2021-11-16

„Gliniarze”: 12. sezon serialu w Polsacie. Oto zdjęcia z planu!

Detektywi z Centralnego Biura Policji mają do rozwiązania kolejne kryminalne zagadki. Poza uwielbianymi przez widzów parami funkcjonariuszy na ekranie także nowe postaci. Wcielają się w nie Magdalena Wojtacha oraz Ewa Ruckgaber, mama grającej Natalię Nowak Eweliny! Zobacz pierwsze zdjęcia z realizowanej dwunastej serii hitowej produkcji Polsatu. Emisja na antenie Polsatu w 2022 roku.

Oglądaj Gliniarze online na polsatgo.pl.

Nowe wyzwania i groźne konfrontacje
W 12. sezonie „Gliniarzy” wracają dobrze znani i lubiani detektywi: Natalia Nowak (Ewelina Ruckgaber), Kuba Roguz (Piotr Mróz), Ewa Berg (Charlotta Zielińska), Adam Bogusz (Aleksander Mackiewicz), Krystian Górski (Tomasz Skrzypniak) i Olgierd Mazur (Arkadiusz Krygier). Wspomagani przez swoich współpracowników znów stają oko w oko z groźnymi przestępcami! Psychopaci, porywacze, handlarze żywym towarem, narkotykowi bossowie czy nieuchwytni seryjni mordercy... To tylko niektórzy, z którymi przyjdzie się zmierzyć śledczym z Centralnego Biura Policji. Czy tym razem wszyscy wyjdą cało z tych konfrontacji?

Czarny charakter na komendzie
Do akcji wkraczają także nowe postaci. Aspirant sztabowy Agata Byczewska (Magdalena Wojtacha) to bystra i pozornie empatyczna policjantka z innej warszawskiej komendy. Zastępuje Kubę (Piotr Mróz) po tym, jak zostaje postrzelony i zawieszony w czynnościach służbowych. Byczewska jest czarnym charakterem na komendzie Centralnego Biura Policji. Będzie współpracować z Natalią (Ewelina Ruckgaber). Jakimi intencjami kieruje się nowa detektyw i czy w związku z jej działaniami Kubie Roguzowi (Piotr Mróz) uda się oczyścić z zarzutów o złamanie procedur i wrócić na komendę?

Teściowa na horyzoncie
Elżbieta Mora (Ewa Ruckgaber, prywatnie mama Eweliny Ruckgaber) to natomiast matka Filipa Mory (Michał Hołub), narzeczonego Natalii. Przyszła teściowa Natalii jest dobrze sytuowaną, elegancją i zadbaną wdową. Energiczna, doświadczona, gotowa pomóc finansowo i organizacyjnie w wychowaniu dziecka Natalii i Filipa. Nawiązuje z przyszłą synową szczerą, dobrą relację, częściowo zastępując jej matkę, której Natalia nigdy nie miała.

Luźny pomysł się sprawdził
Ewelina Ruckgaber z chęcią opowiedziała, w jaki sposób jej mama dołączyła do nowej serii najpopularniejszego i najchętniej oglądanego serialu Polsatu! - Prawdę mówiąc to był przypadek, że moja mama dostała tę rolę. Pewnego dnia obudziłam się i myślę... nigdy nie miałam okazji zagrać z moją mamą, mimo że zdarzyło jej się grać w kilku produkcjach, jak „Malanowski i Partnerzy”, czy „Sędzia Anna Maria Wesołowska”. Pomyślałam, że skoro wiem, że na horyzoncie jest rola mojej teściowej, z którą mam mieć fajny kontakt, to może zagrałaby ją właśnie moja mama? To był taki luźny pomysł, ale zadzwoniłam do niej i zapytałam, co ona na to. Nie spodziewałam się, aż takiej radości z jej strony, ale uświadomiło mi to, że to chyba najlepszy wybór - cieszy się aktorka

Rodzinne relacje na planie
Aktorka nie ukrywa, że praca z mamą wcale nie jest łatwa. - I nie chodzi tu o to, że mama jest ciężka we współpracy. Chodzi bardziej o mnie. Nie traktuję jej na planie, jak mojej mamy. Nie mogę tego robić przez profesjonalizm, którego nauczyła mnie szkoła teatralna. Dla mnie moja mama na planie przestaje być mamą. Jest aktorką. Spodobała się w Polsacie i to była decyzja Polsatu, że to właśnie moja mama zagra tę postać - zdradza Ewelina. - Bardzo nie chciałabym, aby myślano, że to ja „załatwiłam”, jej rolę. Jednak proszę mi uwierzyć, że dawanie uwag własnej mamie wcale nie jest łatwe, czasem muszę ją nawet trochę ustawić do pionu, ale na planie „Gliniarzy” jestem w pracy, a nie w domu - śmieje się Ewelina Ruckgaber.

Dążenie do perfekcji
- To jest miejsce, w którym czuję się pewnie i „Gliniarze” są moim dzieckiem. Jestem w tym projekcie od pierwszego odcinka, dlatego muszę dbać o to, żeby był jak najlepszy. I jeśli mama nie spełnia moich oczekiwań, to tak samo musi niestety pracować ze mną, jak z główną aktorką, a nie jak z córką. Tym bardziej cieszy mnie jej energia i chęć dawania z siebie wszystkiego! Czasem za bardzo biadoli, ale muszę jej to wybaczyć - mimo wszystko mam w sobie jeszcze jakieś ludzkie odruchy - żartuje aktorka na koniec rozmowy.

W 12. sezonie przed bohaterami szereg nowych wyzwań, które wymagać będą sprytu, inteligencji i kreatywności. Jak sobie z nimi poradzą? Jak wypadnie Ewa Ruckgaber, mama Eweliny w roli jej teściowej? Odpowiedź w 2022 roku w Polsacie!

A jak potoczą się losy bohaterów i z jakim bagażem wejdą w nowy sezon? Nowe odcinki 11. sezonu serialu „Gliniarzy” od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w Polsacie i w Polsat Go!

Gliniarze od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w Telewizji POLSAT.