2021-12-06

Koncert „Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci”. Zobacz!

0

6 grudnia na żywo w Polsacie świętowaliśmy wyjątkowy jubileusz ze znakomitymi artystami. Na scenie: Krzysztof Zalewski, Ewa Farna, Dawid Kwiatkowski, Kayah i Viki Gabor, Andrzej Piaseczny, Paweł Domagała, Maciej Maleńczuk, Alicja Majewska, Michał Bajor, Małgorzata Walewska, Patrycja i Grzegorz Markowscy, Krzysztof i Chris Cugowscy, Sound’n’Grace i Arka Noego. Co muzyczne gwiazdy zaśpiewały na 25-lecie Fundacji Polsat? Poznaliśmy także wzruszające historie podopiecznych. Wydarzenie prowadzili Krzysztof Ibisz i Adam Zdrójkowski.

Fundacja Polsat na Instagramie - @fundacjapolsat

Koncert pełen wdzięczności
Fundacja Polsat została powołana do życia przez Zygmunta Solorza oraz Telewizję POLSAT i jako pierwsza stacja komercyjna w Polsce zaangażowała się w działalność charytatywną. - Pomagamy już od ponad dwóch dekad, niesiemy pomoc dzieciom, bezpośrednio wspierając ich leczenie. I my, i przede wszystkim dzieci, jesteśmy wdzięczni tym, którzy każdego dnia pomagają i ratują ich życie. W tym wyjątkowym dniu - 6 grudnia - chcielibyśmy podziękować wszystkim, dzięki którym nasza działalność jest możliwa - powiedziała Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat, zapraszając na wyjątkowe wydarzenie.

Przyszłość podopiecznych
- To dopiero początek i wiele jeszcze przed nami - stwierdziła wzruszona Małgorzata Nawrocka, Przewodnicząca Rady Fundacji Polsat, doceniając ze sceny codzienny wkład zarządu i pracowników charytatywnej organizacji. - Patrzymy w przyszłość, nadal będziemy dla dzieci i zawsze służymy im naszą pomocą - wskazała.

Prosto z serca
Tego wieczoru sceną zawładnęły najczystsze i najszczersze uczucia, które towarzyszą wszystkim zaangażowanym we wspieranie Fundacji Polsat. Nie zabrakło pięknych słów o szczytnej działalności, trwającej już ćwierć wieku oraz podziękowań, także za wdrożenie projektów „Verano dla dzieci” oraz Centrum Chorób Rzadkich im. Fundacji Polsat. To magia pomagania! Działa równie mocno, jak najlepsza muzyka.

Spełnienie marzeń
Wspaniałe muzyczne otwarcie! Na początek obdarzona przepięknym głosem Karolinka Bednarska - podopieczna Fundacji Polsat - w towarzystwie chóru Sound’n’Grace wykonała utwór „Moja i Twoja Nadzieja”. Z nadzieją, bo warto ją w sobie pielęgnować. „Nic, naprawdę nic, nie pomoże, jeśli Ty nie pomożesz dziś miłości”. - Wystąpienie w tak słusznej sprawie jest dla mnie wielkim przeżyciem - powiedziała nastoletnia dziewczynka, która chodzi do szkoły muzycznej i rozwija swoją wielką pasję.

Jak dwie siostry
Udziału w wydarzeniu nie mogła doczekać się Viki Gabor, o czym przed koncertem opowiadała w rozmowie z POLSAT.PL. Zdradziła wówczas, że razem w duecie z Kayah zaplanowały wykonanie ich wspólnego hitu „Ramię w ramię”. Słowa refrenu „zmieniamy ten świat, wspierając się tak”, doskonale oddają sens pomagania potrzebującym.

Sto gorących słów...
„Niewiele ci mogę dać” to znany kolejnym pokoleniom rockowy hymn grupy Perfect, napisany na początku lat 80., który śpiewa Grzegorz Markowski. Tym razem ceniony wokalista zaprezentował go w duecie z córką Patrycją Markowską. Dali z siebie wszystko!

Czym warto żyć?
Na scenie nie mogło zabraknąć artysty, który zamiast zadawać zbędne pytania, woli się po prostu przytulić, a potem iść krok w krok za miłością. Paweł Domagała dobrze wie, ile jej potrzeba, żeby świat był piękniejszy. Dlatego „Weź nie pytaj”...

„Navigare necesse est”
W 1986 roku Wojciech Młynarski i Włodzimierz Korcz napisali piosenkę. Gdy okazało się, że nie przypadła do gustu pewnej młodej artystce, zaproponowali ją kolejnej osobie, w tajemnicy. Dziś, jak i przez kolejne lata od tamtego wydarzenia, ciężko sobie wyobrazić, że „Odkryjemy miłość nieznaną” wykonuje ktoś inny, niż Alicja Majewska. „Szabadabada, szabadabada…”.

Nowa odsłona
Kto następny? Oto Dawid Kwiatkowski, dla którego wiele rzeczy jest „Proste” i dzięki temu dobrą energią oraz entuzjazmem namawia do pomagania potrzebującym. Prosta okazała się także zmiana wizerunku artysty, świetnie przyjęta zarówno przez wieloletnich, dorastających z jego poprzednimi hitami, jak i nowych fanów.

Stęskniona za publicznością
„Wszystko albo nic”. Na to stawia Ewa Farna. Odważnie, bo do wygrania jest więcej, gdy podejmujemy działania. I choć jest ciężko i nie ma czasem sił, to warto próbować. Ballada, którą śpiewa także w wersji czeskiej, napisana do filmu o tym samym tytule w 2017 roku, nadal ma wiele znaczeń i jest uwielbiana przez wielbicieli piosenkarki w obu krajach. - Nie mogę się doczekać! - cieszyła się przed koncertem dla Fundacji Polsat, na który specjalnie przyjechała po dłuższej przerwie.

Telewizyjna premiera
Krzysztof Zalewski mierzy wyżej i wyżej. Zapytał o to „Ptaki” w jednym z utworów. Efekt? „Powiedziały wyżej, powiedziały leć. Kiedy lecę wyżej widzę to, co dzieli nas, jest nieprawdziwe”. Świat bez granic wciąż inspiruje. Śmielej! Oto premierowy występ artysty z nową piosenką w telewizji.

Nie odpłynąć we mgle
Są pytania, na które warto znać odpowiedź. Jedno z nich, być może najważniejsze wśród najważniejszych, stawia Maciej Maleńczuk. W piosence „Gdzie są przyjaciele moi?” wskazuje, jak ważne jest wsparcie oddanych bliskich, przede wszystkim w najtrudniejszych życiowych chwilach.

Co jest w nas cenne?
„Nie chcę więcej, twoje serce do życia wystarczy. Twoje serce, co zagrzewa do walki o każdy dzień”. Słowa, które napisał Dariusz Rogalski, a muzykę skomponował do nich Włodzimierz Korcz, niezmiennie od kilku dekad niosą żywe emocje. Zaproszony przez Fundację Polsat do celebrowania jubileuszu popularny aktor i piosenkarz Michał Bajor wprowadził wszystkich w liryczny nastrój.

Okruszki do poduszki
Andrzej Piaseczny z naturalną wrażliwością zaprosił widzów Polsatu na „Śniadanie do łóżka”. Przekaz - nie tylko z powodu Mikołajek i jubileuszu Fundacji Polsat - mocno motywujący. „Szczęściem nie bój się nakruszyć, wypełnijmy nim poduszki” - śpiewał.

Nie szkoda łez
Wśród muzycznych gości pojawiła się również jurorka programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - Małgorzata Walewska, która zaprezentowała utwór „Don't cry for me Argentina”, nagrany przez Julie Covington w 1976 roku, który znalazł się na albumie „Evita” do popularnego musicalu o tym samym tytule. Utwór rozsławiła później także Madonna. Jak zabrzmiał w wersji zaprezentowanej przez światowej sławy mezzosopranistkę?

Dom nie taki samotny...
Kolejny duet rodzinny tego wieczoru to Krzysztof Cugowski - wokalista grupy Budka Suflera oraz Chris Cugowski, jego syn i uczestnik 15. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Panowie wykonali razem „Jest taki samotny dom” z doniosłym refrenem „A po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój”. - Szykuje się fajny przeskok pokoleń, dwa zupełnie różne głosy. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego coś naprawdę interesującego. Każde pokolenie odnajdzie dla siebie coś w tej piosence - zapowiadał przed koncertem w rozmowie z POLSAT.PL.

Złote serca za złote serca
Na scenę zaproszono i uhonorowano grono profesorów medycyny, którzy są od wielu lat zaangażowani w działania na rzecz Fundacji Polsat. - Jest coś, co was wyróżnia. To ogromna empatia, którą obdarzacie naszych pacjentów. Jesteście wspaniali i bardzo Wam dziękujemy. No i polecamy się na przyszłość - powiedziała Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat, wręczając pamiątkowe złote serca.

Wielkie podziękowania dla Zygmunta Solorza
- Bez pewnego wielkiego serca, nie moglibyśmy zrobić tak wiele. W podzięce największe serce, za hojność! - powiedziała Małgorzata Nawrocka, Przewodnicząca Rady Fundacji Polsat. Otrzymał je Zygmunt Solorz.

Finał pełen radości
Na zakończenie koncertu „Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci” Arka Noego z pełną optymizmu piosenką „Nie lękaj się”. Bo przecież „strach ma wielkie oczy, ale nas nie zaskoczy, robi groźne miny, ale my się nie boimy”. Tak trzymać! Z dziećmi i dla dzieci!

Wydarzenie poprowadzili Krzysztof Ibisz oraz Adam Zdrójkowski.

Wszystkiego najlepszego dla Fundacji Polsat z okazji 25-lecia! Dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Koncert „Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci”:

Więcej informacji o działaniach Fundacji Polsat - www.fundacjapolsat.pl

Komentarze