2021-03-05

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Zwycięski „Pocałunek ognia”

0

Paweł Góral triumfatorem pierwszego odcinka 14. edycji hitowego show Polsatu. Aktor bezbłędnie wcielił się w rolę Violetty Villas i zauroczył swoją wszechstronnością. Ale faworytów do wygranej było więcej. W piątkowy wieczór - po raz pierwszy w historii programu, po zmianie terminu emisji - zaprezentowali się także: Anna German, Piotr Cugowski, Lana del Rey, Mick Hucknell (Simply Red), Jerzy Połomski, Álvaro Soler, Bill Withers. Jak wyglądały debiuty gwiazd?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na IPLA.TV.

Co nowego w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? - Potrzeba było aż trzynastu edycji i dwóch Telekamer, żeby w końcu przenieśli nas na godzinę dwudziestą na piątek - mówił o zmianach Piotr Gąsowski. - Mogę obiecać, że będzie zabawa i będą Piersi! - zapewniał Maciej Dowbor, a na scenie pojawił się Czadoman. A to nie koniec niespodzianek! Obok zwycięzcy poprzedniego sezonu za chwilę pojawił się oryginał, czyli wokalista Adam Asanov. Mocny start!

Najpopularniejsza polska Tamara? Oczywiście Tamara Arciuch! Aktorka ma na swoim koncie wiele ról serialowych i filmowych docenionych nie tylko przez krytyków, ale i publiczność. W premierowym występie w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” przypadła jej postać Anny German i utwór „Człowieczy los”. Jak było? - Klimat jak w starej telewizji - zauważyła już na samym początku Katarzyna Skrzynecka. - Ani na chwilę nie wypadłaś z barwy - powiedziała po wszystkim Małgorzata Walewska. - Nie wiem, co się wydarzy w tej edycji, jeśli mamy taki początek - skomentował Adam Strycharczuk.

Jako druga zaprezentowała się Magdalena Narożna. „Piękna i młoda” znana jest przede wszystkim jako gwiazda disco polo. Co zademonstruje w programie? Na pierwszy ogień Piotr Cugowski i popularny utwór „Kto nie kochał”. - On cały jest taki w emocjach - zwróciła uwagę piosenkarka. - Mam nadzieję, że jak obejrzę swój występ, to nie będę się wstydzić - dodała. Jak zareagowali jurorzy? - Podziwiam cię, że byłaś w stanie „wycharczeć” całą piosenkę - podkreśliła Małgorzata Walewska. - Fajny chłop z ciebie! - powiedziała z uśmiechem Katarzyna Skrzynecka.

Kto następny? Aktorka Anna-Maria Sieklucka. Popularność zdobyła dzięki głównej roli w filmie „365 dni”, a w programie zadebiutowała jako Lana del Rey. - Muszę powstrzymać całą swoją mimikę - powiedziała o przygotowaniach do ballady „Born to Die”. - Muszę trzymać się w ryzach - kontynuowała. Czy udało się poskromić emocje? - Trudne zadanie, poradziłaś sobie z nim pięknie. Wyglądasz oszałamiająco - oceniła Katarzyna Skrzynecka. - Poczułem ten klimat w powietrzu. Gratuluję, to był świetny występ - skomentował Adam Strycharczuk. - Od strony aktorskiej i zbudowania postaci było świetnie - usłyszeliśmy od Kacpra Kuszewskiego.

Michał Meyer to młody aktor, ale już ze sporym doświadczeniem. Grał w produkcjach filmowych u poważanych reżyserów, ale także zajmował się teatrem, komedią czy improwizacją. A co jeśli chodzi o jego interpretację „Something Got Me Started” z repertuaru Simply Red? - Wielkie życzenie, żeby udało się dobrze odtworzyć Micka Hucknella - zaznaczył uczestnik przed wejściem na scenę. No i tak też się stało! - Robisz to tak, jakbyś miał za sobą dziewięć czy dziesięć odcinków. Jestem zachwycony - chwalił Adam Strycharczuk. - Wydawało się, że przyszło ci to bez wysiłku - opisał wrażenia Kacper Kuszewski. - Poradziłeś sobie na piątkę - zakończył juror.

