2020-10-10

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Prosto w górę po zwycięstwo

0

Natalia Avelon w roli Pauli Abdul triumfatorką ósmego odcinka muzycznego show. Aktorka zachwyciła nie tylko talentem wokalnym, ale i doskonale dopracowanym układem choreograficznym z klipu „Straight Up”. Oprócz niej widzowie podziwiali także występy takich artystów jak: Debbie Harry z Blondie, Paweł Domagała, Madonna, Stevie Wonder, André, Irena Santor i Harry Styles. Jak jurorzy ocenili te metamorfozy?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na IPLA.TV.

Po siedmiu odcinkach na prowadzenie wysunęła się Gosia Andrzejewicz, która uzbierała 189 punktów. Kto jeszcze na ten moment kwalifikował się do finału? Karol Dziuba zebrał na swoim koncie 187 punktów, Czadoman zanotował ich 185, a Kamila Boruta - 168. Tabelę zamykał Maurycy Popiel z wynikiem 139. I to właśnie on rozpoczął ósmą część zmagań w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

W kogo wcielił się aktor? - Wśród kobiet grających rocka jest jedną z najbardziej znanych przedstawicielek tego gatunku - zapowiedział Maciej Dowbor. Chodziło oczywiście o Debbie Harry. - Pierwsza silna kobieta punk rocka - dodał Maurycy Popiel, który zmierzył się z utworem „Call Me” grupy Blondie. Efekt? - Zaczyna się dobrze! - stwierdził zaskoczony Kacper Kuszewski już na samym początku. - Z jaką radochą cię obejrzeliśmy i słuchaliśmy! - wtórowała mu po wszystkim Katarzyna Skrzynecka. - Czad! Wokalnie utrzymany falset i damski głos fantastyczny. Arcydyscyplina chodzenia po kobiecemu i trzymania kolanek razem. Piękne! - zachwycała się jurorka.

To był mocny start, ale widzów czekała równie silna kontynuacja! Wszystko za sprawą Karola Dziuby, który sięgnął po jednego z obecnie najpopularniejszych muzyków w Polsce. - Znamy się, śmiem twierdzić, że dość dobrze. Przez lata pracowaliśmy wspólnie przy serialu - przyznał nieśmiało aktor, którego bohaterem był Paweł Domagała. Artysta nagrał specjalną wiadomość dla uczestnika i dodał kilka słów otuchy od siebie. Czy przyjaźń pomogła w zaśpiewaniu „Wystarczę ja”? - Uchwyciłeś wszystko idealnie. Zrobiłeś to rewelacyjnie, ale właśnie dodałeś jeszcze czegoś takiego, że nie umiemy tego nazwać. Przeniosłeś nas w taką fajną energię na dwie i pół minuty - skomentował Adam Strycharczuk. - Głosowo byłeś idealny. Jeden do jednego! - oceniła Małgorzata Walewska.

Jako trzecia na scenie swoimi talentami podzieliła się Kamila Boruta. Aktorce przypadła w udziale największa żeńska gwiazda popu, czyli Madonna. - Mimo wszystko nie najlepsza wokalistka... - zagaił w rozmowie Maciej Dowbor. - Dlatego tak ciężko jest ją zrobić i podejść do niej wokalnie - żartowała uczestniczka, po czym zdradziła, że miała okazję być z ikoną na jednej imprezie w Nowym Jorku! No to jakie oceny dla hitu „Music” z 2000 roku? - Jestem urzeczona. Wspaniale udało ci się to wszystko połączyć - powiedziała Małgorzata Walewska. - Wszystko było jak żyleta - ocenił Kacper Kuszewski. - Do tego uchwyciłaś taki specyficzny rodzaj seksapilu, takiej kobiecości z elementami męskimi. Wszystko było w punkt - uzupełnił juror.

Pozostajemy za oceanem. W akcji Czadoman jako Stevie Wonder. - Sto milionów sprzedanych płyt, wow! - zachwycał się karierą soulowego wokalisty, ale w trakcie przygotowań pojawiły się pewne trudności. - Wychodzę ze strefy komfortu i dlatego mam taki stres - przyznał uczestnik przed zaśpiewaniem „I Just Called to Say I Love You”. Czy rzeczywiście miał powody do obaw? - Zrozumiałam, że twoja ksywka jest nie od parady. Ta precyzja, z którą wykonywałeś każdy dźwięk, ta wymowa amerykańska charakterystyczna dla postaci - wyliczała zalety Małgorzata Walewska. - Po raz kolejny udowadniasz, że Czadoman to jest tylko zabawa z przymrużeniem oka. To, kim jest Paweł Dudek, dopiero się ujawnia w tym programie. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy z tobą obcować - docenił Adam Strycharczuk.

