnym utworze na otwarcie Polsat SuperHit Festiwal 2022. Zespół Enej przygotował specjalny występ z utworem „Brat za brata” napisanym wspólnie z muzykami Kozak System, którzy walczą na wojnie w Ukrainie. Artyści mówią także o swoich planach związanych z cyklicznym wydarzeniem. Polsat SuperHit Festiwal 2022 na żywo od piątku 20 maja do niedzieli 22 maja od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Mocny przekaz na start
W 2021 roku Enej świętował jubileusz w sopockim amfiteatrze, śpiewając między innymi takie hity jak „Radio Hello”, „Kamień z napisem Love” i „Ostatni raz”. Tym razem występ w Operze Leśnej ma inny wymiar. - Otwieramy piątkowy dzień nie naszym przebojem czy radiowym hitem, a wyjątkową piosenką pod tytułem „Brat za brata”, którą nagraliśmy z naszymi przyjaciółmi - mówi lider formacji, Piotr „Lolek” Sołoducha w rozmowie z POLSAT.PL. Współautorem utworu jest zespół Kozak System. Jego członkowie walczą obecnie na wojnie w Ukrainie. - Będziemy robić łączenie - ujawnia wokalista grupy Enej i dodaje: - To przepiękny ukłon w stronę całego ukraińskiego narodu w sytuacji, która się dzieje i w której ludzie oddają życie za swój kraj.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Enej (@enejoficjalny)

Trzeba mieć nadzieję
Lider formacji zachęca do tego, aby wspierać wschodnich sąsiadów w każdy możliwy sposób. - Każdy pomaga i robi to na swój sposób. My poprzez muzykę i scenę możemy zrobić najwięcej. Przypominamy o tym, bo minęły ponad trzy miesiące, a wojna toczy się nadal. Trzeba pamiętać o tych ludziach - przekonuje Piotr Sołoducha. - Ze sceny nawołujemy do miłości, dobrego przekazu. Jesteśmy pełni nadziei i optymizmu, że wystąpimy w Sopocie z zespołem Kozak System w przyszłym roku - zapowiada muzyk.

  

„Strefa Gwiazd” - rozmowa z zespołem Enej:

Polsat SuperHit Festiwal 2022 na żywo od piątku 20 maja do niedzieli 22 maja od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze