2021-03-09

Siła kobiet! Historyczny moment w „Ninja Warrior Polska”

0

Niesamowite osiągnięcia zawodniczek w drugim odcinku trzeciego sezonu show. Czegoś takiego w „Ninja Warrior Polska” jeszcze nie było! Po raz pierwszy w historii niezwykle wymagający tor eliminacyjny ukończyły kobiety: Katarzyna Baranowska, która potem awansowała do finału oraz Klaudia Burs. Walka o miejsce w czołowej czwórce była niezwykle emocjonująca, bo o końcowej pozycji decydowały szczegóły.

Wszystko o programie w aplikacji, którą znajdziecie tutaj:
https://ninjawarrior.page.link/app

Oglądaj Ninja Warrior Polska online na IPLA.TV.

- Dobry wieczór, wracamy z najbardziej ekscytującym sportowym show na świecie - przywitała widzów Karolina Gilon, a Jerzy Mielewski dodał: - Widać uśmiechy na naszych twarzach, bo zaczynamy drugi odcinek trzeciego sezonu. - To szansa dla kolejnych czterech zawodników - podkreślił Łukasz „Juras” Jurkowski.

Co nowego w drugim odcinku?
W trzecim sezonie co odcinek zmieniają się przeszkody, które muszą pokonywać zawodnicy. W drugiej odsłonie tor eliminacyjny tworzyły: Pięć kroków, Szybowiec, Wirujący most, Wiszące półki, Wiszące koła i Krzywa ściana. Z kolei na tor półfinałowy składały się: Lot Tarzana, Trasa pająka, Ruchomy drążek, Spirala Ninji i Przeprawa przez komin.

Muzycznym krokiem przez tor
Pierwszym zawodnikiem drugiego odcinka Józef Panuś, 57-latek z Zawady. Miłość do sportu i programu Polsatu sprawiła, że zbudował swój własny tor Ninja Warrior na podobieństwo trasy, którą muszą pokonywać zawodnicy w programie. - Mimo że ja mam dwadzieścia dziewięć lat, to nie jestem w stanie mu dorównać - przyznaje syn Paweł. - Ten program jest dla mnie najważniejszą rzeczą w życiu - mówi bohater. Inna pasja to muzyka, która skłoniła go do stworzenia nieformalnego hymnu „Ninja Warrior Polska”, który zaśpiewał i odegrał na akordeonie przed wejściem na tor. Były piłkarz, który w latach 90. grał u boku wielu znanych zawodników, w tym reprezentantów Polski, świetnie poradził sobie z czterema przeszkodami, ale niestety nie dał rady pokonać przedostatniej przeszkody, Wiszących kół. Mimo wszystko, wielkie brawa!
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Wiszące koła

Wyrównać rachunki
„Ninja Warrior Polska” uzależnia i to w każdym wieku. Pięćdziesięciodwuletni Jarosław Czyżewski, który w pierwszej edycji nie ukończył toru eliminacyjnego, powrócił z jasno określonym celem. - Są niewyrównane rachunki z tym torem. Muszę teraz to ogarnąć. Udowodnię wszystkim, że nie ma kozaka na Czyżewiaka. Dam radę wejść na górę - stwierdził. To się jednak nie udało, ale fakt, że doszedł do ostatniej przeszkody, zagwarantował mu awans do dalszego etapu i status najstarszego półfinalisty w programie. Niestety walkę o finał zakończył na pierwszej przeszkodzie...
Czas toru eliminacyjnego (przeszkoda: Krzywa ściana): 07:45:05
Przeszkoda eliminująca na torze półfinałowym: Lot Tarzana

Historyczny awans
Katarzyna Baranowska to pomimo wieku 20 lat weteranka programu. Swoich sił próbowała w obu wcześniejszych edycjach. Trenerka lekkiej atletyki u dzieci, personalna u dorosłych, a do tego trenerka przygotowania motorycznego świetnie sobie radzi w biegach OCR - jest czterokrotną medalistką mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Do trzeciego występu na morderczym torze przygotowała się znakomicie. Kolejne przeszkody pokonywała pewnie i spokojnie i pozwoliła sobie na moment radości już przed Krzywą ścianą, którą pokonała przy pierwszym podejściu. Jako pierwsza kobieta w Polsce ukończyła tor eliminacyjny programu! - Co za emocje, ale chciałam zbić z wami pionę - powiedziała Jerzemu Mielewskiemu i Łukaszowi „Jurasowi” Jurkowskiemu. W drugim etapie przeszkodą nie do pokonania okazał się ruchomy drążek. Ale dzięki temu, że była o pół stopnia lepsza niż Daniel Bąk, widzowie zobaczą ją w finale!
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 03:24:02
Czas toru półfinałowego (przeszkoda: Ruchomy drążek): 01:52:08
Kwalifikacja do finału!

