2021-03-12

„Hej, sokoły” najlepsze w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

0

W drugim odcinku 14. edycji show wygrał Michał Meyer jako Krzysztof Krawczyk. Aktor był bezbłędny w swojej roli, czym urzekł nie tylko jurorów, ale i pozostałych uczestników. Poza legendą rodzimej sceny widzowie mogli podziwiać także występy takich artystów jak: Rita Ora, Halina Frąckowiak, Marek Gwiazdowski (Mig), C.C. Catch, Jason Derulo, Thom Yorke (Radiohead) i Gwen Stefani (No Doubt). Nie obyło się bez niespodzianek, wzruszeń i... gości specjalnych!

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na IPLA.TV.

To już oficjalne: wiosna zawitała do programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”! - Patrzę na nasze jury, które kwitnie. Patrzę na ciebie i ty przekwitasz - mówił żartobliwie Piotr Gąsowski o swoim koledze Macieju Dowborze. Panowie w doskonałych humorach rozpoczęli drugi odcinek. Jeszcze tylko szybka powtórka z poprzednich zmagań, a ostatnio najlepszy okazał się Paweł Góral w roli Violetty Villas. Jego zwycięski „Pocałunek ognia” zdobył 37 punktów i dał mu pozycję lidera w tabeli. Tuż za nim Tamara Arciuch (30 punktów) i Maja Hyży (27 punktów). Ale to dopiero początek edycji...

Jako pierwsza na scenie zaprezentowała się właśnie Maja Hyży. Jej postać to współczesna gwiazda pop - Rita Ora i singiel „Lonely Together” z 2017 roku, nagrany we współpracy z DJ-em o pseudonimie Avicii. Uczestniczka przyznała, że zmagała się nie tylko z płaskim wokalem, ale także z ruchem scenicznym. - Najbardziej odczuwałam to w refrenie, gdzie kroki są bardziej energiczne, a tutaj są wysokie tony - powiedziała. - Preferuję niższe tony, ale po to jestem w tym programie, żeby pokazać coś więcej - dodała z nadzieją. Czy rzeczywiście miała powody do obaw? - Piękna barwa - skomentowała Małgorzata Walewska jeszcze w trakcie występu. - Podobało mi się to i oglądałem z zainteresowaniem - podsumował Kacper Kuszewski.

Pora na artystkę z rodzimej sceny. Bohaterką Magdaleny Narożnej została Halina Frąckowiak. - Muszę się zmienić w taką delikatną, mega kobiecą. Wręcz ona jest taka wstydliwa - gwiazda disco polo otwarcie wskazała, że to jej zupełne przeciwieństwo. - Jest bardzo zachowawcza. Dla mnie wyzwaniem było to, żeby pozbyć się swojego głosu - kontynuowała. Z piosenką „Tin Pan Alley” i występem w Sopocie wiąże się także historia pewnego... stroju kąpielowego! - Myślałam, że to body, a to jednak strój - przyznała uczestniczka, która tę wiedzę zaczerpnęła z wywiadu z autorką oryginału. Jakie oceny dla interpretacji utworu z 1987 roku? - Ogromne wrażenie na mnie zrobiła aktorska strona tej kreacji - zwrócił uwagę Kacper Kuszewski. - To zabrzmiało tak, jak miało zabrzmieć. Ogromnie ci tego gratuluję - usłyszeliśmy od Katarzyny Skrzyneckiej.

Lesław Żurek w odsłonie discopolowej? Takie niespodzianki tylko w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”! Aktor wcielił się w lidera zespołu Mig, Marka Gwiazdowskiego. - Nie wiem, czy aż tak się zbliżę do oryginału. Chciałbym, ale nie dociskam tam, żeby wejść w jakąś manierę. Wręcz odwrotnie - miał pewne wątpliwości. Zdradził również, że prosił o porady Magdalenę Narożną. Jaką piosenkę wylosował? To hit „Wymarzona” z 2015 roku, który w serwisie YouTube odtworzono ponad 100 milionów razy. W trakcie na scenie pojawili się prawdziwi członkowie formacji. - Po tym występie kupiłbym bilet na cały koncert - ocenił wokalista grupy. A co na to jurorzy? - Jestem pełen podziwu, jaką wykonałeś pracę. Bawiliśmy się świetnie, co zresztą było widać - ocenił Adam Strycharczuk.

Przed ogromnym wyzwaniem stanął Piotr Gawron-Jedlikowski. Aktor przeobraził się w kobietę, a dokładnie w piosenkarkę o pseudonimie C.C. Catch. - Wcześniej o niej nie słyszałem - mówił młody mężczyzna. Miał do tego prawo, bo największa popularność gwiazdy przypada na drugą połowę lat 80. Jednym z jej sztandarowych singli jest „Heartbreak Hotel”. - Jej głos jest bardzo odległy od mojego, ale cieszę się, bo jest co wykombinować - uczestnik podchodził do swojego zadania bardzo ambitnie. Efekty? Oszałamiające! - Jesteś śliczna. Młoda. Cholernie zgrabna. Seksowna i bardzo ładnie śpiewasz. Nie znoszę cię i nie będę oceniać z zawiści - żartowała Katarzyna Skrzynecka, której oczywiście występ przypadł do gustu. - Niewątpliwie głos posiadałeś kobiecy - przyznała Małgorzata Walewska.

Triumfator poprzedniego odcinka jako król wielu dyskotek, czyli nie kto inny, a sam Jason Derulo. Jego piosenka „Take You Dancing” to niekwestionowany przebój zeszłego lata. Czy i gdzie Paweł Góral napotkał trudności podczas przygotowań do tego wykonu? - Największym problemem było łączenie dobrej jakości tańca i wokalu, żeby faktycznie oba te elementy nie ucierpiały - tłumaczył szczegółowo. Ale dla tak uzdolnionego aktora nie ma rzeczy niemożliwych! - Prawie nie było słychać dyszenia czy widać zmęczenia podczas tego występu - przyznał zdumiony Kacper Kuszewski. - Twoja precyzja wykonania była porażająca - skomentowała równie usatysfakcjonowana Małgorzata Walewska. - Jestem zachwycony tym, co zrobiłeś w każdym detalu - chwalił Adam Strycharczuk.

Michał Meyer zmierzył się z królem polskiej piosenki. O kim mowa? Oczywiście chodzi o Krzysztofa Krawczyka. - Będę śpiewał „Hej, sokoły”, więc jest dużo uczucia, sentymentalizmu - mówił ze spokojem uczestnik. - Ten nawiew w jego głosie jest bardzo kojący - podkreślił mężczyzna. Agnieszka Hekiert poradziła mu ćwiczyć tę specyficzną manierę wokalisty z gorącym ziemniakiem w buzi. Czy ta niekonwencjonalna metoda przydała się aktorowi? - Mam tak nieodparte wrażenie, że mam do czynienia z oryginałem, że aż mi się plącze język - mówiła zmieszana Małgorzata Walewska. - Ta przygoda Michała będzie należeć zdecydowanie do tych najbardziej udanych - skomentowała krótko Katarzyna Skrzynecka.

Zmiana klimatu. Tamara Arciuch wprowadziła nas w świat brytyjskiego rocka, a wszystko za sprawą roli Thoma Yorke'a z kapeli Radiohead. - Oprócz tego, że pisze fantastyczną muzykę, to umówmy się, showmanem to on nie jest. Bardzo introwertyczny i depresyjny, ale ja to kocham - aktorka nie ukrywała, że z radością przystąpiła do drugiej metamorfozy. Sięgnęła po utwór „No Surprises”, pochodzący z kultowej już płyty „OK Computer”, wydanej w 1997 roku. - To brzmiało tak, jakbyś naprawdę miała coś do powiedzenia przez ten brzęczący tekst - zauważyła Małgorzata Walewska. - Zaczarowałaś mnie - dodała śpiewaczka operowa. - Dusza, która jest w tym utworze, brzmiała. Zakręciła mi się łezka w oku - powiedział wzruszony Kacper Kuszewski.

Było rock prosto z Wysp Brytyjskich, więc czas na Stany Zjednoczone. Anna-Maria Sieklucka przypomniała o formacji No Doubt z Gwen Stefani na czele. Zaśpiewała utwór „It's My Life”, który jest coverem piosenki Talk Talk z 1984 roku. - Warto wspomnieć, że teledysk został nagrodzony wieloma nagrodami i wiem, że zrobił go słynny fotograf David LaChapelle - zaznaczyła aktorka. Odtworzenie tego klipu z 2003 roku było wielkim przedsięwzięciem. - Duże wyzwanie aktorskie. Na pewno cię to dużo kosztowało - powiedział Adam Strycharczuk. - Wielkie brawa za wykon aktorski i porażającą precyzję zdemolowania tej scenografii - skomentował Kacper Kuszewski.

Na koniec głosowanie, a potem podliczamy i sumujemy. Kogo wyróżnili jurorzy? Michał Meyer zdobył od sędziów najwyższe noty. Uczestnicy 14. edycji mieli to samo zdanie. Czek o wartości 10 tysięcy złotych aktor przeznaczył dla podopiecznych z Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Brawo!

W trzecim odcinku wystąpią:
Maja Hyży - Billie Eilish i Khalid (zaproś przyjaciela)
Anna-Maria Sieklucka - Baranovski
Lesław Żurek - Aleksander Żabczyński
Magdalena Narożna - Liz Mitchell (Boney M.)
Tamara Arciuch - Urszula
Paweł Góral - Tina Turner
Piotr Gawron-Jedlikowski - Stachursky
Michał Meyer - Zaz

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze