2021-09-03

„Państwo w Państwie” - odcinek 408, na żywo 5 września

Dawid J. w 2006 roku w wieku czternastu lat zgwałcił i zamordował swoją młodszą koleżankę. Okrzyknięty bestią z Sulikowa nastolatek jednak nie trafił do więzienia, bo był zbyt młody, aby odpowiadać za zbrodnię jak dorosły. Kilka lat po wyjściu z zakładu poprawczego zaatakował ponownie. Jego ofiarą została osiemnastoletnia dziewczyna, której zaproponował podwiezienie, gdy zepsuł się jej skuter. Czy tej tragedii można było uniknąć? Prowadzący Przemysław Talkowski z zespołem i ekspertami zapraszają na kolejny odcinek programu „Państwo w Państwie”, emitowany na żywo w niedzielę 5 września o godz. 19:30 w Polsacie.

Oglądaj Państwo w Państwie online na polsatboxgo.pl.

Miał czternaście lat kiedy zaatakował po raz pierwszy. W 2006 roku Dawid J. zgwałcił i zamordował swoją o rok młodszą koleżankę. Został wtedy okrzyknięty bestią z Sulikowa, jednak do więzienia nie trafił. Był za młody, żeby odpowiadać przed sądem jak dorosły.

Po kilku latach spędzonych w zakładzie poprawczym Dawid J. wyszedł na wolność. Wrócił do swojej miejscowości, założył rodzinę. Po ośmiu latach zaatakował po raz kolejny. Tym razem ofiarą była osiemnastoletnia Magda. Dziewczynie zepsuł się skuter, którym dojeżdżała do sklepu. Dawid J. zaproponował jej podwiezienie do domu. Po drodze skręcił do lasu, gdzie udusił swoją ofiarę.

Zdaniem rodziny Magda zginęła, bo przy pierwszej zbrodni Dawid J. został zbyt łagodnie potraktowany. Nie dość, że wypuszczono go na wolność, to dodatkowo później nikt go nie kontrolował ani nie próbował leczyć.

Państwo w Państwie w niedzielę o godz. 19:30 w Telewizji POLSAT.