2020-09-19

Karol Dziuba i jego zdobycz w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

0

Aktor jako Tymek wygrał głosowanie i zwyciężył w piątym odcinku show. To właśnie jego charakteryzacja i wykonanie wielkiego przeboju „Anioły i demony” przemówiły do jurorów i uczestników najmocniej. Poza tym na scenie pojawili się: Whitney Houston, LP, Maryla Rodowicz, Dolores O'Riordan z The Cranberries, Martin „Marty” Cintron z No Mercy i Ozzy Osbourne. Jak zostały ocenione poszczególne występy?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na IPLA.TV.

Na dobry wieczór Piotr Gąsowski i Maciej Dowbor przypomnieli wszystkim, że ostatnio triumfował Czadoman, który dzięki temu wskoczył na szczyt tabeli i rozpoczynał kolejną cześć rywalizacji, posiadając 120 punktów. Tuż za nim uplasowała się Gosia Andrzejewicz - 119 punktów, Filip Gurłacz - 105 punktów, a najlepszą czwórkę zamykał Karol Dziuba - 93 punkty. Jak odmieniły się losy uczestników po piątej części muzycznych zmagań?

Jako pierwsza na scenie pojawiła się Marta Gałuszewska, która wcieliła się w nieodżałowaną Whitney Houston. Padło na ścieżkę dźwiękową z kultowego filmu „Boydguard” z 1992 roku. - Była świetną aktorką, w ogóle o tym nie wiedziałam - przyznała uczestniczka w rozmowie z Maciejem Dowborem. Jak jurorzy ocenili interpretacje hitu „Queen of the Night” i czy wokalistka faktycznie została królową nocy? - Aż się gnie scena - skomentował zdumiony Adam Strycharczuk jeszcze w trakcie show. - Przede wszystkim jestem zachwycona twoim wokalem. Śpiewałaś pięknie, czysto, prawie jak oryginał - powiedziała Małgorzata Walewska.

W kobiece buty wszedł odważnie Maurycy Popiel. Zagrał amerykańską wokalistkę o pseudonimie LP. Z jakimi trudnościami musiał się zmierzyć? - Głos jest taki uciekający od kobiecego, ale jednak kobiecy - objaśniał. Na jakie oceny zasłużył za „Girls Go Wild” z 2018 roku? - Na tyle, na ile może sobie poradzić mężczyzna z takim zadaniem, zrobiłeś to nieźle. Ogólnie gratuluję - powiedział Kacper Kuszewski. - Ona ma takie dziwne pojechanie, coś odklejonego i tobie udało się to uchwycić aktorsko - zauważyła Katarzyna Skrzynecka. - Lepiej bym tego nie zrobił - uznał Adam Strycharczuk.

Czas na odświeżenie wielkiego klasyka z rodzimej sceny. - Każdy kraj ma swoją ikonę - tymi słowami Maciej Dowbor zapowiedział Gosię Andrzejewicz, której przypadła w udziale Maryla Rodowicz. - Wydała już trzydzieści siedem płyt, cały czas jest aktywna na scenie. Wulkan energii - mówiła piosenkarka o swojej bohaterce. Uczestniczka opowiedziała także o spotkaniu z gwiazdą. Czy znalazła remedium na... „Remedium”? - Super charakteryzacja - rzucił Kacper Kuszewski, gdy tylko zobaczył ją na scenie. Po występie przypomniał wszystkim wersję tego utworu z PRL-u. - Udało ci się uchwycić dojrzałość w głosie. Ta barwa była bardzo daleka od twojej - powiedział juror. - Byłam zauroczona od samego wejścia. Stworzyłaś magiczną kreację - skomentowała Małgorzata Walewska.

Pozostajemy na polskiej scenie, ale przenosimy się w czasie do współczesności. - Walorem Tymka i jego muzyki jest to, że tworzy ją bez podziałów - przedstawił swoją postać Karol Dziuba. - To człowiek, który bardzo ceni sobie prywatność - dodał. Piosenka, którą wykonał, nosi tytuł „Anioły i demony”. - Jak się wykoleję, to będzie fałsz - powiedział, ale tak naprawdę nie było żadnych powodów do obaw. - Głosowo bardzo podobny - Małgorzata Walewska zwróciła się do Adama Strycharczuka, który potwierdził jej słowa. - Świetny kawałek, świetny hit, na stojaka ci klaszczę - chwaliła Katarzyna Skrzynecka.

