2021-03-16

Krew, łzy i presja czasu w walce o finał „Ninja Warrior Polska”

0

Emocjonująca rywalizacja w trzecim odcinku trzeciego sezonu sportowego show Polsatu. Zmagania w „Ninja Warrior Polska” po raz kolejny dostarczyły niesamowitych wrażeń i wykreowały nowych bohaterów. W półfinale uczestnicy musieli starać się nie tylko, żeby ukończyć trasę, ale też zrobić to w jak najlepszym czasie. Kto awansował do finału i ma szansę na główną nagrodę w wysokości 150 tysięcy złotych?

Wszystko o programie w aplikacji, którą znajdziecie tutaj:
https://ninjawarrior.page.link/app

Oglądaj Ninja Warrior Polska online na IPLA.TV.

- Czujecie, jak to brzmi? Trzeci sezon, trzeci odcinek - emocjonował się na początku Łukasz „Juras” Jurkowski stojąc u boku Karoliny Gilon i Jerzego Mielewskiego, zanim cała trójka powitali dwudziestu dziewięciu zawodników i trzy zawodniczki, którzy zgłosili się do programu marząc o zdobyciu tytułu pierwszego polskiego Wojownika Ninja.

Tym razem tor eliminacyjny tworzyły następujące przeszkody: Pięć kroków, Chwiejny suwak, Wirujący most, Wiszące półki, Małpi gaj i Krzywa ściana, z kolei na trasę półfinałową składały się: Lot Tarzana, Trasa pająka, Ruchomy drążek, Spirala Ninji i Przeprawa przez komin.

Tor weryfikuje najlepszych
Rafał Górka to kulturysta, który odnosił sukcesy międzynarodowe. Dwukrotny wicemistrz świata, który występował na słynnym Wembley, ze względu na uraz przebranżowił się i rozpoczął karierę zawodnika i trenera sztuk walki. Jak zawodowy mistrz Europy poradził sobie z torem? Tak jak dla wielu innych uczestników, przeszkodą nie do przejścia okazał się Wirujący most.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Wirujący most

Sportowa ambicja
„Ninja Warrior Polska” niezmiennie przyciąga tych, którzy mają do wyrównania rachunki z torem. - Ambicja sportowa podpowiadała mi, że muszę zrobić wszystko, żeby zrobić malutki krok do przodu. Mam nadzieję, że pokonam więcej przeszkód niż za pierwszym razem - mówił były siatkarz, a obecnie komentator Polsat Sport Łukasz Kadziewicz. Czy pomógł mu  odsłonięty „sześciopak”, nad czym zastanawiała się Karolina Gilon? - Walcz Kadziu! Za siatkówkę, za naszą reprezentację i za swoje marzenia - dopingował Jerzy Mielewski. Zdobywca Telekamery dla najlepszego komentatora sportowego nie mógł jednak powstrzymać wesołości, kiedy jego kolega z redakcji wylądował w basenie.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Chwiejny suwak

Ze specjalną dedykacją
Hubert Przytuła do trzeciej edycji zgłosił się z ambicją ponownego występu w finale. W premierowym sezonie show zajął 13. miejsce. Na początek pewnie przeszedł tor eliminacyjny i nie krył radości, kiedy pokonał Krzywą ścianę, bo uczynił to po raz pierwszy w programie. - W tym programie przekracza się bariery, zarówno fizyczne, jak i psychiczne - mówił zadowolony 27-latek z Warszawy. To dodało mu skrzydeł na półfinałowej trasie, którą pokonał ze znakomitym czasem. - Dedykuję to przejście Jerzemy Kukuczce, najwybitniejszemu polskiemu himalaiście, który jako drugi człowiek na ziemi zdobył wszystkie ośmiotysięczniki - zdradził potem słowa wypowiedziane na szczycie. Do zobaczenia w finale!
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 03:25:50
Czas toru półfinałowego (ukończony): 01:33:00
Kwalifikacja do finału!

Biegiem do finału
Patryk Leśniewski eliminacje zakończył z drugim czasem, a na półfinałowy tor wychodził jako ostatni zawodnik. Elektromonter z Piaseczna wytrzymał napięcie i presję związaną z drugim startem. Zdawał sobie sprawę, że każda sekunda jest na wagę złota. Bez większych kłopotów pokonał trasę i wykręcił najlepszy rezultat odcinka. - Chłopaki tak wyśrubowali czas, że trzeba było się spinać - powiedział w rozmowie z Karoliną Gilon zaskoczony faktem, że zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 02:45:09
Czas toru półfinałowego (ukończony): 01:23:06
Kwalifikacja do finału!

