2021-08-20

Miss Polski 2021: Poznaliśmy nową królową! Korona dla...

Znamy wyniki 32. Narodowego Konkursu Piękności. W piątek 20 sierpnia, podczas uroczystej gali transmitowanej na żywo przez Polsat koronę Miss Polski 2021 otrzymała Agata Wdowiak. Jak zaprezentowały się wszystkie dwadzieścia cztery kandydatki? Które muzyczne gwiazdy uświetniły wydarzenie występami? Co jeszcze wydarzyło się podczas pierwszego dnia Festiwalu Piękna w Nowym Sączu? Zobacz relację!

Gala rozpoczęła się od wyjątkowego występu. Nick Sinckler, tancerze oraz dwadzieścia cztery finalistki w strojach Self Collection! A następnie na scenie pojawiła się trójka prowadzących.

Ten wieczór w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego to święto piękna. A czym ono właściwie jest? - To pozytywna właściwość estetyczna bytu wynikająca z zachowania proporcji, harmonii barw, dźwięków, stosowności, umiaru i użyteczności - przedstawiła definicję Izabela Janachowska. - To tylko teoria, a jak to wygląda w praktyce, przekonamy się sami, dzięki cudownym kandydatkom do tytułu Miss Polski 2021. Ich piękno bierze się ze środka - dodała Ilona Krawczyńska, jedna z sióstr popularnego duetu Siostry ADiHD. Z kolei Krzysztof Ibisz podziękował za gościnę dwójce osób, dzięki którym 32. Narodowy Konkurs Piękności miał miejsce w malowniczej scenerii. Na scenie pojawili się bowiem także Prezydent Nowego Sącza - Ludomir Handzel i Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Piękne kandydatki do tytułu Miss Polski 2021 zasługują na równie piękne i obiektywne jury. A w jego składzie osiem inspirujących kobiet: Ewa Wachowicz, prowadząca „Ewa gotuje”, jurorka nowego programu „Family Food Fight. Pojedynek na smaki” oraz World Miss University 1993; Edyta Herbuś, gwiazda serialu „Pierwsza miłość”; utalentowana wokalistka Viki Gabor; znana projektantka mody Viola Piekut. W składzie także cztery triumfatorki konkursu: Miss Polski 2020 Anna-Maria Jaromin, Miss Polski 2019 Magdalena Kasiborska, Miss Polski 2012 Katarzyna Krzeszowska i Miss Polski 2004 Elżbieta Sawerska.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Po prezentacji jurorek sceną zawładnęły dziewczyny. Czy wszystko poszło zgodnie z ich planem? Opowiedziały o tym Ilonie Krawczyńskiej w kulisach. Widzowie i publiczność zobaczyli także podsumowanie finałowego zgrupowania, podczas którego kandydatki pracowały na sesjach zdjęciowych i uczyły się choreografii „Ramię w ramię”. Zupełnie niczym Kayah i Viki Gabor, które zaprezentowały swój przebój.

Kolejną okazją, aby dwadzieścia cztery kandydatki zaprezentowały się widzom, był występ w oryginalnych kreacjach Joanny Muzyk, a także zaprezentowana po nim pierwsza z trzech części wizytówek, w których opowiadały o swoich zainteresowaniach, pasjach, osiągnięciach i planach na przyszłość. Nie mogło zabraknąć także muzyki - Anna Karwan w utworze „Słucham Cię w radiu co tydzień”.

Jeśli niektórzy zdecydowali się oglądać galę w domu w piżamie, to mogli poczuć się częścią gali. Dwadzieścia cztery najpiękniejsze Polki objawiły się w nieszablonowych strojach od firmy Sleep Art, ozdobionych dziełami słynnych malarzy. To było jedno wielkie piżama party, ale dziewczyny były jak malowane!

Po raz ostatni w pełnym składzie finalistki wystąpiły na scenie Amfiteatru Parku Strzeleckiego podczas specjalnego autorstwa Violi Piekut, w którym głównym bohaterem był len. - To istny „hołd lenny” - stwierdził Krzysztof Ibisz.

