2021-05-22

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Top 10 występów 14. edycji

Uczestnicy wiosennego sezonu programu i ich najlepsze metamorfozy. Zobacz wideo! Gwiazdy 14. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zaskakiwały w niezwykłych przemianach nie tylko jurorów i widzów, ale także samych siebie. Wiele z tych metamorfoz sprawiło, że odsłoniły przed nami swoje nowe oblicze. Wybraliśmy dziesięć najlepszych występów, spośród tych, które nie wygrały w odcinkach. A jakie byłyby wasze typy?

Paweł Góral jako Jason Derulo - „Take You Dancing”
Ta metamorfoza była strzałem w dziesiątkę! Aktor zachwycił w tym wykonaniu przede wszystkim perfekcyjnym odwzorowaniem skomplikowanej choreografii. Ciężka praca, którą wykonał z Krzysztofem „Krisem” Adamskim i jego zespołem przyniosła znakomite efekty. W roli amerykańskiego bożyszcza kobiet Paweł Góral wypadł bardzo przekonująco. - Daliście się porwać do tańca? Mam nadzieję, że tak, bo taniec to ruch, a ruch to zdrowie! No i dobra zabawa! - pisał uczestnik na swoich mediach społecznościowych po wszystkim. Piosenka „Take You Dancing” Jasona Derulo była hitem zeszłorocznego lata, ale po tym wyjątkowym show, zostanie z widzami „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na długie lata.

Tamara Arciuch jako Urszula - „Na sen”
Ten występ był dla Tamary Arciuch powrotem do licealnych lat, bowiem w rozmowie z Maciejem Dowborem przyznała, że śpiewała w zespole, w którym wykonywała największe przeboje artystki. Na tej liście spokojnie można umieścić singiel „Na sen” z płyty „Biała droga”, pochodzącej z 1996 roku. Było więc nostalgicznie i czarująco, a wielkie starania aktorki zostały docenione przez jurorów. - Mam wrażenie, że przemyciłaś od siebie odrobinę takiego tonu serio, żebyśmy w końcu usłyszeli, o czym ten utwór jest. Dobrze, że to zrobiłaś - zauważył Kacper Kuszewski.

Michał Meyer jako Steven Tyler (Aerosmith) - „Dream On”
Czy ktoś pamięta jeszcze debiut legendarnej rockowej grupy Aerosmith? O albumie z 1973 roku przypomniał niezawodny Michał Meyer, który wylosował postać Stevena Tylera. Jego przejmujące wykonanie podniosłej ballady „Dream On” pokazało nie tylko wielki talent aktorski, ale także wokalny. Tym show udowodnił wszystkim, że pomimo swojej skromności, ma w sobie niebywałą charyzmę. - Mam wrażenie, że to najlepszy Steven Tyler, jaki zaśpiewał w naszym programie - podsumowała tę przemianę Katarzyna Skrzynecka. I miała rację!

Paweł Góral jako Sade - „Smooth Operator”
Postać Sade jest niezwykle enigmatyczna, więc wyzwanie dla Pawła Górala było podwójnie trudne. Wydany w 1984 roku przebój „Smooth Operator” to utwór, do którego należało podejść z wielkim respektem i wyczuciem. Aktor poradził sobie doskonale nie tylko z odwzorowaniem gracji i wdzięku granej przez siebie bohaterki, ale także z subtelnym wokalem gwiazdy, przypominającym niemal szept. Ekipa programu również stanęła na wysokości zadania pod względem doboru stylizacji i charakteryzacji. - Miałeś taki czar, taki seksapil! - zachwycała się Katarzyna Skrzynecka. - To było magiczne - wtórował jej Adam Strycharczuk.

Anna-Maria Sieklucka jako Christina Aguilera - „Ain't No Other Man”
Christina Aguilera zainspirowana takimi artystkami jak Etta James czy Ella Fitzgerald nagrała album „Back to Basics” w 2006 roku, który był pomostem pomiędzy klasyką jazzu i soulu a nowoczesną muzyką pop. To właśnie na tej płycie znalazł się singiel „Ain't No Other Man”, tak świetnie zagrany później przez Annę-Marię Sieklucką. Aktorka umiejętnie odwzorowała charakterystyczny wokal gwiazdy i świetnie odnalazła się w musicalowej oprawie całego show. Jak słusznie zauważył Kacper Kuszewski, uczestniczka dopracowała każdy element tego wykonania na sto pięćdziesiąt procent i nie martwiąc się już o sprawy czysto techniczne, po prostu bawiła się tym wszystkim razem z jurorami i widzami. Po prostu czysta radość. Brawo!

