2022-05-18

Jubileusz T.Love w Sopocie: „KING” w oryginalnym składzie

0

Na Polsat SuperHit Festiwal 2022 zespół świętuje trzydziestolecie wydania kultowej płyty. Jak podkreślają w rozmowie z POLSAT.PL i Polsat Go muzycy grupy, „KING” to jeden z najpopularniejszych i najważniejszych albumów w dyskografii T.Love. Co jeszcze o szczegółach wyjątkowego koncertu jubileuszowego mówią Muniek Staszczyk i Jan Benedek? Polsat SuperHit Festiwal 2022 na żywo od piątku 20 maja do niedzieli 22 maja od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Legendarna płyta
Album „KING” niewątpliwie zapisał się na kartach historii polskiej muzyki rozrywkowej, jako jeden z najważniejszych. - Uważam, że to jest wciąż jedna z naszych najlepszych płyt. Myślę, że fani sądzą podobnie - mówi Muniek Staszczyk. Na płycie znalazły się takie przeboje jak „King”, „Stany”, „Dzikość serca” i „Motorniczny”. Jak artyści wspominają pracę nad materiałem w 1992 roku? - To był bardzo intensywny czas. Dużo mocnej, fajnej współpracy między nami - podkreśla Jan Benedek, gitarzysta i kompozytor T.Love. - Bardzo dobrze napisaliśmy płytę z Muńkiem, a zespół ją bardzo dobrze przygotował - dodaje.

Wraca oryginalny skład
Fanów albumu „KING” cieszy wiadomość, że grupa wystąpi na scenie sopockiego amfiteatru w składzie z 1992 roku. Muzycy promują obecnie również nową płytę „Hau! Hau!”. Jeden z utworów wybrzmi w Operze Leśnej. - To nasz aktualny singiel zatytułowany „Pochodnia”, ze wspaniałym udziałem Kasi Sienkiewicz z zespołu Kwiat Jabłoni - zdradza Muniek Staszczyk w rozmowie z POLSAT.PL. - Połączenie nas z młodością - żartuje lider i wokalista T.Love.

  

Polsat SuperHit Festiwal 2022 na żywo od piątku 20 maja do niedzieli 22 maja od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze