2021-12-06

Fundacja Polsat już od 25 lat pomaga dzieciom. Dziękujemy!

Pomoc dla 40 000 małych pacjentów. Wsparcie finansowe dla ponad 2600 szpitali i ośrodków medycznych oraz szkół, przedszkoli i ośrodków pieczy zastępczej w całym kraju. Nie byłoby to możliwe gdyby nie Fundacja Polsat, która działa już od ćwierć wieku. Od samego początku jej działalności przyświeca jedno, jakże ważne hasło - „Jesteśmy dla dzieci”. W tym wyjątkowym dniu jubileuszu Fundacji - 6 grudnia - na widzów Polsatu czekają specjalne wydarzenia.

Ratowanie zdrowia i życia
Dokładnie 25 lat temu, 6 grudnia 1996 roku, Fundacja Polsat rozpoczęła swoją działalność statutową. Fundacja została powołana do życia przez Zygmunta Solorza i Telewizję POLSAT, która jako pierwsza stacja komercyjna w Polsce zaangażowała się w działalność charytatywną. Od zawsze celem Fundacji Polsat jest ratowanie zdrowia i życia dzieci. Przez 25 lat działalności łącznie przekazano ponad 260 mln złotych na pomoc dzieciom.

Wyjątkowe wydarzenia
W tym roku antena Telewizji POLSAT dedykuje dzień 6 grudnia Fundacji Polsat, która obchodzi swój jubileusz. Tak jak i w poprzednich latach, również i w tym roku o godz. 18:45, już po raz osiemnasty został wyemitowany Mikołajkowy Blok Reklamowy. Całkowity dochód z akcji, obliczony na podstawie wyników oglądalności, zostanie przekazany na pomoc chorym dzieciom. Zaraz po nim najważniejsze informacje z kraju i ze świata w specjalnym wydaniu „Wydarzeń”. Program poprowadziła Dorota Gawryluk prosto ze sceny, na której o godz. 20:05 rozpoczął się wyjątkowy koncert z okazji jubileuszu 25-lecia Fundacji Polsat.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Fundacja Polsat (@fundacjapolsat)

„Jesteśmy dla dzieci”
- To hasło od dwudziestu pięciu lat przyświeca działaniom Fundacji Polsat. Każdego dnia jej pracownicy, a także Grupa Polsat Plus, darczyńcy, artyści i widzowie angażują się w pomoc dzieciom, a także tym, którzy ratują ich życie. W ten wyjątkowy dzień - 6 grudnia - dziękujemy wszystkim, bez których działalność Fundacji Polsat nie wyglądałaby tak jak teraz. Jesteśmy dumni z tego co w przeciągu tych dwudziestu pięciu lat zrealizowaliśmy, ale już patrzymy w przyszłość i nadal będziemy dla dzieci i zawsze służymy im naszą pomocą - mówi Małgorzata Nawrocka, Przewodnicząca Rady Fundacji Polsat.

Muzyczne gwiazdy i najpiękniejsze emocje
Wielkim finałem tego wyjątkowego dnia jest jubileuszowy koncert „Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci”, podczas którego widzowie poznają niezwykłe i pełne wzruszeń historie podopiecznych Fundacji Polsat. Tego wieczoru na scenie wystąpią: Ewa Farna, Kayah, Viki Gabor, Alicja Majewska, Małgorzata Walewska, Krzysztof Zalewski, Paweł Domagała, Maciej Maleńczuk, Dawid Kwiatkowski, Andrzej Piaseczny, Michał Bajor czy Arka Noego. Zobaczymy także wyjątkowe, rodzinne duety: Patrycję i Grzegorza Markowskich oraz Krzysztofa Cugowskiego wraz ze swoim najmłodszym synem - Chrisem. W koncercie weźmie udział również, obdarzona przepięknym głosem Karolinka - podopieczna Fundacji Polsat - w towarzystwie chóru Sound’n’Grace. Tego wieczoru na pewno nie zabraknie emocji. Koncert poprowadzą Krzysztof Ibisz i Adam Zdrójkowski.

Koncert „Fundacja Polsat 25 lat. Jesteśmy dla dzieci”:

Fundacja Polsat na Instagramie - @fundacjapolsat

Więcej informacji o działaniach Fundacji Polsat - www.fundacjapolsat.pl