Zmiana klimatu, a wszystko za sprawą Dolores O'Riordan z grupy The Cranberries. A w tej roli... Natalia Avelon! - Nigdy nie byłam ich fanką, do momentu aż nie przygotowałam tego utworu - wyjawiła gwiazda. - Podchodziłam do tego bardzo emocjonalnie - dodała. Czy nastrój udzielił się również jurorom po usłyszeniu tej wersji „Dreams”? - Wydaje mi się, że dzisiaj sięgnęłaś po coś dużo dalej i głębiej niż tylko próba zewnętrznego uchwycenia tego, jak się artystka rusza, załamań głosu... - powiedział Kacper Kuszewski. - W stu procentach słyszałam głos wokalistki The Cranberries - oceniła Katarzyna Skrzynecka. - Cieszę się, że ten numer się tutaj pojawił i cieszę się, że wykonałaś go w ten sposób - gratulował Adam Strycharczuk.

Kamila Boruta zabrała nas na wycieczkę do szalonych lat 90., gdzie królowała m.in. formacja No Mercy. - To piosenka mojego dzieciństwa - powiedziała o popularnym do dziś utworze „Where Do You Go”. - Pamiętam, że w gazetach były plakaty z Martinem - wspominała w wywiadzie z Maciejem Dowborem. Czy wiernie odwzorowała lidera niemieckiego zespołu? - Wspaniała. Dziękuję! - rozpoczęła krótko Małgorzata Walewska. - Pięknie i konsekwentnie trzymałaś krtań do dołu, żeby mieć męski głos - śpiewaczka operowa uzupełniła swoją wypowiedź. - Nóżka chodziła, wszystko się zgadzało. Super! - podsumował Adam Strycharczuk.

Książę ciemności? To musi być tylko jeden artysta: Ozzy Osbourne! Lidera Black Sabbath reprezentował Czadoman. - Jest królem heavy metalu - zaznaczył uczestnik, który sięgnął po „Mama, I'm Coming Home” z 1991 roku. Efekt? - Wychwyciłeś wszystkie detale - mówił zadowolony Adam Strycharczuk. - Naprawdę mnie porwałeś. Nie umiem tego opisać. Nie mam słów - przyznał youtuber. - Paweł, uwielbiam cię. Nie spodziewałam się tego ani po sobie, ani po tobie - cmokała z zachwytu Małgorzata Walewska. - Wzruszyłeś mnie... - zakończyła ocenę.

I na koniec Filip Gurłacz przemieniony w wokalistkę rockową z naszego podwórka, czyli Agnieszkę Chylińską. - Niegrzeczna dziewczynka polskiej muzyki - wskazał Maciej Dowbor. Uczestnik miał okazję zmierzyć się z klasykiem zespołu O.N.A., piosenką „Kiedy powiem sobie dość”. - Bardzo ją lubię - przyznał aktor. Czy jurorzy powiedzieli sobie dość, a może wręcz przeciwnie? - Jestem pod wrażeniem energii, którą tu wykrzesałeś. Była to absolutnie energia Agnieszki Chylińskiej. Natomiast barwowo odstawałeś od niej - miała uwagi Małgorzata Walewska. - W wielu miejscach byłeś naprawdę Agnieszką Chylińską - przekonywała Katarzyna Skrzynecka. - Szóstka z plusem za wykonaną pracę i energię - dodał Kacper Kuszewski.

Czas na podsumowanie piątego odcinka i oceny. Po przyznaniu punktów przez jurorów i uczestników show, zwycięzcą rywalizacji został Karol Dziuba! Czek o wartości 10 tysięcy złotych przeznaczył na Fundację Nasze Dzieci przy Klinice Onkologii w Instytucie Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka.

Zobacz zwycięski występ odcinka.

  

W szóstym odcinku wystąpią:
Maurycy Popiel - Tom Jones
Kamila Boruta - Lady Gaga
Filip Gurłacz - Avril Lavigne
Marta Gałuszewska - Zdzisława Sośnicka
Natalia Avelon - Krzysztof Jaryczewski (Oddział Zamknięty)
Gosia Andrzejewicz - Charlie Puth
Czadoman - Scott McKenzie
Karol Dziuba - Florence Welch (Florence and the Machine)

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w sobotę o godz. 22:25 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze