2020-06-15

„Osaczony”: Nowy kryminalny serial premium w Polsacie

Początek zdjęć do intrygującej produkcji zaplanowano na 16 czerwca. Zagadkowa zbrodnia, osiedle pełne tajemnic i pierwszy podejrzany, który staje się... „Osaczony”. Jego życie w jednej chwili staje się koszmarem, więc postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Co kryje się za fasadą spokojnego, podwarszawskiego osiedla? W tytułową rolę nowego serialu kryminalnego Polsatu wciela się Leszek Lichota, któremu partnerują Eryk Lubos, Ilona Ostrowska i Maria Dębska.

Nic nie jest takie, jak się wydaje
Z pozoru spokojne, senne, niczym niewyróżniające się osiedle domów jednorodzinnych pod Warszawą. W każdym domu na pozór normalna, szczęśliwa rodzina. Ale nic nie jest takie, jakim się wydaje. W trakcie porannego joggingu Michał (Leszek Lichota) znajduje w lesie ciało sześcioletniego chłopca, syna sąsiadki. Śledztwo w sprawie morderstwa prowadzi niezłomny detektyw Kron (Eryk Lubos), w myśl zasady, że ten, kto znajduje ciało, staje się pierwszym podejrzanym.

Od tamtej chwili życie Michała zamienia się w koszmar. Media i sąsiedzi wydają na niego wyrok, żona też nie stoi zdecydowanie po jego stronie. Z każdą chwilą jest coraz bardziej osaczony. Aby wyrwać się z matni, będzie próbował udowodnić winę komuś innemu. A przecież w każdym domu może kryć się morderca...

Twórcy produkcji
„Osaczony” to oparty na australijskiej licencji sześcioodcinkowy serial kryminalny, nie tylko o zbrodni, ale też o tajemnicy, namiętności, uczuciach i zdradzie. O wszystkim tym, co czasami nie pozwala nam zasnąć w nocy. W rolach głównych: Leszek Lichota, Eryk Lubos, Ilona Ostrowska, Maria Dębska. W pozostałych rolach: Mateusz Janicki, Wojciech Błach, Wojciech Kalarus, Adam Cywka, Maria Dejmek, Paweł Ławrynowicz, Mirosław Kropielnicki, Małgorzata Sadowska. Reżyserem jest Maciej Dutkiewicz, który wspólnie z Arkadiuszem Borowikiem przygotował polską wersję scenariusza. Za produkcję odpowiada TFP.