2021-06-04

Adam Strycharczuk i jego naj w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Juror specjalnie dla POLSAT.PL wybrał wyjątkowe chwile 14. edycji rozrywkowego show. To jedyny taki ranking! Adam Strycharczuk ujawnił, które z występów i metamorfoz zapamięta najbardziej z zakończonego sezonu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Kogo dokładnie wyróżnił i dlaczego? Jak z jego perspektywy wyglądały topowe wydarzenia wiosny? Oto jego nominacje w kilku kategoriach. Czy Twoje typy byłyby podobne?

Najlepszy występ w 14. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”
Maja Hyży jako Miley Cyrus. Bardzo trudna decyzja, bo wahałem się między nią a fenomenalnym Michałem Meyerem jako Stevenem Tylerem z Aerosmith. Zadecydowały naprawdę detale. Ten występ porwał mnie nie tylko odwzorowaniem oryginału, ale tym, jak Maja otworzyła się i pokazała pazura na scenie. Ten numer na moment władał jej duszą.

Najlepiej zrealizowana metamorfoza pod względem charakteryzacji i stylizacji
Maja Hyży jako Miley Cyrus. I już powtórka z rozrywki. I znowu wahanie między Mają a Michałem jako Krzysztof Krawczyk. Musicie mi uwierzyć, że stojąc obok niej w charakteryzacji, miało się dziwne uczucie, że to koleżanka z USA, a nie wokalistka znana z polskiego podwórka (śmiech). Często wracam do naszych wspólnych zdjęć i filmiku na Tik Toku z backstage'u.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Adam Strycharczuk (@adam_strycharczuk)

Najzabawniejszy występ
Lesław Żurek jako Andrzej Rosiewicz. Lesław okazał się być naszym edycyjnym śmieszkiem. Nigdy bym go o to nie podejrzewał, a jednak jego występ jako Andrzej Rosiewicz na równi z Shaggym to już legendy YouTube'a. Pamiętam, że nie mogłem złapać oddechu, gdy śpiewał i tańcował krakowiaczka, a to już u mnie wystarczający dowód na wysoki poziom śmieszności.

Najbardziej emocjonalne wykonanie
Maja Hyży i Marta Gałuszewska jako Billie Eilish i Khalid. W tym występie było coś magicznego, co powodowało ciarki na przedramionach. Czuć to było od pierwszych chwil, od kiedy dziewczyny weszły na scenę. Wspaniała scenografia i gra świateł wykonana przez Bolka Pawicę fenomenalnie podkreśliły ten klimat. Mega szacun.

Najlepsza choreografia
Tamara Arciuch i Magda Narożna jako 2 Unlimited. Gdybym mógł złamać zasady finału, to byłyby to dla mnie zwyciężczynie tej edycji. Fenomenalne ruchy, zwłaszcza „ciosy” Tamary. Przeniosłem się w moje ukochane lata dziewięćdziesiąte. Nie można też nie docenić Pawła Górala jako Jason Derulo, ale on wybaczy mi ten wybór.

Najlepsze wykonanie wokalne
Michał Meyer jako Steven Tyler. Musiałem umieścić ten występ w moim rankingu. Michał zaskoczył mnie od pierwszej chwili. To było nieprawdopodobne doznanie. Stworzył imitację koncertu Aerosmith tak doskonale, że jest to chyba najczęściej odtwarzany przeze mnie występ po zakończeniu edycji. Fenomenalnie wykonana praca. Doły, góry - tu wszystkie krajobrazy wokalne się zgadzały.

Największe zaskoczenie
Lesław Żurek. Za dystans do siebie i programu, za poczucie humoru i za niejeden bardzo dokładnie odwzorowany występ. Mimo paru wpadek (patrz: Daria Zawiałow) pokazał, co to profesjonalizm i ciężka praca. To był zaszczyt poznać tak zdolnego, a jednocześnie skromnego człowieka. Zrobiło się bardzo poważnie... Lesław pewnie będzie się śmiał z mojej odpowiedzi.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Adam Strycharczuk (@adam_strycharczuk)

Najlepsze efekty wizualne
Anna-Maria Sieklucka jako Gwen Stefani. Ludzie, co tam się działo na scenie! Miałem pierwszy raz okazję być na rozprawie w sądzie (nie licząc mojego świadkowania w znanym serialu sądowym). Nie ukrywam, że nietypowa przygoda, ale zrobiło to na mnie wrażenie. Ogromna w tym zasługa Krisa i jego ekipy tancerzy. To niesamowici ludzie wykonujący czasem po sześć-siedem układów tanecznych dziennie. Nie można tego nie docenić.

Najfajniejszy moment programu z backstage’u
Oj, było tego trochę, ale na zawsze zapadnie mi jednak w pamięć metamorfoza Michała jako Krzysztofa Krawczyka. To, co działo się przed kamerami, jak i poza nimi, to jest najwyższy poziom improwizacji i naśladownictwa. Nie wiem, kiedy ostatnio tak się śmiałem, chyba jak dostałem arkusz egzaminu maturalnego z historii i zobaczyłem pytania. Zresztą pochwalny post zmarłego już niestety Krzysztofa Krawczyka na Facebooku tylko potwierdził klasę tego wykonania.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Adam Strycharczuk (@adam_strycharczuk)

Najlepsza Violleta Villas w całej historii programu
Niezła próba, ale chyba nie dam rady odpowiedzieć na to pytanie. W stosunku do siebie jestem raczej krytyczny, choć nie ukrywam, że ten występ to jedna z rzeczy, które mi w życiu wyszły. Natomiast Agnieszka Włodarczyk urzekła mnie swoją wersją „Listu do matki”, nie mówiąc o zaskakującym głosie kobiecym Pawła Górala. Wystarczająco dyplomatycznie odpowiedziałem? (śmiech)

Czy zgadzacie się z wyborami Adama Strycharczuka? Jakie typy zaproponowalibyście w powyższych kategoriach?

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo