2020-06-06

„Disco Polo - 25 lat później” - odcinek 13: Wciąż na fali

0

Są 28 lat na scenie, a ich popularność ciągle rośnie. Jaki jest sekret zespołu Classic? Robert Klatt i Mariusz Winnicki opowiedzieli o tym w ostatnim odcinku pierwszego sezonu „Disco Polo - 25 lat później”. Formacja Quest zabrała widzów na plan nowego teledysku, a „na salonach” pojawił się sam Marcin Miller. Co zdradził widzom Andre, który karierę muzyczną rozpoczął dopiero na emeryturze?

Oglądaj „Disco Polo - 25 lat później” online na IPLA.TV.

Lider grupy Boys tradycyjnie otwiera program rozmową z gwiazdami disco polo. Tym razem zaprosił do studia gości, których okrzyknął mianem „klasyków muzyki dance”. Zespół Classic powstał w 1992 roku w Iłowie. Choć jego skład na przestrzeni lat wielokrotnie się zmieniał, dwóch najważniejszych członków nadal ze sobą tworzy przeboje.

Robert Klatt i Mariusz Winnicki zdradzili, jak to się stało, że popularność grupy nie słabnie. - Generalnie jesteśmy gwiazdami wszystkich lat, od dziewięćdziesiątych w górę - śmiali się. Czy szykują specjalną niespodziankę na 30-lecie pracy artystycznej? Czym zajmują się w życiu prywatnym, gdy nie koncertują?

Kto potrafi zrozumieć kobiety? W formacji Quest wiedzą, że nie jest to takie proste! Dariusz Kilanowski oraz Grzegorz Woja zabrali widzów na plan teledysku do najnowszego singla „Kobiety nie zrozumiesz”. - To temat, który od lat spędza sen z powiek panów - podkreślił wokalista. - W tym klipie pokażemy, jak różnie na świat patrzą kobiety i mężczyźni - dodał drugi z muzyków. Jesteście ciekawi efektu ich pracy?

15-lecie Telewizji POLSAT to wydarzenie, którego nie można było przegapić! Teatr Wielki Opery Narodowej w Warszawie, a na scenie przedstawiciel muzyki disco polo w nietypowym stroju Mozarta, śpiewający swój wielki hit w aranżacji Adama Sztaby. - „Jesteś szalona” przy akompaniamencie tak cenionego dyrygenta i kompozytora to było dla mnie ogromne przeżycie! To występ, do którego ja i moja rodzina lubimy wracać! - wspominał Marcin Miller. Wokalista grupy Boys w cyklu „na salonach” opowiedział Edycie Folwarskiej o emocjach towarzyszących mu na scenie podczas koncertu oraz zdradził, dlaczego warto było podjąć wyzwanie muzyczne i zaśpiewać na żywo z prawdziwą orkiestrą.

- Ahoj załogo! - tak z prowadzącymi Edytą Folwarską oraz Marcinem Kotyńskim przywitał się kolejny gość „Disco Polo - 25 lat później”, czyli Andre. Nie bez powodu użył takiego okrzyku, ponieważ zanim zaczął karierę muzyczną, był... marynarzem. Gdy w wieku 36 lat odszedł na emeryturę, wiedział, czym się chce zajmować. - W życiu trzeba robić to, co się kocha, więc zająłem się muzyką i zacząłem śpiewać - wspomina. Czy spodziewał się, że zaczynając karierę tak późno, osiągnie tak wiele? Czy pływając na morzu, również śpiewał i czy żałuje, że nie został wcześniej piosenkarzem disco polo?

Bardzo dziękujemy za pierwszy sezon z „Disco Polo - 25 lat później” w Polsacie!

Komentarze
© Polsat 2020