Zwyciężczyni poprzedniego odcinka tym razem przeobraziła się w... emerytowanego marynarza wojskowego! Mowa o Andrzeju Marcysiaku, znanemu jako André, który w 2014 roku wylansował hit „Ale Ale Aleksandra”. - Ma niby taką barwę ciemną, ale nosową bardziej - mówiła Marta Gałuszewska o treningu wokalnym. - Żeby zrobić to jak facet, muszę to zrobić w trochę przedrzeźniający sposób - tłumaczyła. Jak się okazało, jej wysiłek po szalonym występie mógł skomentować sam pierwowzór! - Wręczę ci zegarek oryginalny, który miałem podczas kręcenia teledysku - twórca disco polo obdarował uczestniczkę niezwykłym prezentem. A jak wrażenia za sędziowskim stołem? - Udało ci się nieźle uchwycić ten głos męski. Brzmiał bardzo naturalnie - skomentował Kacper Kuszewski. - Bawiliśmy się świetnie - podsumowała Katarzyna Skrzynecka.

Paula Abdul to kobieta-orkiestra. Karierę zaczynała jako tancerka, potem jako choreografka pracowała z rodziną Jacksonów. Zrobiła także wielką karierę jako piosenkarka. - Dziewczyna zna się na rzeczy, bardzo dobrze to robi - przedstawiła prezentowaną postać Natalia Avelon. - Piosenka „Straight Up” wyszła w 1989 roku, tańczyłyśmy do tego - wspominała dzieciństwo aktorka. Czy przeniosła wszystkich w czasie? - Widowisko, całokształt, twoja choreografia, odtworzenie tego klipu fantastyczne! - zachwycała się Katarzyna Skrzynecka. - Przepiękny show i pokaz twojego profesjonalizmu - zachwycał się Adam Strycharczuk.

Wracamy tam, gdzie „Już nie ma dzikich plaż”. - Czuję się bardzo zaszczycona, że mogę wykonać utwór wielkiej damy - mówiła z dumą Gosia Andrzejewicz po wylosowaniu Ireny Santor. - Głos niepowtarzalny, nieszkolony. Nawet była nazywana bożydarkiem, bo miała naturalny dar śpiewania - kontynuowała piosenkarka. Czy serca jurorów „gryzła nostalgia, a duszę ścinał lód”? - Godność i elegancja. To wszystko w twojej postaci było - chwaliła Katarzyna Skrzynecka. - Po raz kolejny podchodzę z ogromnym szacunkiem do twoich umiejętności i twojego warsztatu - powiedział Kacper Kuszewski. - Kolejny twój popis wokalny i wspaniała robota - zakończył Adam Strycharczuk.

Harry Styles był wokalistą boysbandu One Direction, a teraz stał się nim Filip Gurłacz. - Drugi solowy album sprzedany w ponad milionie egzemplarzy. Olbrzymi sukces - docenił potencjał artysty przed wejściem do windy. To właśnie z płyty „Fine Line” pochodzi utwór „Adore You”, który zaprezentował. Czy udało się wiernie odwzorować oryginał? - Wstałam z powodu adoracji i ogromnego szacunku dla twojej fantastycznej roboty - wyjaśniła Katarzyna Skrzynecka, która nagrodziła uczestnika owacjami na stojąco. - Co tu daleko odbiegać od scenografii, czułeś się jak ryba w wodzie - Małgorzata Walewska nawiązała do stojącego na scenie akwarium.

Pora na punktację. Jurorzy uznali, że na najwięcej punktów zasługuje Kamila Boruta, ale uczestnicy przewrócili wynik i zdecydowali, że w ósmym odcinku najlepsza była Natalia Avelon. Triumfatorka przekazała czek o wartości 10 tysięcy złotych na rzecz Arki Fundacji Dzieci. Gratulujemy!

Zobacz zwycięski występ odcinka:

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

W dziewiątym odcinku wystąpią:
Marta Gałuszewska - Beyoncé
Czadoman - Eugeniusz Bodo
Gosia Andrzejewicz - Boy George (Culture Club)
Maurycy Popiel - Will Smith
Karol Dziuba - Martin Lee (Brotherhood of Man)
Kamila Boruta - Marie Fredriksson (Roxette)
Filip Gurłacz - Renata Przemyk
Natalia Avelon - Herwig Rudisser (Opus)

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w sobotę o godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze
© Polsat 2020