2022-02-08

„Osaczony”: Serialowa nowość w paśmie MegaHit od 28 lutego

Trzymająca w napięciu produkcja w znakomitej obsadzie i reżyserii Macieja Dutkiewicza. Próbując na własną rękę rozwikłać zagadkę śmierci pięciolatka podejrzany o zbrodnię Michał odkrywa zdumiewającą prawdę o własnej przeszłości. Orientuje się także, że jest częścią mrocznej układanki. W rolach głównych Leszek Lichota, Eryk Lubos, Ilona Ostrowska i Maria Dębska. „Osaczony” od 28 lutego w poniedziałek o godz. 20:00 i 21:05 w Polsacie.

Oglądaj Osaczony online na polsatgo.pl.

Plejada znakomitych aktorów
W serialu, nawiązującym stylistyką do głośnych „The Killing” czy „Broadchurch”, występują aktorzy z najwyższej półki kinowej i telewizyjnej. W głównej i tytułowej roli Leszek Lichota, który potwierdził swoją klasę udziałem w takich produkcjach, jak „Wataha”, „Kruk”, „Lokatorka”. Partnerują mu: utalentowana Ilona Ostrowska („To musi być miłość”, „Ślepnąc od świateł”) i jedna z najbardziej magnetycznych aktorek swojego pokolenia, Maria Dębska („Kuchnia”, „W rytmie serca”, „Zabawa, zabawa”). W nieprzeniknionego komisarza Krona wciela się brawurowy Eryk Lubos („Kuchnia”, „Sztuka kochania”, „Underdog”), a w przyjaciela Michała, Adriana - obdarzony urokiem zawadiackiego amanta Wojciech Błach („Pierwsza miłość”).

O czym jest serial „Osaczony”?
Mieszkańcami podwarszawskiego strzeżonego osiedla wstrząsa śmierć 5-letniego Tomka. Zwłoki w pobliskim lesie znajduje sąsiad, Michał Górski (Leszek Lichota), którego z chłopcem łączyła głęboka więź. Szybko okazuje się, że wszyscy z otoczenia zamordowanego mają coś do ukrycia - zarówno matka chłopca, Justyna (Maria Dębska), jak i żona Michała, Anita (Ilona Ostrowska), pomieszkujący u nich życiowy rozbitek Adrian (Wojciech Błach), czy mąż Justyny, Paweł (Mateusz Janicki), weteran wojny w Afganistanie, cierpiący na zespół stresu pourazowego.

Mimo wszystko to Michał od początku jest głównym podejrzanym. Jego sytuację komplikuje dodatkowo kryzys małżeński, któremu przyglądają się nastoletnie córki i który szybko demaskuje prowadzący sprawę ekscentryczny komisarz Kron (Eryk Lubos). „Osaczony” postanawia szukać sprawcy na własną rękę, a wchodząc głębiej w życie swoich sąsiadów, odkrywa ich mroczne tajemnice i zaskakujące relacje, a nawet echa afery pedofilskiej. Ale też wpada na trop kogoś, kto uparcie próbuje zatrzeć przed nim ślady...

Twórcy produkcji
Sześcioodcinkowy serial oparty na licencji australijskiej, został wyreżyserowany przez Macieja Dutkiewicza („Ślad”, „Na krawędzi”). Autorami polskiej wersji scenariusza są: Arkadiusz Borowik i Maciej Dutkiewicz. Za produkcję odpowiada TFP.

„Osaczony” - zobacz zwiastun:

  

Osaczony w poniedziałek o godz. 20:00 i 21:05 w Telewizji POLSAT.