2022-01-19

„Młodzi i Moralni” podsumowali 2021 rok. Oczywiście na wesoło

0

Robert Korólczyk i Robert Górski o minionych dwunastu miesiącach z przymrużeniem oka. Kabaret Młodych Panów i Kabaret Moralnego Niepokoju jesienią bawiły widzów Polsatu w nowej odsłonie programu „Kabaret na żywo” sięgając po rozmaite tematy. I tak samo jest, kiedy przyszło do podsumowań. Dwóch liderów to dwa różne style wypowiedzi, ale z obu przebija ogromne poczucie humoru. Co było najtrudniejszym wyzwaniem? Jakie ich zdaniem były najzabawniejsze momenty 2021 roku?

Oglądaj Kabaret na żywo. Młodzi i Moralni online na polsatgo.pl.

Najważniejsze wydarzenie 2021 roku
Robert Korólczyk: Pojawienie się szczepionki przeciwko Covid-19. Dzięki niej zakończył się lockdown, a my - artyści - mogliśmy wrócić na scenę i do spotkań z publicznością. Choć sama pandemia się nie zakończyła, ale w jakimś sensie jest już lepiej. Choć i to - jak się okazało - może być też okazją do kolejnych podziałów.
Robert Górski: Program „Młodzi i Moralni” w Polsacie. Chociaż ściga nas sprawa Mejzy. Czyli Młodzi, Moralni i Mejza.

Największe zaskoczenie 2021 roku
Robert Korólczyk: Pytanie do premiera Morawieckiego o cenę chleba. Jego odpowiedź, a właściwie jej brak też mnie zaskoczył. Zaskoczyły mnie rozmaite afery. A także to, na co idą nasze pieniądze. Zaskoczyło mnie, że wcale nie trzeba mieć kwalifikacji, żeby robić karierę na najwyższych szczeblach. Zaskoczyło mnie też, jak można trwonić pieniądze i za to nie odpowiadać. Zaskoczył mnie Donald Tusk, który wrócił, ale nie na białym koniu. Najbardziej osobiście zaskoczyły mnie ceny w sklepach i cena paliwa po tym jak zatankowałem do pełna swój samochód, na szczęście udało mi się już kredyt spłacić. A już na sam koniec zaskoczyło mnie to, że Robert Mazurek zorganizował swoje pięćdziesiąte urodziny i zaprosił tylu ważnych ludzi, a mnie nie. No cóż, może dlatego, że mnie nie zna albo nie jestem taki ważny.
Robert Górski: Że jakoś dotrwaliśmy do roku 2022.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kabaret na żywo (@kabaretnazywopolsat)

Największe odkrycie 2021 roku
Robert Korólczyk:
„Każdą aferę da się wytłumaczyć”. Wiele już afer politycznych w swoim życiu widziałem, większość z nich była nie do wytłumaczenia. Okazuje się, że każdą aferę można wytłumaczyć, każdą porażkę przekuć w sukces, zawsze znaleźć winnego, tylko nie siebie. Jestem wielkim fanem twórczości Stanisława Barei i nie myślałem, że ktoś przebije jego twórczość, że można jeszcze bardziej sparodiować rzeczywistość przedstawioną w jego filmach.
Robert Górski: Edyta Górniak. Myśleliśmy, że jej największą pasją jest śpiewanie.

Najtrudniejsze wyzwanie 2021 roku
Robert Korólczyk: Program „Młodzi i Moralni” był niewątpliwie najtrudniejszym wyzwaniem tego roku. Składało się na to kilka spraw, trzeba stworzyć świetny zespół, pogodzić kilka charakterów i wizji artystycznych. Zrobić taki program, aby zainteresować jak największe grono widzów. Jak powszechnie wiadomo, wszystkich nie zadowolisz, ale trzeba starać się o większość. Myślę, że to się udało. Trudnością dodatkową był fakt, że równocześnie do nagrań programu jeździliśmy na występy, co oczywiście było wielką radością, ale i trudnością. Ważne jest jednak to, że to najtrudniejsze wyzwanie stało się najważniejszym i najzabawniejszym wyzwaniem roku! Mega pracowity radosny czas!
Robert Górski: Jak wyjść z domu do sklepu i nie wracać się po maseczkę.

Najlepszy pomysł 2021 roku
Robert Korólczyk: Wiosną tego roku w rozmowie z Robertem Górskim podczas jednego z programów kabaretowych wpadliśmy na pomysł połączenia sił i zrobienia wspólnego programu. Teraz mogę powiedzieć, że to był najlepszy pomysł tego roku. Na pewno dla nas.
Robert Górski: Nakupić w styczniu 2021 płyt OSB i sprzedawać je w grudniu 2021.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kabaret na żywo (@kabaretnazywopolsat)

Najzabawniejszy moment 2021 roku
Robert Korólczyk: Cała jesień w Polsacie i program „Młodzi i Moralni”. Praca z Kabaretem Młodych Panów, tworzenie z kabaretem Spółka z o.o. „Faktów autentycznych”, to był jeden wielki zabawny i nawet dłuższy moment! Za co wszystkim artystom i całej ekipie Polsatu bardzo dziękuję!
Robert Górski: Czwarty odcinek programu „Młodzi i Moralni”, 6:21 - 6:42.

Najciekawsza anegdota 2021 roku
Robert Korólczyk: Z nieoficjalnego źródła wiem, że nasz żart z premierem Morawieckim i ceną chleba otarł się o kancelarię premiera. Nie wiem, czy panu premierowi było do śmiechu, ale widzom tak, więc kto nie widział, to polecam.
Robert Górski: - Ja po benzynę. - Chce pan kupić? - Nie, popatrzeć.

Cytat 2021 roku
Robert Korólczyk: „Rób, jak lubisz”. Nie ma lepszej recepty na swoje szczęście i radość. Wiem już, że wszystkich się zadowolić nie da, więc najważniejsze zadbać o siebie. Więc róbcie, jak lubicie, a będziecie szczęśliwi.
Robert Górski: „Tej pandemii już, proszę państwa, nie ma”.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kabaret na żywo (@kabaretnazywopolsat)

Bohater 2021 roku
Robert Korólczyk: Moim bohaterem sportowym jest Robert Lewandowski, który dostarcza nam Polakom wiele powodów do dumy i radości.
Robert Górski: Jakiś lekarz.

Bohaterka 2021 roku
Robert Korólczyk: Pani Wanda Traczyk-Stawska, bohaterka Powstania Warszawskiego, która jak wielu wspaniałych ludzi walczyła za naszą wolność i dziś też się nie boi stawiać oporu fałszywym „bohaterom” współczesnych czasów. Jej wystąpienie na Placu Zamkowym w październiku bardzo mnie poruszyło. Postawa godna naśladownictwa.
W programie „Młodzi i Moralni” wraz ze Spółką z o.o. tworzyliśmy „Fakty autentyczne”, w których pojawiało się wielu antybohaterów, którzy swoją próżnością, arogancją, ignorancją i głupotą stawali się tematem naszych żartów. Polecam odszukać, odświeżyć, utrwalić jako podsumowanie roku na wesoło.
A na zakończenie serio - każda osoba, która pracuje i walczy z pandemią jest dla mnie bohaterem. Każdy, kto rano wstaje i mierzy się z obecnym stanem faktycznym, według mnie jest bohaterem.
Robert Górski: Jakaś lekarka.

notował Tomasz Fiłonik

Komentarze