2021-08-21

Miss Supranational 2021: Oto najpiękniejsza kobieta świata!

Drugiego dnia Festiwalu Piękna o prestiżowy tytuł rywalizowało 58 kandydatek. W sobotę 21 sierpnia podczas uroczystej gali w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu koronę Miss Supranational 2021 zdobyła Chanique Rabe z Namibii. Przyznane zostały także inne wyróżnienia. Polka Natalia Balicka uhonorowana została tytułem Miss Supranational Europy. Co jeszcze wydarzyło się podczas dwunastej edycji konkursu?

Już na początku scenę rozpaliły cztery utalentowane wokalistki: Alicja Szemplińska, Kasia Moś i gwiazdy programu „The Four. Bitwa o Sławę”: Karolina Leszko i Sabina Jeszka. Wykonały medley wielkich przebojów Beyoncé, Alicii Keys oraz Whitney Houston zatytułowany „Eksplozja kobiecości”. A do niego wszystkie finalistki - w tym Polka, Natalia Balicka - we wspólnej choreografii. To była znakomita zapowiedź emocji, jakich świadkami była publiczność Amfiteatru Parku Strzeleckiego i widownia Polsatu.

- Dobry wieczór! Proszę państwa, oglądają nas ludzie w ponad stu krajach, a w Polsce widzowie Polsatu! Powitajmy ich w Nowym Sączu! - przywitała widzów Anna Matlewska, tancerka, piosenkarka, aktorka musicalowa, a także... reporterka. - Najpiękniejsze kobiety ze wszystkich kontynentów zawitały do Nowego Sącza w Małopolsce, aby pokazać, jaką siłę i moc ma kobiecość - dodał współprowadzący galę Ivan Podrez, youtuber i prezenter telewizyjny. Podziękowano także za gościnność Marszałkowi Województwa Małopolskiego, Witoldowi Kozłowskiemu i Prezydentowi Nowego Sącza, Ludomirowi Handzlowi.

Chwilę później para prowadzących porozmawiała z triumfatorką konkursu Miss Supranational 2019. Anntonia Porsild zasiadała w jury konkursu podobnie jak Miss Polski 2012 Katarzyna Krzeszowska, Mister Supranational 2019 Nate Crnkovich, reprezentująca Miasto Nowy Sącz Małgorzata Gułowska, Dyrektor Generalny firmy Jubiler Schubert Robert Czepiel, Miss Supranational 2011 Monika Lewczuk, Dyrektor Kreatywny konkursu Miss Supranational Andre Sleigh, Prezydent wykonawczy konkursu Supranational i Prezes Zarządu Nowa Scena, Gerhard Parzutka von Lipiński.

Kandydatki rywalizację rozpoczęły tradycyjnie od występu w spektakularnych strojach narodowych, a następnie objawiły się publiczności i widzom w strojach kąpielowych Self Collection. Muzyczny przerywnik? Rodrigo Massa i „El Mismo Sol”

Przyszedł także czas na pierwszy werdykt. Z 58 kandydatek zostały dwadzieścia cztery najpiękniejsze. W tym gronie znalazła się Natalia Balicka. A potem na scenie Kasia Moś i Anna Matlewska w utworze „Writing's on the wall” z repertuaru Sama Smitha.

Kolejnym etapem było przedstawienie wizytówek dwudziestu czterech dziewczyn i pokaz mody w strojach projektantów z ojczyzn uczestniczek. To było święto różnorodności, stylu i klasy. Po nim grono finalistek zmniejszyło się do czołowej dwunastki. I ponownie do dalszej fazy awansowała Natalia Balicka!

Następnie pozostające w konkursie uczestniczki ponownie wskoczyły w stroje kąpielowe. - Ten pokaz jest zawsze ekscytujący, ale wymaga dużej pewności siebie - zaznaczyła Anna Matlewska. W nagrodę muzyczny występ: Alicja Szemplińska i „Empires”.

Czas na zmianę nastroju. Kandydatki, które mogły już na tym etapie śmiało myśleć o końcowym triumfie, zaprezentowały się w kreacjach wieczorowych. Towarzyszyły im Karolina Leszko i Sabina Jeszka, które wykonały odpowiednio piosenki Jessie Ware „Wildest moments” i Alicii Keys „Girl on Fire”.

Emocje rosły, a grono uczestniczek pozostających w konkursie ponownie się skurczyło. W top 5 znalazły się: Eoanna Constanza (Dominikana), Chanique Rabe (Namibia), Thato Mosehle (Republika Południowej Afryki), Karla Guilfu Acevedo (Portoryko) i Valentina Sanchez Trivella (Wenezuela).

Ostatnim testem była seria pytań od jury. Kandydatki miały tylko trzydzieści sekund na odpowiedź. Czy poradziły sobie ze stresem? Czy udało im się przekonać do siebie jurorów i jurorki? W tym momencie wciąż jeszcze miały wpływ na werdykt...

Ostateczne decyzje musiały jednak zapaść, a tytuł Miss Supranational 2021 otrzymać może tylko jedna kandydatka. Na scenie pojawiła się Anntonia Porsild, jako ustępująca triumfatorka. Tytuł należał do niej przez dwa lata, ze względu na pandemię koronawirusa. - To był dla niej bardzo pracowity, ale wspaniały czas. Powitajmy ją po raz ostatni jako panującą królową - podkreśliła Anna Matlewska. Nadszedł czas przekazania korony...

Oto wyniki wyborów:
IV Wicemiss: Eoanna Constanza (Dominikana)
III Wicemiss: Valentina Sanchez Trivella (Wenezuela)
II Wicemiss: Thato Mosehle (Republika Południowej Afryki)
I Wicemiss: Karla Guilfu Acevedo (Portoryko)
Miss Supranational 2021: Chanique Rabe (Namibia)

Wyróżnienia specjalne:

Miss Supranational Europy: Natalia Balicka (Polska)
Miss Supranational Afryki: Phidelia Mutunga (Kenia)
Miss Supranational Ameryk: Deise Benício (Brazylia)
Miss Supranational Azji: Jihane Almira Chedid (Indonezja)
Miss Supranational Karaibów: Pascale Belony (Haiti)
Miss Elegancji: Karla Guilfu Acevedo (Portoryko)
Miss Talentu: Veronica Sarfo Adu Nti (Ghana)
Top Model: Darelys Santos (Panama)
Miss Fotogeniczności: Louise-Marie Losfeld (Belgia)
Najlepszy Strój Narodowy: Jihane Almira Chedid (Indonezja)
Supra Influencer: Phidelia Mutunga (Kenia)
Supra Fan Vote: Jihane Almira Chedid (Indonezja)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Reżyserem gali finałowej Miss Supranational 2021 była Joanna Majorkiewicz, a choreografię przygotowała Anna Bubnowska. Telewizyjne show organizowała i realizowała Nowa Scena, a producentem telewizyjnym był Polsat. Partnerem głównym Festiwalu Piękna jest Województwo Małopolskie.

Fot. Noemi Pabich