2020-10-03

„Mayday” - odcinek 2: Każdy kij ma dwa końce

Policjant przyjeżdża do Rozalina, aby wykluczyć jeden z podanych przez Kowalskiego adresów. Drzwi otwiera mu Staszek, który oświadcza, że nazywa się Janek. Mimo że do rozmowy wtrąca się Marysia, to jednak udaje mu się wpędzić inspektora Piotrkowskiego w maliny. Teraz czeka na niego kolejna misja. Tym razem w Warszawie... u Basi.

Po karkołomnej akcji oszukania policjanta Janek planuje wyjazd do Warszawy. Nie jest to łatwe, ponieważ Marysia bardzo martwi się o stan jego zdrowia i nie chce go nigdzie puścić. Co gorsza, nie ma czym jechać, bo skłamał żonie, że ich Rolls-Royce jest w naprawie. Z pomocą przychodzi mu jak zwykle Staszek, ale i tym razem nie bezinteresownie... Razem jadą do Warszawy, gdzie Janek odwiedza swoją drugą żonę. Basia jest pewna, że ten ją zdradza! Podczas obszernych tłumaczeń męża, składa wszystko w całość i już ma swoją wersję wydarzeń. - Teraz rozumiem, dlaczego cię nigdy nie było w domu, dlaczego ciągle byłeś w pracy. Dlaczego mi nie powiedziałeś? Przecież ja byłabym zachwycona! Te niespodziankowe wakacje na Majorce... - mówi uradowana, a Jasiek czuje ogromną ulgę.

W warszawskim domu Janka nachodzą mafiozi. Żądają oddania walizki zostawionej u niego w taksówce, w której było ćwierć miliona złotych. Na nic zdają się tłumaczenia o napadzie i kradzieży. Na ratunek spieszy mu Staszek, który przypadkiem słyszy rozmowę o łamaniu kości. Wparowuje do mieszkania i rzuca się na Janka, udając niebezpiecznego gangstera. - Ten dupek dymał moją żonę jak byłem w pierdlu - oświadcza na wstępie, a następnie dodaje: - Wisisz im ćwierć bańki? Słuchaj pizdusiu oddasz im hajs, bo jak nie... to wyrwę ci jaja. Masz czterdzieści osiem godzin! - dodaje dumny ze swojej groźby, czym wzbudza szacunek u bandytów. 

Tymczasem Marysia otrzymuje telefon ze szpitala, w którym przebywał Janek. Dowiaduje się, że jej mąż podał dwa adresy zamieszkania. Postanawia sprawdzić ten drugi i jedzie do Warszawy. Na miejscu poznaje Basię. Jest przekonana, że to żona mechanika, który naprawia im Rolls-Royce'a...

Jak Janek zareaguje na wiadomość o tym, że jego żony się poznały?

Mayday w sobotę o godz. 20:00 na antenie Telewizji POLSAT.