Różowy talizman
Podczas startu zawodnicy potrafią na siebie zwrócić uwagę w różny sposób, nie tylko zwinnym i szybkim pokonywaniem przeszkód. Teofil Deciuk wyróżniał się wśród innych zawodników dzięki różowym spodenkom. Po wspięciu się na wieżę nie mogło zabraknąć pytania o ten element ubioru. - Trafiły się przypadkiem w sklepie i pomyślałem, że będą idealne na tę edycję - mówił z uśmiechem. W półfinale po początkowych problemach na pierwszej przeszkodzie starał się nadrobić stracony czas. Ostatecznie miał trzeci rezultat w odcinku.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 02:47:09
Czas toru półfinałowego (ukończony): 01:35:03
Kwalifikacja do finału!

Przeklęty most
W trzeciej edycji coraz więcej popularnych twórców na TikToku próbuje swoich sił na morderczo trudnym torze. Jednym z nich Mateusz Zakrzewski, znany bardziej jako Zakrzew. - Sporo ludzi mnie tam obserwuje - przyznał skromnie dwukrotny wicemistrz polski w kalistynice, który uprawia tę dyscyplinę od sześciu lat? Czy takie przygotowanie pomogło? Niestety, na drodze stanął budzący u wielu zawodników obawy Wirujący most.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Wirujący most

Zaskakujący SuperRoman
Każdy odcinek sportowego show Polsatu ma swoich bohaterów, a czasami nawet superbohaterów. Roman Konanchuk mówi o sobie SuperRoman i to nie są słowa bez pokrycia! W pokonywaniu kolejnych przeszkód nie przeszkadzał mu niski wzrost, bo kluczowe było doświadczenie gimnastyczne i cyrkowe. I choć toru nie ukończył, to pochodzący z Ukrainy 42-letni trener fitness zakwalifikował się do półfinału. Niepozorny zawodnik, który sprawił w trzecim odcinku dużą niespodziankę, ukończył drugą trasę. Do finału zabrakło dwunastu sekund...
Czas toru eliminacyjnego (przeszkoda: Małpi gaj, siódmy kołek): 03:00:09
Czas toru półfinałowego (ukończony): 02:27:00

Sportowe wyzwanie w walce z chorobą
W „Ninja Warrior Polska” widzowie poznają wiele inspirujących postaci. Filip Cybulski jako nastolatek był jednym z najlepszych tyczkarzy świata w swoim roczniku. Jego znakomicie zapowiadającą się karierę przerwała jednak utajona depresja, która przerodziła się w coś znacznie gorszego - chorobę afektywną dwubiegunową. W walce z nią pomagają mu specjaliści, ale także i sport. Głośno mówi o tym, co go spotkało i otwarcie deklaruje: - Robię to dla tych, którzy także borykają się z takimi problemami. Jestem tu dla Was. Ale tor nie wybacza najdrobniejszych błędów, a właśnie taki sprawił, że zakończył udział w show na trzeciej przeszkodzie.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Wirujący most

Z ostatniego miesjca do finału
Czasami miejsce w eliminacjach nie jest wyznacznikiem umiejętności uczestnika show. Adrian Fabrykiewicz zajął dziesiątą, ostatnią pozycję i jako pierwszy rozpoczął zmagania o awans do finału. Na pierwszej przeszkodzie oberwał końcówką liny, ale to nie ostudziło jego zapału, nawet pomimo rozciętej głowy i sączącej się krwi. Czas został zatrzymany, a zawodnik po przemyciu rany w dobrym stylu ukończył tor półfinałowy i zamknął stawkę zawodników, którzy wystąpią w ostatnim odcinku trzeciego sezonu.
Czas toru eliminacyjnego (przeszkoda: Małpi gaj, dziesiąty kołek): 02:28:08
Czas toru półfinałowego (ukończony): 02:15:05
Kwalifikacja do finału!

Spełnione marzenie skąpane we łzach
Julia Maciuszek była jedną z trzech kobiet, którym udało się zakwalifikować do trzeciego odcinka. - Cała moja dotychczasowa kariera sportowa się zweryfikuje - mówiła przed startem. Ruszyła skupiona, a wzruszenie mamy przeżywającej jej występ na trybunach rosło z każdym krokiem córki na torze. Za drugim podejściem wspięła się na Krzywą ścianę i została trzecią Polką, która ukończyła tor eliminacyjny „Ninja Warrior Polska”. - To było moje największe marzenie i się spełniło - mówiła ocierając łzy szczęścia 22-letnia studentka. Po tym, co pokazała na pierwszej trasie, jej przygoda z torem półfinałowym zakończyła się niespodziewanie szybko. - Za wysoko złapałam linę... - mówiła po wyjściu z basenu. Tym razem również polały się łzy, ale już smutku.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 06:55:07
Przeszkoda eliminująca na torze półfinałowym: Lot Tarzana

Kto jeszcze zaskoczy widzów i prowadzących? Jakie inne gwiazdy zmierzą się z torem? Zapraszamy na kolejne odcinki „Ninja Warrior Polska” we wtorek o godz. 20:05 do Polsatu! 

Ninja Warrior Polska we wtorek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Komentarze