Maja Hyży jako Amy Winehouse - „You Know I'm Not Good”
Ten występ z piosenką „You Know I'm Not Good” niewątpliwie przejdzie do historii „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Maja Hyży zaskoczyła w roli Amy Winehouse z kilku powodów. Nie tylko wykazała się zdolnościami wokalnymi, zbliżając się niemalże w stu procentach do barwy nieodżałowanej brytyjskiej wokalistki. Odkryła także przed widzami swój warsztat aktorski, bawiąc się emocjami niepokornej gwiazdy na scenie. - Poszedłem dzisiaj na koncert Amy Winehouse - nie krył wzruszenia Adam Strycharczuk.

Michał Meyer jako David Bowie - „China Girl”
Szalone lata 80., a w nich... David Bowie! A w zasadzie Michał Meyer, który zmierzył się z legendarną postacią brytyjskiej sceny. I zrobił to fantastycznie! Utwór „China Girl” to jeden z przebojów z kultowej płyty „Let's Dance”. Jurorzy byli pod wrażeniem poczucia humoru i dystansu, z jakimi uczestnik podszedł do tego show. Docenili także ruchy sceniczne aktora. Adam Strycharczuk poprosił nawet o mały kurs jednego z elementów choreografii. – David balansuje na jakiejś granicy między męskością a kobiecością, między prowokacją a uwodzeniem. A ty to wszystko jakoś pięknie ogarnąłeś – mówił Kacper Kuszewski.

Piotr Gawron-Jedlikowski jako Michael Jackson - „They Don't Care About Us”
Ten występ kosztował Piotra Gawrona-Jedlikowskiego bardzo wiele. Podczas próby generalnej do „They Don't Care About Us”, aktor upadł i doznał urazu kostki, ale pomimo bólu nie poddał się i wystąpił ostatecznie na scenie. Z jeszcze większym zaangażowaniem i przejęciem przekazał przesłanie, jakie Michael Jackson zawarła w bardzo ważnym utworze traktującym o sprawach społecznych, rasizmie i nierównościach. - Wokalnie było świetnie, było energetycznie w twarzy. Wszystko nadrobiłeś - skomentowała show Katarzyna Skrzynecka.

Magdalena Narożna jako Sia - „Courage To Change”
Pełna ekspresji Magdalena Narożna musiała poskromić swoją energią podczas metamorfozy w australijską wokalistkę Sia. Utwór „Courage To Change”, który był motywem przewodnim serialu „Gambit królowej”, wymagał od niego niezwykłego skupienia i precyzji. Chowająca się za peruką i wielką kokardą gwiazda jest esencją tajemniczości, ale uczestniczce udało się wiernie skopiować wszystkie elementy z referencji. - Jestem pełen podziwu dla Twojej pracy i serca, jakie wkładasz w ten program - zauważył Adam Strycharczuk. Tak właśnie było!

Maja Hyży jako Miley Cyrus - „Midnight Sky”
Ta charakteryzacja udała się jak żadna inna, a jurorzy i widzowie mogli być przekonani, że na scenę weszła sama amerykańska gwiazda. Mało tego, Maja Hyży perfekcyjnie zinterpretowała „Midnight Sky”, nie tylko świetnie śpiewając, ale także odwzorowując charakterystyczne ruchy swojej bohaterki. Singiel z 2020 roku był wielkim powrotem Miley Cyrus na listy przebojów, a dla uczestniczki ogromną szansą na pokazanie rockowego pazura. - To naprawdę będzie jeden z tych sztandarów, które będą krążyły po internecie - przyznał bez wahania Adam Strycharczuk. Inni jurorzy byli bardzo podobnego zdania.

A jak wyglądałoby wasze Top 10 występów 14. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo