2020-06-11

Wygrali „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Co teraz robią?

0

Czym zajmuje się dwunastka triumfatorów muzycznego show Polsatu? Aby zwyciężyć w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności wokalnych i aktorskich. W jaki sposób wykorzystują je obecnie? Jak wygrana w programie wpłynęła na nich i ich kariery artystyczne? Sprawdź, co słychać u zdobywców Złotej Twarzy.

Pandemia koronawirusa skomplikowała życie wszystkich artystów. Szczęśliwie Maria Tyszkiewicz tuż przed wprowadzeniem kwarantanny skończyła nagrywać piosenki na album „Ufam sobie”, który ukazał się 5 czerwca. Na jej debiutancką płytę trzeba było czekać trzy i pół roku po zwycięstwie szóstej edycji.

Związana z Teatrem Buffo aktorka pracowała nad materiałem od dłuższego czasu, ale nie spieszyła się z jego wydaniem. Po prawie roku od wydania pierwszego singla promującego krążek nadeszła długo wyczekiwana chwila. - Moment nie do opisania. Oddaje w wasze ręce mój pierwszy album. Moje pierwsze melodie, teksty, emocje - napisała na Instagramie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Moment nie do opisania. Oddaje w Wasze ręce mój pierwszy album. Moje pierwsze melodie, teksty, emocje. 🌹Dziękuję, za Waszą wrażliwość i wsparcie. 🌹Dziękuję @fonobo_label , za wiarę i motywację! @tenwysoki @ana.wysocka @buu_ann @boskibaniowski Piotr Derlatka i cała reszta 🌹Dziękuję wszystkim producentom, realizatorom i tekściarzom za Wasz przeogromny talent, piękne dźwięki i słowa. @wishlake_ @jerry_hendzel @meek_oh_why @sarapata_sound @pan_majster4real @michalsarapata @ras_rsmt @djeprom @wiktorfranko @hulbix Izi Izdebski! 🌹Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali, namawiali i inspirowali! 🌹Dziękuję @dolorka i @jacektyszkiewicz za wsparcie od moich pierwszych zaśpiewanych dźwięków. To dzięki Wam muzyka to moje życie. 🌹Dziękuję @antekwedzikowski . Za wszystko. 🌹 ————————————————— Album kupicie na stronie MTJ(link w BIO), oraz w Empikach. Możecie go też słuchać na @spotifypoland @tidal_polska @applemusic . Czekam na Wasze komentarze 🌹💿 ————————————————— #polskamuzyka #nowyalbum #płyta #nowapłyta #fonobolabel #muzyka #mariatyszkiewicz #ufamsobie

Post udostępniony przez Maria Tyszkiewicz (@mariatyszkiewicz)

Ci, którzy nadal pracują nad nowym materiałem, musieli czekać. Jak na przykład Marek Kaliszuk, zwycięzca drugiej edycji. Dla aktora teatralnego okres kwarantanny był trudnym czasem, podczas którego nie mógł występować na scenie. Na początku czerwca ponownie wszedł do studia, aby dalej tworzyć piosenki na swój pierwszy krążek. - Jak ja za tym tęskniłem! Za muzyką, za dźwiękami, za emocjami - napisał.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wczoraj po bardzo długiej przerwie wszedłem ponownie do studia 🎙🎧 Tym sposobem praca nad moją płytą została wznowiona 🙆‍♂️🎶💿 Jak ja za tym tęskniłem! Za muzyką, za dźwiękami, za emocjami 🤩 Był mały stresik, ale dzięki wsparciu i doświadczeniu @juliuszkamil, który realizował nagrania udało się wgrać wokale do dwóch kolejnych utworów 💪 Teraz jeszcze edycja, mix, mastering i cała machina wydawniczo-promocyjna, także chwilę to wszystko jeszcze potrwa...🙈 Ważne, że w końcu udało się zrobić krok do przodu! Pozdrowienia z @mjkmusic_studio ✌🎛🔊 ----- #płyta #cd #studiotime #muzyka #music #onair #recording #nowe #śpiewam #sing #piosenka #song #wokalista #aktor #marekkaliszuk

Post udostępniony przez Marek Kaliszuk (@marek_kaliszuk_official)

Wraz ze znoszeniem kolejnych ograniczeń dla świata sztuki, możemy wypatrywać kolejnych wiadomości od innych artystów. Jednym z nich jest Mateusz Ziółko, który był najlepszy w dziesiątej edycji. W styczniu wydał singiel „Obiecaj mi”, a pod koniec lutego zapowiadał, że drugi album ukaże się w 2020 roku. - To będzie zupełnie inna płyta. Taka bardziej „ziółkowa” muza. A w duszy rock'n'roll mi gra - mówił w wywiadzie dla kanału Muzotok. No to czekamy!

