2021-05-14

Lesław Żurek wygrał 14. edycję „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

0

Aktor jako Zbigniew Wodecki otrzymał Złotą Twoją Twarz i czek na 100 tysięcy złotych. Triumfator czternastej edycji przekazał kwotę na wybrany cel charytatywny. Lesław Żurek okazał się najlepszy w gronie finalistów „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, którzy zaprezentowali się jako: Maryla Rodowicz, Jon Bon Jovi i Whitney Houston. Druga czwórka uczestników bawiła widzów w muzycznych duetach. Kto otrzymał pozostałe nagrody?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na IPLA.TV.

No to start! Dziesiąty odcinek „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” rozpoczął się od występu Backstreet Boys, czyli najlepszej czwórki programu. - Moje czasy! - zasiadający w jury Adam Strycharczuk nie krył radości, podziwiając boysband w przeboju „Get Down (You're The One For Me)”. Do walki o nagrodę główną stanęli: Paweł Góral, Maja Hyży, Michał Meyer i Lesław Żurek. Jak przebiegała rywalizacja?

- Bardzo wzruszającym momentem dla mnie był ten, gdzie stawałam na scenie w pierwszym odcinku - wspominał z łezką w oku Paweł Góral. To właśnie wtedy, śpiewając utwór „Pocałunek ognia”, wygrał w roli nieodżałowanej Violetty Villas. Następnie zachwycał swoimi umiejętnościami choreograficznymi jako Jason Derulo, pokazał charyzmę, wcielając się w Michała Wiśniewskiego, oczarował wszystkich wdziękiem Sade i głosem Céline Dion oraz kokietował jako Lenny Kravitz. - On ma cały pakiet. Nie dość, że śpiewa, to jeszcze tańczy i wygląda - chwalił kolegę aktor Tomasz Ciachorowski.

W finałowym odcinku uczestnik również zdecydował się na kobiecą rolę. Kogo wybrał i jaką piosenkę zaprezentował? To Maryla Rodowicz i jej słynne „Ale to już było”. - Utwór gigant - rzucił krótko Maciej Dowbor. - Dobrze i niedobrze, wszyscy to znają. Jak coś pójdzie nie tak, to wszyscy będą wiedzieć - żartował Paweł Góral. Nie było jednak powodów do obaw. - Co ja cię tu będę oceniać... Darujmy sobie te dyrdymały. Jesteś świetny, wspaniały! - wyliczała Małgorzata Walewska. - Udźwignąłeś to totalnie, tak jak udźwignąłeś tę koronę na głowie - Adam Strycharczuk zwrócił uwagę na stylizację mężczyzny. - Gratuluję - dodał juror.

 

- Nasz kolorowy ptak! - tymi słowami Piotr Gąsowski określił drugiego finalistę, Michała Meyera. Uczestnik wzbudził zachwyt już w pierwszej odsłonie jako Mick Hucknall z zespołu Simply Red. Jego zwycięska rola Krzysztofa Krawczyka przejdzie do historii show. Oprócz tego urzekał grając francuską piosenkarkę Zaz, magnetyzował jako Steven Tyler z grupy Aerosmith, hipnotyzował w roli ponętnego Davida Bowiego i porywał do zabawy postacią Pawła Kucharskiego z formacji Top One. - Michał jest szalenie wszechstronną jednostką - komplementował kolegę Marcin Korcz.

W decydującym momencie Michał Meyer postanowił zaprezentować się jako Jon Bon Jovi i sięgnął po utwór „You Give Love a Bad Name” z 1986 roku. Co na to jurorzy? - Jesteś kwintesencją programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - wskazał Adam Strycharczuk. - Najbardziej było widać tę niezwykłą cechę, którą masz, że będąc na scenie, bardzo precyzyjnie wykonując wszystkie zadania, jednocześnie umiesz być dziko-wolny. Jesteś atomową bombą pozytywnej energii - opisał wrażenia Kacper Kuszewski. - Jesteś wachlarzem możliwości scenicznych, aktorskich, transformacyjnych - podsumowała Katarzyna Skrzynecka.

Przerwa na duet, a w akcji Piotr Gawron-Jedlikowski i Anna-Maria Sieklucka jako Luis Fonsi i Demi Lovato. Para odwzorowała ich wielki hiszpańsko-angielski hit „Échame la Culpa” z 2018 roku. - Kochani, będziecie mieli zakończenie z przytupem! - stwierdził podekscytowany występem Maciej Dowbor. I miał rację! Jurorzy bawili się doskonale przy tej latynoskiej nucie.

Następnie wręczono pierwsze wyróżnienia. Najpierw obdarowana została Anna-Maria Sieklucka. Kacper Kuszewski wręczył gwieździe filmu „365 dni” bezterminowy bilet do Buenos Aires, nawiązujący oczywiście do zwycięskiego wcielenia aktorki w Justynę Steczkowską. - Wiem, że ten program był jedną z najpiękniejszych przygód w moim życiu przez to co mi dał i jakich ludzi poznałam - powiedziała poruszona uczestniczka.

Piotr Gawron-Jedlikowski otrzymał nagrodę od Katarzyny Skrzyneckiej. - Dla ciebie złota kula, niech ci zawsze nas miło przypomina - powiedziała jurorka, wręczając pamiątkę. - To już czwarta kula, którą mam przy sobie w tym momencie - żartował uczestnik, wspominając kontuzję nogi, której nabawił się podczas kopiowania tanecznych ruchów Michaela Jacksona. - To była ogromna przyjemność. To program, który przeczy grawitacji - powiedział na koniec.