Szansa dla Pawła Górala. Ten wszechstronnie utalentowany aktor musicalowy wylosował postać Violetty Villas i utwór „Pocałunek ognia”. - Trudna, niejednoznaczna, kolorowa - tymi słowami uczestnik przypomniał legendarną diwę. Czy udało się odtworzyć pierwowzór w stu procentach? - Wykorzystałeś pełne spektrum, jakie niesie ze sobą Violetta - przyznała Małgorzata Walewska. - Ani na moment nie pojawiła się tam męska barwa głosu - wtórowała jej Katarzyna Skrzynecka. - Bardzo mi się podobał twój występ - docenił Adam Strycharczuk.

Pozostaliśmy na rodzimej scenie. Lesław Żurek przeobraził się w Jerzego Połomskiego. Jaki utwór trafił się aktorowi? „Nie zapomnisz nigdy” z 1973 roku. - To jest taki styl pana Jerzego, który wyćwiczył w szkole. Wymyślone i dobrze wprowadzone w życiu - tłumaczył aktor w rozmowie z Maciejem Dowborem. - Bomba! - rzuciła Katarzyna Skrzynecka w trakcie. - Byłeś uroczy - dodała później jurorka. - Jestem pod wrażeniem. Wspaniale! - powiedziała Małgorzata Walewska. - Świetnie uchwyciłeś klimat, charakter, nastrój, coś takiego niewymuszonego, w klimacie tamtych lat - skomentował Kacper Kuszewski.

No i długo wyczekiwany debiut Piotra Gawrona-Jedlikowskiego. Jaką rolę przyniósł aktorowi magiczny guzik? Oto Álvaro Soler, europejski król rytmów latino. - Mój hiszpański jest na takim poziomie, jak mój taniec - żartował przed wejściem do windy. Czy były powody do obaw? Jak się podobał „Animal”? - Odwzorowałeś bardzo dobrze jego naturę - zachwycał się Adam Strycharczuk. - Czekam na postać, gdzie będziesz mógł pokazać swój temperament w pełni - rzucił Kacper Kuszewski. - Ruszałeś się świetnie - zwróciła uwagę Małgorzata Walewska.

Pierwszy odcinek czternastej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zamknęła Maja Hyży. - Bycie w tym programie to spełnienie moich marzeń - przyznała szczerze gwiazda. - To duży sprawdzian dla mnie - powiedziała. Pierwszy test i od razu zmiana płci! Piosenkarka wcieliła się w Billa Withersa. Co powiedzieli jurorzy o jej wersji „Ain't No Sunshine”? - Uważam, że to męskie brzmienie głosu udało ci się fantastycznie - powiedziała Katarzyna Skrzynecka. - Złudzenie męskiego wokalu było doskonałe - dorzucił Adam Strycharczuk.

Czas na punktację. Po głosowaniu jurorów na szczycie znalazł się Paweł Góral. Uczestnicy przyznali również swoje punkty i podtrzymali tym samym werdykt. Czek o wartości 10 tysięcy złotych zwycięzca przeznaczył na Fundację Malwa, która działa na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Gratulujemy!

W drugim odcinku wystąpią:
Magdalena Narożna - Halina Frąckowiak
Piotr Gawron-Jedlikowski - C.C. Catch
Michał Meyer - Krzysztof Krawczyk
Lesław Żurek - Marek Gwiazdowski (Mig)
Anna-Maria Sieklucka - Gwen Stefani (No Doubt)
Maja Hyży - Rita Ora
Tamara Arciuch - Thom Yorke (Radiohead)
Paweł Góral - Jason Derulo

 

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze