2020-10-17

Królowa! Zjawiskowa wygrana w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

0

Marta Gałuszewska w wymagającej roli jako Beyoncé nie miała sobie równych. W dziewiątym odcinku 13. edycji wokalistka zaśpiewała balladę „Halo”, wprawiając w osłupienie zarówno jurorów, jak i pozostałych uczestników. Oprócz królowej R&B wystąpili: Herwig Rüdisser (Opus), Will Smith, Renata Przemyk, Martin Lee (Brotherhood of Man), Boy George (Culture Club), Marie Fredriksson (Roxette) i Eugeniusz Bodo. Jak się zaprezentowali?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na IPLA.TV.

Poprzednio zwycięstwo wytańczyła i wyśpiewała Natalia Avelon. Kto miał najbliżej do finału przed rozpoczęciem dziewiątego odcinka? Na szczycie tabeli był Karol Dziuba, który zdobył 211 punktów, tuż za nim Gosia Andrzejewicz - 204 punkty, na trzecim miejscu wspomniana już Natalia Avelon - 201 punktów, a potem Kamila Boruta z wynikiem o jeden mniejszym. Dół tabeli należał do Maurycego Popiela, który zgromadził 163 punkty.

Walkę o kolejne punkty rozpoczęła triumfatorka ósmego odcinka. W udziale przypadł jej austriacki artysta Herwig Rüdisser z grupy Opus. O tym, że nie będzie to łatwa rola Natalia Avelon przekonała się już podczas prób. - Moim wyzwaniem było to, żeby brzmieć męsko - tłumaczyła aktorka w rozmowie z Maciejem Dowborem. Jak wypadła, wykonując przebój z 1984 roku? - Znakomita jesteś! W ogóle nie było widać żadnej kobiety w środku. Po prostu byłaś mężczyzną - zachwycała się Małgorzata Walewska. - Można powiedzieć: wąs is wąs! - żartował Adam Strycharczuk, któremu również podobało się „Live is Life”.

- Podobno mówi się trudno, trudniej, Beyoncé - zagaił Maciej Dowbor na temat postaci, którą wylosowała Marta Gałuszewska. - Bardzo się cieszę, ale to nie zmienia faktu, że trochę jestem przerażona - przyznała bez wahania. Czy rzeczywiście było tak strasznie? Jurorzy nagrodzili balladę „Halo” owacjami na stojąco. - To jest dla mnie wykonanie na zwycięstwo w tym programie - powiedział od razu Kacper Kuszewski. - Coś cudownego, bo oprócz tego, że przepięknie śpiewasz, to stało się jeszcze to coś, że nam się chce wrzeszczeć - skomentowała podekscytowana Katarzyna Skrzynecka.

Historię amerykańskiego rapu przybliżył nam Maurycy Popiel, a wszystko za sprawą Willa Smitha. - Technicznie jest znakomity, jego teksty super się zgadzają - prawił komplementy aktor. Czekała na niego jedna z najpopularniejszych piosenek lat 90., czyli „Gettin' Jiggy Wit It”. Efekt? - Super rola aktorska. Gratulacje za wykonaną pracę - ocenił Adam Strycharczuk. - Jesteś tak podobny, że się głupio czuję, bo mam wrażenie, że naprawdę mówię do Willa Smitha - mówiła z uśmiechem Katarzyna Skrzynecka. - Mega turbo fantastyczna robota - dodała jurorka.

- Z natury jestem ponury - przyznał Filip Gurłacz. To się akurat dobrze składa, bo jego bohaterka Renata Przemyk również znana jest z nostalgii i melancholii. - W jej muzyce jest dużo elementów rockowych i etnicznych, tekstowo poezja śpiewana - wyjaśnił aktor. Co zaprezentował? Znane i lubiane „Babę zesłał Bóg”. - Trafiłeś w dziesiątkę. Nie wierzyłem, że to się uda, a tobie się udało - spuentował Adam Strycharczuk. - Zrobiłeś to tak, jakby to z powietrzem w ciebie wchodziło, i tak jest - rozmyślał Kacper Kuszewski. - Miałeś aurę Renaty Przemyk. Jak to zrobiłeś, to jest twój wielki sekret. To było genialne - podsumował.

Zmiana klimatu. W karierę brytyjskiej grupy Brotherhood of Man zagłębił się Karol Dziuba. - Dostałem piosenkę „Save Your Kisses for Me”, która wygrała Eurowizję w 1976 roku - oznajmił uczestnik. - I to już czyni ją wyjątkową - dodał Maciej Dowbor. Czy w stu procentach udało się odwzorować charyzmatyczną postać lidera i wokalisty Martina Lee? - Mnóstwo cudnych wspomnień dzięki tobie. To była moja ulubiona piosenka dzieciństwa. Bardzo ci dziękuję - mówiła rozczulona Katarzyna Skrzynecka. - Masz to samo, co on. Jak patrzy się na ciebie, to czuje się ciepło na sercu. To było wzruszające doświadczenie - powiedział z kolei Kacper Kuszewski.

Maciej Dowbor ogłosił utwór „Karma Chameleon” zespołu Culture Club hymnem „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, a Gosia Andrzejewicz, która miała za zadanie przeobrazić się w Boya George'a bez zastanowienia zgodziła się z prowadzącym. - Piosenka kolorowa, tak jak ten program - powiedziała gwiazda i przeniosła wszystkich do 1983 roku, kiedy światło dzienne ujrzał album „Colour by Numbers”. - Od pierwszych dźwięków uderzyło nas podobieństwo głosu, które udało ci się uzyskać - przyznała Małgorzata Walewska. - Fenomenalnie! Tyle powiem... - skomentował krótko Adam Strycharczuk.

- To największe wyzwanie, jakie miałam do tej pory - powiedziała Kamila Boruta. Chodziło o wcielenie się w Marie Fredriksson z grupy Roxette. - Wydaje mi się, że ta piosenka znajduje się na każdej romantycznej składance - dodała aktorka, opisując singiel „It Must Have Been Love”. Czy jurorzy dali się porwać tej miłosnej atmosferze? - Nastrojowo pięknie i aktorsko wszystko było znakomicie - zaznaczyła Małgorzata Walewska, która miała trochę uwag do wokalu. - Rozumiem niedosyt Gosi czy Adama, bo dzisiaj było nieco słabiej - dopowiedziała Katarzyna Skrzynecka.

Ostatni na scenę wszedł Czadoman jako ikona XX-lecia międzywojennego, czyli Eugeniusz Bodo. - Największy amant tej epoki - mówił wesoło Maciej Dowbor. - Fajny kawałek, genialna postać - ekscytował się uczestnik, gotowy na metamorfozę w legendę. - Bardziej to jest mówione, opowiadane. Dzisiaj się interpretuje troszeczkę inaczej - tłumaczył zawiłości związane ze szlagierem „Ach te baby”. Udało się? - Jak na te okoliczności, ten występ był absolutnie fenomenalny - chwalił Kacper Kuszewski. - Sprzedałeś swój występ najdrożej, jak się dało - dodał juror. - W każdym geście pilnowałeś tej elegancji i dystynkcji - zwróciła uwagę Katarzyna Skrzynecka.

- Cudowne zakończenie - podsumował Piotr Gąsowski. No to pora na punktację! Jurorzy i uczestnicy byli w tym wypadku wyjątkowo zgodni. Dziewiąty odcinek wygrała Marta Gałuszewska jako Beyoncé. Czek o wartości 10 tysięcy złotych przeznaczyła na Fundację Pegasus, która zajmuje się pomocą zwierzętom. Brawo!

Zobacz zwycięski występ odcinka:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

W dziesiątym odcinku wystąpią:
Kamila Boruta - Dexter Holland (The Offspring)
Karol Dziuba - Ini Kamoze
Gosia Andrzejewicz - Majka Jeżowska
Czadoman - Marcin Sójka
Natalia Avelon - Doda (Virgin)
Maurycy Popiel - Jay Kay (Jamiroquai)
Filip Gurłacz - Mrozu
Marta Gałuszewska - Joe Jonas (DNCE)

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w sobotę o godz. 21:55 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze
© Polsat 2021