2020-09-12

Czadoman dał czadu w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

0

Wokalista zaimponował niezwykłą przemianą w legendarny głos Budki Suflera. Wykonanie piosenki „Jolka, Jolka pamiętasz” przez Czadomana poruszyło wszystkich najbardziej. W czwartym odcinku zaprezentowali się także: Bonnie Tyler, James Hetfield z Metalliki, Justin Bieber, Krzysztof Zalewski, Belinda Carlisle, Ania Dąbrowska i Marilyn Monroe. Jak zostały ocenione poszczególne występy przez jurorów?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na IPLA.TV.

Na początek krótkie przypomnienie triumfującej ostatnio Gosi Andrzejewicz jako Mariah Carey i podsumowanie tabeli po trzech odcinkach. Na szczycie wspomniana wokalistka, która zgromadziła 102 punkty, tuż za nią Filip Gurłacz - 92 punkty i Karol Dziuba - 81 punktów, a finałową stawkę w tym momencie zamyka Natalia Avelon - 71 punktów. Do końca edycji jeszcze wiele może się zmienić.

Jako pierwszy do rywalizacji stanął Karol Dziuba. Aktor z pewną dozą nieśmiałości przeistoczył się w walijską piosenkarkę Bonnie Tyler. - Śpiewanie jak kobieta to jedno, a dodawanie charczenia to jest również problem - tłumaczył uczestnik w rozmowie z Maciejem Dowborem. - Będzie zabawa. Jest wesoło. Mamy z czego robić fryzurę - żartował. Jak wypadł z piosenką „If You Were a Woman (And I Was a Man)”? - Jestem zachwycona twoją robotą - zaczęła ocenę Katarzyna Skrzynecka. - Miałeś w sobie dużo lekkości i nie była to parodia kobiecego poruszania się. Fantastyczny występ - dodała jurorka. - Byłeś postacią od początku do końca. I to jest super! - powiedział Kacper Kuszewski.

Metallica zasłużyła sobie na status legendy dla fanów thrash i heavy metalu. To właśnie Maurycy Popiel przygotował dla widzów postać lidera formacji, czyli Jamesa Hetfielda. Jak ocenił balladowy utwór „The Unforgiven”, który przypadł mu w udziale? - Kultowy przebój - skomentował krótko, po czym opowiedział historię z dzieciństwa o kupowaniu singli zespołu. A na jakie oceny zasłużył sobie aktor? - Wygląda bardzo wiarygodnie - rzuciła Małgorzata Walewska, jeszcze zanim rozbrzmiały pierwsze dźwięki muzyki. - To jest bardzo trudne, żeby wytrzymać z tą barwą głosu przez cały utwór, a ty poprowadziłeś ją rewelacyjnie do końca. To było zaśpiewane czysto - skomentował Adam Strycharczuk.

Postać Filipa Gurłacza wywołuje skrajne emocje. O kogo chodzi? To Justin Bieber! - Jest żywą legendą - powiedział uczestnik o swoim bohaterze. - Multiinstrumentalista, kompozytor, wybitny wokalista - wyliczał. Aktor sięgnął po jeden z jego wielkich przebojów zatytułowany „What Do You Mean?”. To singiel z 2015 roku, który znalazł swoje miejsce na płycie „Purpose”. - Trzysta procent Justina Biebera w choreografii, ruchu scenicznym i twojej energii na scenie. Wokalnie byłeś bardzo blisko - podsumowała popisy na scenie Katarzyna Skrzynecka. - Tym występem udowodniłeś, że umiesz zmieniać głos. To jest twój wielki talent i twoja ogromna umiejętność. Wielkie gratulacje! - opiniował Kacper Kuszewski.

Kurier bohaterem? Tak jest! Chodzi oczywiście o piosenkę Krzysztofa Zalewskiego, zatytułowaną po prostu „Kurier”. W roli zwycięzcy drugiej edycji programu „Idol”... Kamila Boruta. - Brzmi jakby ciągle miał katar - śmiała się aktorka. - Podoba mi się czasem, jak on nie domyka tych gór - opisywała barwę głosu wokalisty. Czy udało się jej odwzorować te wszystkie wyszukane niuanse? - Jestem pod wielkim wrażeniem twojej ekspresji i twojej energii. Jesteś pięknym chłopcem - oceniła Małgorzata Walewska. - Podobał mi się ten utwór. Wykonałaś ogromną pracę - uzupełnił Adam Strycharczuk.

Pocztówka z drugiej połowy lat 80. Triumfatorka poprzedniego odcinka, czyli Gosia Andrzejewicz podjęła się kolejnego trudnego zadania i na chwilę stała się Belindą Carlisle. „Heaven Is a Place on Earth” to jedyny przebój w dyskografii gwiazdy, który dotarł na szczyt listy Billboardu. - Pamiętam, jak moja siostra puszczała mi tę piosenkę do snu - przyznała w rozmowie z Maciejem Dowborem. Efekt? - Zrobiłaś dokładnie, co trzeba, by odnaleźć tę barwę - jako pierwszy wydał werdykt Kacper Kuszewski. - Udało ci się uchwycić ten bezpretensjonalny wdzięk. Zrobiłaś to w bardzo delikatny sposób - dodał. - Widać było, że się czujesz dobrze w tej roli - zauważyła Małgorzata Walewska. - Jestem zawsze pod wrażeniem twojej swobody wokalnej - dopowiedziała jurorka.

Poznajmy „Porady na zdrady”. Udzieliła ich Marta Gałuszewska, wcielając się w Anię Dąbrowską. - Barwa jest ciemna, ale uśmiechnięta - piosenkarka rozkładała zadanie na czynniki pierwsze. - Ma te swoje ozdobniczki, zawijasy, które są piękne i charakterystyczne - dodała. Wyznała także, że jej tata jest wielkim fanem artystki. A czy sędziowie stali się wielbicielami tego występu? - Barwa głosu wydawała mi się bardzo bliska - skomentowała Małgorzata Walewska. - Były takie momenty, kiedy w ogóle było łudząco podobnie - dodała śpiewaczka operowa. - Słowo, które cię podsumowuje to jest magnetyzm - powiedział Adam Strycharczuk. - Wychodzisz u mnie za dzisiejszy występ na plus - zakończył youtuber. - Cudownie odwzorowałaś mimikę Ani Dąbrowskiej - zwróciła uwagę Katarzyna Skrzynecka.

- Wyglądasz zjawisko, a za chwilę będzie jeszcze lepiej - powiedział Maciej Dowbor na widok Natalii Avelon, zapowiadając jej występ w roli Marilyn Monroe. Aktorka pokusiła się o interpretację utworu „My Heart Belongs to Daddy”. Przepis na udane show w tej roli? - Trzeba spróbować odnaleźć w sobie dziecko - podkreśliła uczestniczka. No to jak było? - Byłaś tak żywa. Do zjedzenia - rozpływała się Małgorzata Walewska. - Też bym chciała zostać twoim ojcem - powiedziała z uśmiechem, nawiązując do tytułu utworu. - Tutaj trzeba po prostu skoczyć i lecieć. Coś takiego w twoim występie dzisiaj było, że miałem poczucie, że mierzysz się z postacią bez kompleksów i tremy - ocenił Kacper Kuszewski.

Czadoman dostąpił zaszczytu metamorfozy w Felicjana Andrzejczaka z Budki Suflera. - Przede wszystkim to jest mój ziomal, którego serdecznie pozdrawiam - zaznaczył. No któż nie zna hitu „Jolka, Jolka pamiętasz” z 1984 roku? To evergreen w dyskografii formacji. Czy będzie nim także w historii „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? Jurorzy nagrodzili twórcę hitów disco polo owacjami na stojąco. - Co za finał tego odcinka! - rzuciła zdumiona Małgorzata Walewska. - Dałeś czadu. To jest nieprawdopodobne - dodała śpiewaczka. - Chylę czoła. Ten program jest dla takich, jak ty. Rewelacja! - zachwycał się Adam Strycharczuk.

Osiem prezentacji za nami, więc pora na punktację! Jurorzy zdecydowali, że najlepszy był Czadoman. Uczestnicy potwierdzili ich zdanie. Brawo! Zwycięzca przeznaczył czek o wartości 10 tysięcy złotych na Dom Dziecka nr 1 w Świebodzinie.

Zobacz zwycięski występ odcinka.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

W piątym odcinku wystąpią:
Karol Dziuba - Tymek
Filip Gurłacz - Agnieszka Chylińska
Gosia Andrzejewicz - Maryla Rodowicz
Kamila Boruta - Martin „Marty” Cintron (No Mercy)
Marta Gałuszewska - Whitney Houston
Natalia Avelon - Dolores O'Riordan (The Cranberries)
Maurycy Popiel - LP
Czadoman - Ozzy Osbourne

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w sobotę o godz. 22:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze
© Polsat 2020