2021-06-26

„Najlepsi z Najlepszych” na Polsat SuperHit Festiwal 2021

Wieczór wypełnił pierwszy koncert Maneskin w Polsce i występy gwiazd rodzimej muzyki. Wśród nich między innymi Doda, która wykonała swój nowy utwór „Don't Wanna Hide”, sanah, Michał Szpak, Viki Gabor, Andrzej Piaseczny i Golec uOrkiestra. Zwycięzcy Eurowizji 2021 i najpopularniejsi polscy artyści, czyli „Najlepsi z Najlepszych”, stworzyli niezapomniane show. Przy jakich przebojach bawili się widzowie i publiczność w Sopocie na Polsat SuperHit Festiwal 2021?

- Dobry wieczór Polsko! - Krzysztof Ibisz i Paulina Sykut-Jeżyna z uśmiechem na twarzach przywitali publiczność w Operze Leśnej i widzów Telewizji POLSAT. - Dziś mamy idealną okazję do muzycznego świętowania - przemówiła Karolina Gilon, która wraz z Maciejem Dowborem wspomagała pierwszy duet prowadzących. To był niezapomniany wieczór!

Co na początek? Golec uOrkiestra i ich wielkie przeboje, czyli „Ściernisko” i „Dzieje się”. Taki start zwiastował tylko jedno - doskonałą energię i fantastyczną atmosferę podczas eventu. I tak właśnie było.

Jeśli Golec uOrkiestra, to na pewno nie mogło zabraknąć kompozycji „Górą Ty”, którą bracia nagrali we współpracy z producentem Gromee. - Powitajcie go gorąco! Proponuję nie siadać, szalejemy do białego rana - zachęcał publiczność do zabawy jeden z członków zespołu.

Tuż po nich Kayah z niezwykle żywiołową piosenką „Po co” z 2017 roku. Diwa polskiej muzyki nieustannie zaskakuje swoim show. Nie inaczej było tym razem. - Tęskniłam za Wami! Ręce do góry! Czuję się jak debiutantka, ale to nerwy są! - ekscytowała się występem gwiazda. A widzowie razem z nią!

Wokalistka zaprosiła do siebie młodszą koleżankę Viki Gabor, aby razem mogły zaprezentować utwór „Ramię w ramię”. Solidarność wśród kobiet ma się całkiem dobrze. I oby tak dalej!

Superbohaterka popu nowego pokolenia? Zdecydowanie tak! Viki Gabor z powodzeniem zadebiutowała w Operze Leśnej, a po duecie z Kayah, zaśpiewała swój solowy singiel „Superhero”. To był strzał w dziesiątkę!

Wyjątkowy jubileusz w wykonaniu grupy Enej. Zespół świętował 10 lat od wygranej w programie „Tylko muzyka. Must be the music”. Choć Piotr „Lolek” Sołoducha i spółka mają na swoim koncie wiele przebojów, w Sopocie zdecydowali się na taką selekcję: „Radio Hello”, „Kamień z napisem Love”, „Ostatni raz” i „Tak smakuje życie”. Brawom nie było końca!

Sławomir pojawia się wszędzie tam, gdzie jest dobra zabawa. Nie mogło go zabraknąć także w Sopocie! Gwiazdor rock-polo przypomniał wszystkim o swoim sztandarowym utworze „Miłość w Zakopanem”. To jedno z najbardziej znanych nagrań w polskim internecie. Podobało się? Jeszcze jak! Artysta wraz z żoną Kajrą za tej singiel otrzymali po raz pierwszy w historii polskiej fonografii poczwórną Diamentową Płytę, który wręczył im sam Krzysztof Ibisz. Nagrodę przekazano na rzecz Fundacji Polsat. Piękny gest!

To nie koniec niespodzianek. Marcin Wyrostek był gościem specjalnym show, podczas gdy małżeński duet wykonał piosenkę „Będę z nią”. Wyszło fenomenalnie! Maciej Dowbor ogłosił także, że Kajra wystąpi jesienią w programie „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”.

Czas na niespotykany fenomen na rodzimym rynku ostatnich lat, czyli sanah. Wyjątkowa piosenkarka słynie z szybko zapadających w pamięci tekstów. „Szampan” i „No sory” to znakomite przykłady talentu młodej gwiazdy. Klasa sama w sobie! Prezes Zarządu Telewizji POLSAT Stanisław Janowski i przedstawiciel Radia ZET Adrian Nowak wręczyli artystce dwie wyjątkowej nagrody - „Talent roku” i „Najlepszy debiut roku”. - Czuję się zakłopotana, ale mi miło - skomentowała skromnie sanah.