W 2020 roku nową płytę planuje wydać także Kasia Popowska. Zapowiada ją singiel „Nie ma nas”, który ukazał się w lutym. To będzie pierwsza płyta po zwycięstwie w programie. Jej pozycję na scenie muzycznej zapewniły znakomicie przyjęte albumy: „Tlen” (2014) oraz „Dryfy” (2017), który ukazał się tuż przed rozpoczęciem siódmej edycji show. W oczekiwaniu na trzeci krążek fani mogą oglądać cykl koncertów online, w ramach których występuje ze swoim zespołem w domach kultury w całej Polsce.

Koncertuje w siecie takżę Filip Lato, który zdobył Złotą Twarz w 9. edycji show. Wyróżnienie to pojawiło się na początku jego kariery muzycznej, jeszcze przed wydaniem debiutanckiego albumu „Halo Ziemia” (2018). W maju mógł odebrać złotą płytę za podchodzący z niego signiel „Zanim nas policzysz”, w którym gościnnie wystąpiła Jula. Po ponad dwóch latach czekania fani z niecierpliwością wypatrują nowych piosenek...

Dla niektórych triumfatorów, wygranie programu przyczyniło się do zajęcia miejsca za sędziowskim stołem. Jako pierwsza tę drogę przeszła Katarzyna Skrzynecka, która od drugiej edycji jest jurorką. Poza udziałem w show okazjonalnie gości na małym lub dużym ekranie. Wciąż występuje za to na w spektaklach i z utęsknieniem czeka na powrót na deski teatru.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🎭 Kwarantanna zamknęła nam teatry... "zamroziła" wszystkie miejsca naszej pracy, również na planach filmowych, pracy w serialu, realizacji show telewizyjnych @twojatwarzbrzmiznajomo, sale koncertowe... Zatem "wisimy" tak od początku marca już 4ty miesiąc "zahibernowani" i przymusowo bezrobotni... 🎭🎤📽🎬📺🎼🎶 TĘSKNIMY za teatrem 😍 , za pracą, która jest naszą pasją, za atmosferą serdecznej wspólnej kreatywnej pracy artystycznej w gronie Fantastycznych, Wrażliwych Ludzi, Kolegów i Przyjaciół Artystów 😍 TĘSKNIMY za naszą TEATRALNĄ PUBLICZNOŚCIĄ pełną szczerych emocji 😍 TĘSKNIMY ZA MUZYKĄ I KONCERTAMI, by móc cieszyć Wasze ucho i serce 💜🎶 DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM WIDZOM , którzy nie wyrzucają biletów teatralnych, lecz CZEKAJĄ cierpliwie RAZEM Z NAMI na NOWE TERMINY przełożonych odwołanych przedstawień 💜 Wygląda na to, że niestety nieprędko będzie nam dane móc wrócić do naszych "zamrożonych" miejsc pracy.... 😢 choć gospodarka powoli "odmarza"... My niestety jeszcze musimy czekać 😢🤞aż będzie bezpieczniej ... ... 🤞 OBY 🤞 .... "się okaże" jak to będzie i co nas czeka.... DZIĘKUJĘ, że jesteście z nami sercem ❤🎭🎬🎼 @teatrcapitolwarsaw @ads.impresariat @teatr_gudejko @wojart_poznan @polsatofficial @wrytmieserca.official @nadobreinazle.official @twojatwarzbrzmiznajomo @piotr.gasowski.official @piotr_zelt @januszchabior @magdamargulewicz @jakubprzebindowski @malgorzata_ok @maciej_dowbor @kacper_kuszewski @annagornostaj @aleksandra_szwed @anna.korcz.official @mateuszbanasiuk @ola.grzelak @piotr.cyrwus.official @maja_barelkowska_official @violaarlak @james.evenings @leszekzurek @radoslawpazura @arturchamski @ankudowiczkasia @mtttttm @maria_dejmek @maria.niklinska @marek_kaliszuk_official @elaromanowska @katarzynazielinska @andzelika.piechowiak @agnieszkahekiert @joannakoroniewska @spektakle_teatralne @impresariatedmaart @agencjamuza

