2021-03-19

Lesław Żurek sprawił, że… „Już nie zapomnisz mnie”. Triumf!

0

Jako Aleksander Żabczyński wygrał w trzecim odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Lesław Żurek przeniósł wszystkich do dwudziestolecia międzywojennego. Jurorzy byli tak zachwyceni występem, że przyznali komplet „dziesiątek”! Oprócz tego widzowie mogli bawić się w rytm piosenek takich artystów jak: Billie Eilish i Khalid, Baranovski, Liz Mitchell (Boney M.), Urszula, Tina Turner, Stachursky i Zaz. Na scenie pojawił się też gość specjalny.

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na IPLA.TV.

Jak wyglądała tabela po dwóch spotkaniach? Na szczycie Michał Meyer, który poprzednio zwyciężył jako Krzysztof Krawczyk i łącznie zdobył 65 punktów. Tuż za nim Paweł Góral z dwoma punktami mniej. Trzecia Tamara Arciuch zgromadziła ich 51, a 48 zebrał Piotr Gawron-Jedlikowski, który zamykał najlepszą czwórkę. Komu udało się wspiąć w rankingu po trzecim odcinku?

Gorąca i kolorowa epoka disco, a w roli głównej Magdalena Narożna. Gwiazda disco polo wcieliła się w postać Liz Mitchell, znanej szerzej z formacji Boney M. - Ta muzyka towarzyszyła zawsze mi i mojemu zespołowi - uczestniczka wspominała z nostalgią wesela, gdzie śpiewała przeboje z lat 70. i 80. Tym razem w udziale przypadła jej piosenka „Brown Girl in the Ring” z 1978 roku. - Nie wiem, czy nie śpiewam tego za mocno. Tam trzeba trochę wejść w nos - mówiła przed wejściem do windy. Czy udało się pokonać przeciwności losu? - Cudna! Zrobiłaś imprezę. Fantastyczna barwa głosu i styl - skomentowała uradowana Katarzyna Skrzynecka. - Bawiłam się cudownie. Te ruchy w moim stylu. Fantastyczny głos - wtórowała jej Małgorzata Walewska.

Historyczny moment w 14. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”! Oto pierwszy duet tego sezonu: Maja Hyży i Marta Gałuszewska jako Billie Eilish i Khalid. - Jest buntowniczką, taką na sto procent - tymi słowami pierwsza z gwiazd opisała swoją bohaterkę. To obecnie jedna z najbardziej popularnych nastolatek na świecie. - Jest bardzo depresyjna i pokazuje to w swoich utworach. Ucząc się numeru, sama czułam, że mój nastrój opada - dodała Maja Hyży, wskazując na utwór „Lovely”, który wykonała wspólnie z koleżanką. Co powiedzieli jurorzy? - Zaimponowała mi wasza aktorska kreacja. Tutaj się coś wydarzyło między wami. Czuło się ludzką więź - zwrócił uwagę Kacper Kuszewski. - Powstało coś między wami, co się unosiło, pachniało tym w powietrzu - Adam Strycharczuk zgodził się z poprzednikiem.

Anna-Maria Sieklucka zajrzała na współczesną polską scenę muzyczną. W akcji Baranovski i jego wielki przebój „Lubię być z nią” z 2020 roku. - Znalazłam z nim punkty styczne, jeśli chodzi o osobowość - aktorka zaskoczyła tym wyznaniem Macieja Dowbora. - Myślę, że on jest tak samo wstydliwy - dodała i wyjaśniła także, że zamierzała skupić się przede wszystkim na manierze, którą ma w sobie pierwowzór. Udało się? - Masz w sobie dużo fajnej energii, więc chyba ci ta postać sprawiła dużo radości - zauważył Adam Strycharczuk. - Było widać wszystkie detale, których pilnowałaś - powiedział Kacper Kuszewski. - Dodaj do tego więcej luzu i już będzie super - poradził juror.

Tina Turner pojawiała się już w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wielokrotnie. W czternastej edycji z postacią afroamerykańskiej diwy zmierzył się Paweł Góral. - Gdzie masz największe zakwasy po Tinie? - spytał przewrotnie Maciej Dowbor. - To chyba jednak są nogi. Ona robi wszystko na takim przykurczu - odpowiedział żartobliwie aktor. Jaki utwór zaprezentował? To niezapomniany hit „I Don't Wanna Lose You” z końca lat 80. No i jak było? - No co za talent! - mówiła zdumiona Małgorzata Walewska jeszcze w trakcie show. - Świetnie to zrobiłeś. Cudny występ - komentowała po wszystkim Katarzyna Skrzynecka. - Mam ogromny sentyment do tej postaci - jurorka wróciła wspomnieniami do swojego popisowego wykonania sprzed lat.

Tamara Arciuch zabrała wszystkich do lat 90. - W liceum byłam w zespole i tam śpiewałyśmy „Dmuchawce, latawce, wiatr” - przyznała aktorka, jednocześnie zdradzając, że jej bohaterka to Urszula. W programie uczestniczka sięgnęła jednak po całkiem inny utwór. - Kojarzę, że piosenka „Na sen” gdzieś tam była, leciała w radiu, ale nigdy się nie skupiłam na tekście - tłumaczyła gwiazda, która podczas prób nadrobiła braki. - Jaki smutny, jaki głęboki, jaki prawdziwy - oceniła. Było nad czym pracować! Co powiedzieli sędziowie o tej interpretacji? - Mam wrażenie, że przemyciłaś od siebie odrobinę takiego tonu serio, żebyśmy usłyszeli, o czym jest ten utwór. Dobrze, że to zrobiłaś - skomentował Kacper Kuszewski. - Nie byłem na jej koncercie, ale czułem się jakby tu weszła Urszula - mówił oczarowany Adam Strycharczuk. - Miałaś jej aurę i tajemniczość - zwróciła uwagę Małgorzata Walewska.

Czas na muzyczną wycieczkę do Francji. Michał Meyer zamienił się w słynną piosenkarkę o pseudonimie Zaz. Czego dowiedzieliśmy się o zagranicznej gwieździe od samego uczestnika? - To jest super charakterystyczny głos, taki zadziorny. Ona ma wokół siebie aurę dziewczyny z sąsiedztwa - zaznaczył aktor, który w utworze „Qué vendrá” musiał użyć nie tylko języka francuskiego, ale i hiszpańskiego! - Pozytywny „tumiwizism” - mężczyzna skomentował także klip nagrany w 2018 roku. Jurorom bardzo łatwo przyszła ocena tego widowiska. - Coś wspaniałego. Świetnie się bawiłem. Chylę czoła - rzucił Adam Strycharczuk. - Pięknie prowadzona fraza - chwaliła detale Małgorzata Walewska.

- Każde zadanie jest trudne, ale to jest wyjątkowo trudne - Lesław Żurek podchodził do postaci Aleksandra Żabczyńskiego z lekkim dystansem. To jeden z najwybitniejszych aktorów dwudziestolecia międzywojennego. Utwór, który wykonał uczestnik, czyli „Już nie zapomnisz mnie”, powstał do filmu „Zapomniana melodia”. - On miał mocno wibracyjny sposób śpiewania - przyznał, że ten element sprawiał mu najwięcej trudności podczas prób. Czy miał powody do obaw? - Ogromne wrażenie zrobił na mnie radykalny minimalizm, na który się zdecydowałeś - podkreślił Kacper Kuszewski. - To była podróż w czasie - dodał juror. - Po co mam gadać? W moim odczuciu rozwaliłeś system - mówiła wzruszona Katarzyna Skrzynecka.

Na koniec Piotr Gawron-Jedlikowski jako „Typ niepokorny”, czyli nikt inny tylko Stachursky! Ten utwór to cover piosenki „The One And Only” z repertuaru Chesneya Hawkesa, który stał się bardziej popularny niż oryginał. Polski wokalista jest raczej statyczny na scenie. Czy to pomogło uczestnikowi w przygotowaniach? - To może być zaleta dla kogoś, kto nie lubi się ruszać - dywagował uczestnik. - Zbudowałem całość na jakimś ogromnym minimalizmie, po prostu - dodał aktor. Co na to jurorzy? - Dla mnie utwór dzieciństwa i jakoś tak odżyło to we mnie - mówił z nostalgią Adam Strycharczuk. - Szał ciał wielki finał! - powiedziała krótko Katarzyna Skrzynecka. - Wzorcowa metamorfoza - zakończył oceny Kacper Kuszewski.

Jak przebiegało ogłoszenie wyników? Kolejne osoby zza sędziowskiego stołu dokładały komplet „dziesiątek”, a uczestnicy tylko potwierdzili werdykt jurorów. Lesław Żurek nie miał sobie równych. Zwycięzca przeznaczył czek o wartości 10 tys. złotych na Fundację Siepomaga. Gratulujemy!

W czwartym odcinku wystąpią:
Michał Meyer - Steven Taylor (Aerosmith)
Anna-Maria Sieklucka - Justyna Steczkowska
Paweł Góral - Shawn Mendes
Tamara Arciuch - Goran Bregović
Piotr Gawron-Jedlikowski - Jessie J
Maja Hyży - Prince
Magdalena Narożna - Grzegorz Skawiński (Kombii)
Lesław Żurek - Shaggy

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze