2020-09-14

Czadoman dla POLSAT.PL: Byłem zaszczycony tą rolą

0

Muzyk o zwycięskim występie w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” jako Felicjan Andrzejczak. Czadoman w czwartym odcinku 13. edycji show zachwycił jurorów i publiczność w roli wokalisty zespołu Budka Suflera. Jak pracowało mu się nad tą rolą? Czym dla niego jest udział w muzycznym programie Polsatu? Czy cieszył go, że w piątym odcinku wcielił się w postać Ozzy'ego Osbourne'a?

- Czy pierwowzór pana postaci, czyli Felicjan Andrzejczak wiedział, że będzie pan występował w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?
- Zabawna historia, nie widziałem się z nim chyba rok, a przypadkiem dzień po nagraniu spotkałem go w aptece (śmiech). Powiedziałem mu o tym, a on odpowiedział, że super. Chciałem, żeby wpadł do studia na odcinek, ale jeszcze wtedy ograniczały nas obostrzenia związane z koronawirusem. To było ciekawe. Bardzo się ucieszył i na pewno oglądał ten odcinek.

- Po raz drugi wszedł pan w rolę kogoś, kogo zna pan w rzeczywistości.
- Byłem zaszczycony tym wyborem. Musiałem się zmierzyć z niesamowicie potężnym kawałkiem, jakim jest „Jolka, Jolka pamiętasz”. Wszyscy znają ten numer. Niesamowity wokal Felka. Jest świetnym rockowym wokalistą. Całkowicie inaczej zachowuje się na scenie niż ja. Jest stabilny, skupiony.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

- Pana na scenie z kolei jest wszędzie pełno.
- Skaczę, biegam, latam, podchodzę do publiki. Miałem spory problem, żeby powstrzymać emocje, które orbitują przy tym utworze, które ja odczuwam. Cieszę się bardzo, że mogłem ten kawałek zaśpiewać. Ktoś, kto nie prowadzi życia rock'n'rollowca, nie jest w stanie go do końca zrozumieć. Ja go rozumiem doskonale (śmiech). Jest mi on bardzo bliski.

- Ten program właśnie daje państwu możliwość pokazania się z tej innej strony.
- To świetna przygoda. Walczymy nie tylko ze swoimi słabościami, ale i przyzwyczajeniami. To duże wyzwanie aktorskie z mojej strony. Tym bardziej że ja z profesjonalnym aktorstwem nie miałem nic wspólnego.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paweł Dudek (@czadoman)

- Czy w trakcie przygotowań do roli myśli się o wygranej, ma się jakieś przeczucie, że to akurat ta rola zwycięży?
- Nie, absolutnie. Byłem totalnie zaskoczony tym wynikiem. Tutaj byłem po prostu zadowolony, że mogłem popracować nad tą piosenką. Uwielbiam ją, to świetny numer. Fajnie, że ten grzybek do losowania tak chciał (śmiech).

- Kolejna postać jest zupełnie z innej bajki. To Ozzy Osbourne.
- Jestem również zadowolony z tego wyboru. To są moje klimaty. Wychowywałem się na Black Sabbath. Mówiłem już to, ale dla mnie ten program jest zabawą na najwyższym poziomie, w której bierze udział moja dusza i ciało. Do każdej z postaci przygotowuję się mentalnie i tak będzie tym razem.

Rozmawiała Julia Borowczyk

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paweł Dudek (@czadoman)

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w sobotę o godz. 22:25 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze
© Polsat 2020