Nadeszła chwila, aby poznać najlepszą „dziesiątkę”. Do kolejnego etapu przeszły:Paulina Węglarz (Strzelce Krajeńskie), Dominika Dąda (Sadków), Sara Marut (Rybnik), Stella Czyszewicz (Wrocław), Aleksandra Wasik (Nowogród), Justyna Kokoszka (Sucha Beskidzka), Agata Wdowiak (Łódź), Magdalena Majda (Świniarsk) i Natalia Brzozowska (Augustów). Ostatnie miejsce przypadło Miss Polski Internetu 2021. Pierwszy tytuł, diadem i szarfę tego wieczoru otrzymała Sabrina Olkowicz (Bylice).

Publiczność i widzowie mogli poznać, w jaki sposób kandydatki spędzały czas podczas finałowego zgrupowania. A potem jeden z ulubionych momentów widzów i publiczności, gdy kandydatki wchodzą na scenę... całe na biało! W sukniach ślubnych zaprezentowały się niezwykle kobieco i romantycznie, a całość dopełnił duet Kayah i Nick Sinckler z utworem „Kochaj różnym być”.

Gala finałowa Miss Polski 2021 to także czas na odrobinę sportowej rywalizacji. - Jak dobrze wyglądać w stroju fitness? - zastanawiał się Krzysztof Ibisz. Po chwili otrzymał odpowiedź, kiedy na scenie pojawiły się wszystkie finalistki w strojach Lorin i choreografii Anny Bubnowskiej.

Ostatni pokaz? - W królowej wszelkich stylizacji, czyli sukni wieczorowej - podkreśliła Izabela Janachowska. W strojach autorstwa Violi Piekut zaprezentowały się wszystkie finalistki, które następnie wspólnie oczekiwały na poznanie czołowej piątki konkursu. Znalazły się w niej: Magdalena Majda (Świniarsk), Dominika Dąda (Sadków), Stella Czyszewicz (Wrocław), Agata Wdowiak (Łódź) i Natalia Brzozowska (Augustów).

Jako ostatni etap - pytania od jurorek, które dały pole do zaprezentowania swoich wszystkich najlepszych cech i pokazały, jak radzą sobie ze stresem w decydujących momentach. Spontaniczne odpowiedzi, dużo uśmiechów, ale również i poważnych tematów.

W oczekiwaniu na finałowy werdykt jury wręczone zostało prestiżowe wyróżnienie. Tradycyjnie widzowie wskazali swoją ulubioną kandydatkę. Miss Polski Widzów Polsatu 2020 została Justyna Kokoszka (Sucha Beskidzka).

W końcu nadeszła chwila, na którą czekali wszyscy. Szelest szarf i błysk diademów dla kolejnych laureatek tylko potęgował ekscytację...

Oto wyniki wyborów Miss Polski 2021:
IV Wicemiss Polski 2021: Stella Czyszewicz (Wrocław)
III Wicemiss Polski 2021: Dominika Dąda (Sadków)
II Wicemiss Polski 2021: Magdalena Majda (Świniarsk)
I Wicemiss Polski 2021: Natalia Brzozowska (Augustów)
Miss Polski 2021: Agata Wdowiak (Łódź)

Zwyciężczyni koronę odebrała z rąk ustępującej Miss Polski 2020 Anny-Marii Jaromin, która w roli królowej występowała przez niecały rok. Teraz nadszedł czas Agaty Wdowiak. Zyskała nagrody o łącznej wartości 100 tysięcy złotych, a także możliwość reprezentowania kraju w najbardziej prestiżowych konkursach piękności na świecie. Gratulacje!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Reżyserem gali finałowej Miss Polski 2021 był Szymon Łosiewicz, a choreografię przygotowała Anna Bubnowska. Telewizyjne show organizowała i realizowała Nowa Scena, a producentem telewizyjnym był Polsat. Partnerem głównym Festiwalu Piękna jest Województwo Małopolskie, a gospodarzem Miasto Nowy Sącz.

Dziękujemy za wspólne przeżywanie emocji! Do zobaczenia za rok!

Fot. Noemi Pabich