Na ten występ czekano tygodniami! Doda to niezaprzeczalnie jedna z najbardziej charyzmatycznych wokalistek na rodzimej scenie. Publiczność miała okazję usłyszeć dwa utwory z jej repertuaru: „Dżaga” i „Nie daj się”. Było naprawdę gorąco, a to nie były jeszcze jej ostatnie słowa na tej imprezie...

Co dalej? Michał Szpak w doskonałej interpretacji utworu „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Niejeden widz koncertu wzruszył się przy jego oryginalnym wykonaniu. Artysta zaśpiewał także nową piosenkę zatytułowaną „HIOB”.

Maneskin bez wątpienia stali się międzynarodową sensacją, a wszystko to dzięki triumfowi w Eurowizji 2021. „Zitti e buoni”, „I Wanna Be Your Slave” i „Lividi sui gomiti” - to właśnie te melodie rozbrzmiały głośno nad polskim morzem. Publika nie kryła swojego zadowolenia z zagranicznych gości. A potem Michał Szpak, Karolina Gilon i Maciej Dowbor wręczyli grupie z Włoch nagrodę od Telewizji POLSAT i Złote Płyty za sprzedaż krążka „Teatro D'ira. Volume 1” oraz eurowizyjnego singla. Gratulacje!

Kamil Bednarek jak zwykle nie zawiódł i wypadł wyśmienicie w refleksyjnej piosence „Bądź przy mnie”. W sieci teledysk do niej odtworzono ponad 25 milionów razy. To ogromny sukces, a show tego artysty zawsze zasługuje na najwyższe noty!

Nigdy nie gonił za trendami, a i tak zawsze potrafił zaskarbić sobie serca słuchaczy. Po prostu Andrzej Piaseczny. Jego setlista na festiwalu? „Śniadanie do łóżka” i „Chodź, przytul, przebacz”. Chciałoby się zdecydowanie więcej!

Paulina Sykut-Jeżyna zdradziła, że Paweł Domagała pędził do Sopotu prosto z wakacji, ale szczęśliwie udało mu się dotrzeć do Opery Leśnej. Jego hit „Weź nie pytaj” prawdopodobnie zawsze będzie budził wielkie emocje publiczności. Oprócz sztandarowego utworu wypoczęty i zrelaksowany artysta zaśpiewał także „Łe łe”.

Publiczności i widzom zaprezentowała się także zdobywczyni Bursztynowego Słowika, jedyna i niepowtarzalna Justyna Steczkowska. Tytułowa piosenka z jej debiutanckiego albumu, czyli „Dziewczyna szamana” odmieniła losy polskiego popu w latach 90. Po szybkiej zmianie stroju wokalistka dodała jeszcze od siebie cover piosenki „Oczy czarne” Violetty Villas. Jednym słowem - magia!

Z Sopotu prosto do... Hiszpanii! Któż by nie chciał udać się w tak ekscytującą podróż? A wszystko to za sprawą zespołu Pectus i ich piosenki „Barcelona” z 2013 roku. - Przystojniaki z Rzeszowa - tymi słowami opisała ich Karolina Gilon.

„Hej Wy”, posłuchajcie mistrza melancholijnego klimatu! To oczywiście Kortez, który zaskakuje nie tylko swoim pięknym głosem, ale i olbrzymią dozą skromności i wrażliwości. Drugim utworem, którym czarował była ballada zatytułowana „Stare drzewa”.

Na scenie ponownie Doda. Wokalistka zaprezentowała po raz pierwszy na żywo swój najnowszy singiel „Don't Wanna Hide”. Piosenka ta będzie częścią ścieżki dźwiękowej do filmu „Dziewczyny z Dubaju”, którego premiera już jesienią. Po tym wszystkim prowadzący oraz Piotr Witwicki wręczyli Dodzie statuetkę dla ulubionego wykonawcy koncertu, którą zdobyła głosami użytkowników Interia.pl. Brawo! 

Wszystko, co dobre kiedyś się kończy. Polsat SuperHit Festiwal 2021 zamknęła formacja IRA. Dwie ostatnie piosenki, jakie zaśpiewano w Sopocie to „Ona jest ze snu” i „Nadzieja”. Start był mocny, równie mocne było zatem pożegnanie z widzami Telewizji POLSAT i publicznością w amfiteatrze Opery Leśnej.

Polsat SuperHit Festiwal 2021 powstał we współpracy z Miastem Sopot oraz Bałtycką Agencją Artystyczną BART. Za współorganizację wydarzenia odpowiadał AlberT-ART. Partnerem strategicznym Festiwalu był Związek Producentów Audio-Video (ZPAV).

Dziękujemy, że byliście z Polsatem! Zapraszamy za rok!