Znów w finale
Maksym Riznik w pierwszej edycji znalazł się w gronie dwudziestu czterech najlepszych zawodników, ale w drugim sezonie niespodziewanie musiał ochłonąć w zimnej wodzie basenu. Pionier streetworkoutu w Polsce nie mógł tego tak zostawić. Na torze eliminacyjnym trzeciej edycji imponował siłą i szybkością. Żegnał i witał się z kolejnymi przeszkodami, aż spotkał się z komentatorami programu. Startująca chwilę później jego żona nie była w stanie mu dorównać. W półfinale jej doping zaprowadził go do trzeciej przeszkody, na której „siadło” mu przedramię. Mimo wszystko znalazł się w najlepszej czwórce odcinka i znów powalczy o główną nagrodę.
Czas toru eliminacyjnego: 04:26:04
Czas toru półfinałowego (przeszkoda: Spirala Ninji, czwarty uchwyt): 02:27:03
Kwalifikacja do finału!

Nigdy się nie poddawaj
„Ninja Warrior Polska” to program dla prawdziwych wojowników. Takich jak 38-letni Grzegorz Kropidłowski, który z zawodu jest drwalem. Pod postacią silnego faceta kryje się wrażliwa dusza, która pchnęła go do pisania wierszy. Kiedy lekarze zdiagnozowali stwardnienie rozsiane, bardzo mocno to przeżył, ale postanowił walczyć dla swojej rodziny poprzez sport. - Wiem, że ta choroba jest straszna, ale chcę pokazać, że się jej nie poddaje - powiedział przed wyjściem na tor. Jego występ - choć zakończony na drugiej przeszkodzie - mógł być inspiracją dla osób zmagających się z problemami zdrowotnymi.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Szybowiec

Niesiony dopingiem Smerfetki
Nic nie dodaje tak skrzydeł na torze, jak doping najbliższych. 43-letni budowlaniec Damian Drogosz podczas swojej mógł liczyć na wsparcie ukochanej... Smerfetki. Wszystko za sprawą oryginalnej koszulki jego żony. Po szybkim pokonaniu wszystkich przeszkód na pierwszej trasie humor mu dopisywał. Jakim jesteś Smerfem? - dopytywali komentatorzy show. - Osiłek, pracuś, laluś - zastanawiał się z uśmiechem. Najszybszy podczas eliminacji w półfinale także poległ na Spirali Ninji.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 02:22:05
Czas toru półfinałowego (przeszkoda: Spirala Ninji, trzeci uchwyt): 02:23:02
Kwalifikacja do finału!

Na tor marsz!
Jakub Kowal jako żołnierz zawodowy jest doskonale obeznany z rozmaitymi trasami z przeszkodami. Pierwszy tor ukończył z dobrym czasem, jednak drugi sprawił mu pewne kłopoty. Po drobnych problemach z drążkiem w świetnym stylu rozpoczął Spiralę Ninji dając nadzieję, że spróbuje Przeprawy przez komin. Niestety podczas lądowania na macie zachwiał się, co skończyło się kąpielą w basenie. Ale w drugim odcinku zaszedł najdalej!
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 03:07:09
Czas toru półfinałowego (przeszkoda: Spirala Ninji): 02:03:09
Kwalifikacja do finału!

Nietypowy sparing
- Róża to delikatne imię, a tu widzę silna babka - przywitała kolejną uczestniczkę Karolina Gilon. Róża Gumienna jako zawodniczka sportów walki i MMA tuż przed wejściem na tor wyzwała Łukasza Jurkowskiego na sparing w przypadku ukończenia toru eliminacyjnego. I choć zakończyła swój udział na Wirującym Moście, to „Juras” spełnił jej prośbę i zszedł do niej ze swojego stanowiska. Ale zamiast walki skończyło się na przyjacielskim uścisku.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Wirujący most

„Oby było co komentować”
Ewa Piątkowska na co dzień jest pięściarką, a także komentuje gale bokserskie. Czy było co opisywać podczas jej zmagań z torem? Jak najbardziej! Przeprawa przez Wirujący Most zakończyła się upadkiem na matę, ale najważniejsze, że zawodniczka uniknęła kąpieli w basenie. Pewnie pokonała Wiszące półki, jednak przeszkodą nie do przejścia okazały się Wiszące koła. Zabrakło naprawdę niewiele...
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Wiszące koła

Spokój receptą na sukces
Klaudia Burs, jako objawienie drugiego sezonu show, nie mogła ominąć kolejnej edycji. 20-letnia studentka peszyła się nieco przed kamerami, ale gdy weszła na tor, była oazą spokoju, skupioną na osiągnięciu celu. Z licznym wsparciem na trybunach brawurowo pokonywała kolejne przeszkody, a na Krzywą ścianę wspięła się przy pierwszym podejściu. Jako druga kobieta w Polsce przekroczyła metę toru eliminacyjnego. - Czuję się niesamowicie - ekscytowała się. W półfinale niestety zakończyła Lot Tarzana dotknięciem tafli wody, ale awans do półfinału to duży sukces. Gratulujemy!
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 04:57:07
Przeszkoda eliminująca na torze półfinałowym: Lot Tarzana

Drugi odcinek „Ninja Warrior Polska” pokazał, że kobiety są w stanie na równi rywalizować z mężczyznami. Czy do finału awansują kolejne przedstawicielki płci pięknej? Oglądaj kolejne odcinki show we wtorek o godz. 20:05!

Ninja Warrior Polska we wtorek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Komentarze