Lesław Żurek doskonale odnalazł się w formule programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. - Lesiu, ja cię nigdy nie zapomnę. Szacunek - Rafał Cieszyński wrócił pamięcią do roli kolegi jako Jerzy Połomski. Aktor równie dobrze interpretował utwory takich artystów jak Marek Gwiazdowski z formacji Mig, Shaggy, Daria Zawiałow, Chuck Berry czy Thomas Anders z Modern Talking. - Odpalił wrotki i zaczął się bawić - przyznała sama żona artysty.

Co przygotował na finał? Jedyny i niepowtarzalny Zbigniew Wodecki! - Jak myślę o miłości w muzyce, to mam z nim pierwsze skojarzenia - przyznał Lesław Żurek. Czy to zadanie z piosenką „Chałupy welcome to” było jego najtrudniejszym w sezonie i jak efekty skomentowali jurorzy? - Miałem wrażenie, że stoi przed nami Zbyszek Wodecki i śpiewa swój bardzo popularny przebój. Piosenka mniej poruszająca, ale wykonanie poruszające - podsumował Kacper Kuszewski. - Byłeś cudowny! - skomplementowała Małgorzata Walewska.

Rita Ora, Billie Eilish, Prince, Natalia Kukulska, Amy Winehouse. To tylko kilka z wielkich przemian Mai Hyży. Wokalistka otwarcie mówiła o tym, że udział w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to spełnienie jej marzeń. Udało się, a do tego nie raz zrobiła ogromne wrażenie. - Jak zaczęłam oglądać pierwsze sekundy tego występu, to nie mogłam pozbierać szczęki z podłogi - była uczestniczka show Honorata Skarbek wspominała metamorfozę koleżanki w Miley Cyrus.

W ostatnim odcinku gwiazda poszła na całość i zdecydowała się na legendarną Whitney Houston. - Jak spadać to z wysokiego konia - żartował Maciej Dowbor. Jakie oceny dla ballady „Run to You” wystawili eksperci? - Życzę ci, żeby ten program przyniósł ci samo dobro. Cieszę się, że odważyłaś się na te wszystkie wyzwania tutaj - zaznaczyła Katarzyna Skrzynecka. - Dla mnie jesteś największą wygraną tej edycji - wtórowała jej Małgorzata Walewska.

Oto pierwsza z nagród dla topowej czwórki. Laureatką Żelaznej Twojej Twarzy została Maja Hyży! - Chciałabym bardzo, bardzo mocno podziękować jurorom. Dzięki wam nauczyłam się tutaj bardzo dużo. To jest cudowne - powiedziała wzruszona wokalistka. Brawo!

Zanim poznaliśmy ostateczny werdykt, na scenie pojawił się kolejny duet. Tamara Arciuch i Magdalena Narożna w gigantycznym hicie zespołu 2 Unlimited „No Limit” z 1993 roku. - Na finał nie będzie żadnych limitów - mówiła z uśmiechem druga z pań. I rzeczywiście tak było! Jurorzy nie kryli, że bawili się fantastycznie w rytm muzyki dance. - Game over! - krzyczał uradowany Adam Strycharczuk.

Nagrodę specjalną dla Tamary Arciuch wręczył Adam Strycharczuk. To specjalnie przygotowany plakat przypominający o musicalowej wygranej aktorki jako Liza Minnelli. - Jest piękny, dziękuję pięknie - oznajmiła wzruszona. - Przeżyłam wiele przygód aktorskich, ale to jest nieporównywalne z niczym - dodała.

Magdalena Narożna otrzymała nietypową, czarodziejską klepsydrę od Małgorzaty Walewskiej. - Jesteś piękna, młoda i niezwykle utalentowana - powiedziała śpiewaczka operowa. - Chyba ta edycja czekała na mnie, bo poznałam wspaniałą siódemkę ludzi, z którymi na pewno będę utrzymywała kontakt - dziękowała uczestniczka.

Kto zajął trzecie miejsce wiosną 2021 roku i do kogo powędrowała Brązowa Twoja Twarz? Na ostatnie miejsce podium wskoczył Michał Meyer. - Dziękuję wszystkim tworzącym ten program za niesamowite emocje. To jest nieprawdopodobna platforma. Spływały do mnie głosy, że to do ludzi trafia - radował się uczestnik.

Drugie miejsce zajął Paweł Góral. Aktor został nagrodzony Srebrną Twoją Twarzą. - Dziękuję! Zacznę od prowadzących, jury, cała technika, dźwiękowcy, kostiumy, wszyscy, reżyser, realizacja, wszystkie piony. Robicie to sto procent profesjonalnie - powiedział, doceniając wkład każdego z twórców rozrywkowego show Polsatu.

I wszystko stało się jasne! Czternastą edycję programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wygrał Lesław Żurek! - Dziękuję głównie losowi, który spowodował to, że po pierwsze tutaj jestem, a po drugie jestem z tą nagrodą - skomentował zwycięzca, odbierając Złotą Twoją Twarz.

Największą wartością rozrywkowego show Polsatu, oprócz spektakularnych popisów scenicznych, jest możliwość przekazania nagrody głównej na wybrany cel charytatywny. Czek na 100 tysięcy złotych trafi od triumfatora do Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Gratulacje!

Serdecznie dziękujemy wszystkim za cały sezon i do zobaczenia!

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze