2020-10-03

„Mayday” - odcinek 1: Co dwie żony to nie jedna

Pasażer Janka zostawia w taksówce bagaż, który jak się później okazuje, znika bez śladu! Taksówkarz zostaje napadnięty, okradziony i trafia do szpitala. Budzi się cały obolały i zupełnie nie pamięta, co się wydarzyło tej feralnej nocy. Inspektor Policji próbuje ustalić fakty i przypadkiem odkrywa, że Kowalski ma dwa adresy zameldowania...

Kowalski ma dosyć wypytywania o życie prywatne. Kiedy policjant wychodzi z sali, Janek wpada na pewien genialny pomysł. Przebiera się za lekarza i ucieka ze szpitala. Z opresji ratuje go Staszek, który niechętnie, ale przyjeżdża na umówione miejsce i zabiera ze sobą kolegę. Całą sytuacją bardzo martwi się Basia - żona Janka, która jest przekonana, że jej mąż zaginął. Kiedy udaje jej się z nim skontaktować, telefon przejmuje Staszek. - To ja Świeżofarmer spod Łodzi. Twojemu Jankowi nic nie jest, tylko trochę tam uderzył się w głowę. Pizgnął tak, że tylko wióry poleciały, ale świeże wiejskie powietrze czyni cuda! - kłamie jak z nut.

Staszek jest przekonany, że Janek zdradza Marysię. Ten jednak wyjaśnia mu, że to nie prawda, ponieważ Basia jest jego drugą żoną. Od pięciu lat prowadzi życie bigamisty i szczegółowy kalendarz poszczególnych dni. Wskutek usłyszanych informacji Staszek zaczyna szantażować swojego przyjaciela. Nie dość, że pomieszkuje w jego piwnicy, to jeszcze żąda anulowania długów i pięciu tysięcy! - I co, i co byś jeszcze chciał? Ty chciwy bydlaku... Dobra - zgadza się niechętnie Janek. 

Współlokatorzy jadą do Rozalina. Na miejscu zaczynają zmyślać historię Marysi, która wypytuje o powód zabandażowanej głowy męża. Staszek przystępuje do działania i dokładnie omawia przyczynę rozbitej czaszki. - On jest bohaterem. Właśnie uratował staruszkę przed złodziejami. Sześciu kiboli z łańcuchami od roweru, a Janek był sam! - tłumaczy. W trakcie opowieści pod dom podjeżdża policjant prowadzący sprawę napadu. Sytuacja staje się bardzo skomplikowana, ale Staszek doskonale wie, co należy robić!

Czy inspektor odkryje prawdę o podwójnym życiu Janka?

Mayday w sobotę o godz. 20:00 na antenie Telewizji POLSAT.