Post udostępniony przez Katarzyna Skrzynecka (@katarzyna_skrzynecka)

Z kolei najkrócej w roli jurora występuje Adam Strycharczuk. Popularny youtuber został nim w styczniu 2020 roku, kiedy zastąpił Pawła Królikowskiego. Wiosną ucieszył miłośników muzycznych parodii, kiedy wznowił aktywność kanał Na Pełnej, którego jest współtwórcą. W trakcie kwarantanny natomiast został ambasadorem akcji i przewodniczącym jury #TwojaTwarzChallenge, która zachęcała do domowych metamorfoz i wsparcia zbiórki pieniędzy prowadzonej przez produkcję show i Fundację Polsat na pomoc lekarzom i pracownikom szpitali w walce z koronawirusem i COVID-19.

Trzecim ze zwycięzców-jurorów jest Kacper Kuszewski. Po zwycięstwie w ósmej edycji pozostał tak jak wcześniej niezwykle aktywny i angażujący się w rozmaite sceniczne projekty - zarówno muzyczne, jak i teatralne. Wiosną dołączył do obsady serialu „Przyjaciółki”, gdzie wcielił się w rolę przystojnego hydraulika Sławka, któremu nie może się oprzeć Dorota. 4 czerwca ruszyły zdjęcia do szesnastego sezonu produkcji.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Przyjaciółki (@przyjaciolkipolsat)

Na planie hitowej produkcji Polsatu pojawi się także Bartłomiej Kasprzykowski, triumfator czwartej edycji show. Fanom serialu „Przyjaciółki” znany doskonale jako Paweł Strzelecki. Być może wkrótce poznamy także więcej szczegółów tajemniczego projektu, którym aktor chwalił się w trakcie kwarantanny.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nie możesz wyjechać do Italii, Italia przyjedzie do Ciebie. Nowa rzecz. Efekt wkrótce. #newproject #italia #giovannipollo #acting #actor #role #rola #aktor

Post udostępniony przez Bartek KasprzykowskiOficjalnie (@kasprzykowskibartek)

Dobrze znany widzom Polsatu Stefano Terrazzino ostatnio zdradził na live czacie #wszystkobędziedobrze, że zwycięstwo w trzeciej edycji było dla niego przepustką do wielu nowych, artystycznych przedsięwzięć. Jednym z nich są występy z grupą Belli Ribelli, podczas których przybliża widzom włoską muzykę, a także uczy tańca w parze z Pauliną Biernat. Widzowie Polsatu mogą go także oglądać w „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. W 11. edycji jego partnerką jest Julia Wieniawa. Niebawem powrót do treningów!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Stefano Terrazzino (@stefanoterrazzino)

Kazik Mazur do „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zgłosił się sam i pomimo braku doświadczeń wokalnych, zwyciężył 11. edycję. Wygrana nie pchnęła go na muzyczne tory, bo jak mówił, zależało mu na pokazaniu się z innej strony i poznaniu nowych sposobów na wcielanie się w postacie. Tak jak przed udziałem w programie, realizuje się na deskach teatrów i serialowych planach, a prywatnie wiedzie spokojne życie pod Opolem.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kazik Mazur (@kazik_mazur)

Aleksandra Szwed swoją przygodę z telewizją rozpoczęła w wieku pięciu lat, więc w piątej edycji podbijała scenę programu już jako doświadczona aktorka, prezenterka i piosenkarka. Podobnie jak w przypadku Kazika Mazura, po zwycięstwie w show pozostała wierna swoim wcześniejszym aktywnościom i cały czas można oglądać ją w różnych - choć chwilowo wstrzymanych - projektach w teatrze, na małym i dużym ekranie.

Którego ze zwycięzców „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wspominasz najmilej?

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze
© Polsat 2020