2021-08-22

Tytuł Mister Supranational 2021 przyznany. Kto wygrał?

W niedzielę 22 sierpnia wybrano najprzystojniejszego mężczyznę na świecie. Na finał Festiwalu Piękna, zorganizowanego w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu do rywalizacji stanęło 34 kandydatów z całego świata. Tytuł Mister Supranational 2021 zdobył Varo Vargas z Peru, a Polak Daniel Borzewski został Mister Talent. Jaki przebieg miała transmitowana na żywo przez Telewizję POLSAT uroczysta gala?

Na początek wszyscy kandydaci zaprezentowali się w strojach Roberta Kupisza. - Co za energia! - zachwycał się Ivan Podrez, youtuber i prezenter telewizyjny. - Przed nami wiele spektakularnych pokazów podczas rywalizacji o tytuł Mister Supranational 2021 - dodała towarzysząca mu Anna Matlewska, tancerka, piosenkarka, aktorka musicalowa i reporterka.

A kto znalazł się w jury? Miss Supranational 2021 Chanique Rabe, Mister Supranational 2019 Nate Crnkovich, Miss Supranational 2019 Anntonia Porsild, reprezentantka Polski na konkursie Miss Universe 2021 Natalia Piguła, choreografka Anna Bubnowska, Dyrektor Kreatywny konkursu Andre Sleigh, I Wicemiss Supranational 2021 Karla Guilfu Acevedo oraz Prezydent wykonawczy konkursu i Prezes Zarządu Nowa Scena, Gerhard Parzutka von Lipiński.

Nie czekajmy więc za długo! Kandydaci znów wyszli na scenę, ale tym razem w dwóch turach, które zostały przedzielone filmem, dzięki któremu można ich było poznać bliżej. Podczas pokazu trzydziestka czwórka finalistów miała na sobie jeansy i t-shirty z logo konkursu oraz nazwą reprezentowanego przez siebie kraju. Przygotowała je firma Newman. Każdy z nich marzył o wygranej, więc... Mateusz Ziółko w utworze „Dream on” z repertuaru Aerosmith.

Po krótkiej przerwie wspaniali mężczyźni pokazali się w strojach kąpielowych. - Dla mnie wchodząc na scenę bardzo ważna jest pewność siebie. Im też się przyda - podkreśliła chwilę wcześniej prowadząca galę Anna Matlewska. Po chwili zakradła się na backstage, aby dowiedzieć się ciekawostek o kandydatach.

Pora na pierwszy werdykt. Z trzydziestu czterech wyłoniona została czołowa dwudziestka konkursu. Do kolejnego etapu przeszedł Polak Daniel Borzewski. - Gratulacje! I podziękowania dla wszystkich pozostałych uczestników - powiedzieli zgodnie prowadzący. A po tych wielkich emocjach DJ Jovani i Jessica Shy w utworze „Keep it to Myself”.

Kolejny etap rozpoczął się od prezentacji strojów sportowych firmy Lorin. Ten pokaz miał duże znaczenie, bo niedługo po nim jury rozpoczęło obrady, podczas których wybrało skład top 10 konkursu Miss Supranational 2021. I znów chwila muzyki. Tym razem Rodrigo Massa w piosence „Turn Off the Lights”.

Okazji aby przekonać do siebie jurorów było coraz mniej. Jedną z nich pokaz w kreacjach firmy Claudius. Muzyczną ilustracją dla niego był medley przebojów z filmów o Jamesie Bondzie - „Goldeneye”, „Die Another Day” i „No Time to Die” - w wykonaniu Lanberry. A potem prowadzący ogłosili top 5 konkursu: William Badell (Wenezuela) Lucas Muñoz-Alonso (Hiszpania), Santosh Upadhyaya (Nepal), Abdel Kacem Tefridj (Togo) i Varo Vargas (Peru).

Ostatnim etapem były pytania od jurorów. Z jakiej strony dali się poznać uczestnicy? Kto przekonał do siebie jurorów? Miliony widzów na całym świecie wstrzymały oddech...

Oto wyniki wyborów:
IV Wicemister: Lucas Muñoz-Alonso (Hiszpania)
III Wicemister: Santosh Upadhyaya (Nepal)
II Wicemister: William Badell (Wenezuela)
I Wicemister: Abdel Kacem Tefridj (Togo)
Mister Supranational 2021: Varo Vargas (Peru)

Wyróżnienia specjalne:
Top Model: Abdel Kacem Tefridj (Togo)
Mister Talent: Daniel Borzewski (Polska)
Mister Przyjaźni: Cho Young Dong (Korea Południowa)
Supra Influencer: Santosh Upadhyaya (Nepal)
Supra Chat: Rahul Rajasekharan (Indie)
Supra Fan Vote: Okky Alparessi (Indonezja)

Reżyserem gali finałowej Mister Supranational 2021 był Grzegorz Krawiec, a choreografię przygotował Tomasz Barański. Telewizyjne show organizowała i realizowała Nowa Scena, a producentem telewizyjnym był Polsat. Partnerem głównym Festiwalu Piękna było Województwo Małopolskie.

Dziękujemy za emocjonujące trzy dni Festiwalu Piękna. Do zobaczenia za rok!