2020-12-30

Fundacja Polsat buduje Klinikę Chorób Rzadkich. Jak pomóc?

Zobacz, co możesz zrobić, aby jedyne takie miejsce w Polsce powstało jak najszybciej! Fundacja Polsat, która od dwudziestu czterech lat wspiera znajdujące się w potrzebie dzieci, wybuduje Klinikę Chorób Rzadkich przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Każdy może w prosty sposób pomóc i dołączyć do grona darczyńców.

Fundacja Polsat na Instagramie - @fundacjapolsat

Szacuje się, że na choroby rzadkie cierpią trzy miliony Polaków, a zdecydowaną większość chorych stanowią dzieci. Zazwyczaj zmagają się oni nie tylko z bólem czy niepełnosprawnością, ale także z długim czasem oczekiwania na prawidłową diagnozę oraz niewystarczającą opieką lekarską. Często nie stać ich na bardzo drogie leki.

Fundacja Polsat, która dzięki wieloletniemu wsparciu dzieci cierpiących na choroby rzadkie doskonale zna problemy i potrzeby małych pacjentów, zdecydowała się zbudować jedyną w Polsce Klinikę Chorób Rzadkich w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. - Rozmawiamy z rodzicami i wiemy, przez co przechodzą, zanim otrzymają odpowiednią diagnozę. Zanim wiedzą, gdzie będą leczone. Chodzą od jednego miejsca do drugiego przeprowadzając setki badań - mówi Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat.

Żeby to niezwykle potrzebne miejsce powstało jak najszybciej, do akcji charytatywnej włączył się Plus. Zasada wspólnej pomocy jest prosta:
- wystarczy wejść na stronę Fundacji Polsat,
- do 28 lutego 2021 roku można wpłacić dowolną darowiznę na zbiórkę Fundacji Polsat – na budowę jedynej w Polsce Kliniki Chorób Rzadkich w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka. Plus dołoży drugie tyle,
- efekty wspólnego zaangażowania widoczne będą w ciągu najbliższych miesięcy – klinika ma powstać do końca marca.

O Fundacji Polsat

Fundacja Polsat to jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, która od dwudziestu czterech lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców.

Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 37 762 małych pacjentów i wsparła finansowo 2 635 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które zostały wyremontowane lub wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny, a także szkoły, przedszkola i placówki, w których przebywają dzieci w pieczy zastępczej. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd 257 068 233,87 złotych. Fundusze na prowadzenie działalności pochodzą z ogólnopolskich kampanii, darowizn, dotacji wielu firm i osób prywatnych.

Więcej informacji o działaniach Fundacji Polsat - www.fundacjapolsat.pl