2020-03-18

„Zawsze warto” - odcinek 15: Zażegnanie konfliktów

0

Maria organizuje rodzinne spotkanie. Zapewnia swoim dzieciom, że Witold będzie nieobecny. Pragnie pojednać się z nimi i rzucić w niepamięć nieustanne pasmo kłótni. Okazuje się, że kobieta uknuła podstęp. Na miejscu, jak gdyby nigdy nic, pojawia się głowa rodziny, co wprawia zgromadzonych w osłupienie. Czy dojdzie do porozumienia?

Oglądaj serial „Zawsze warto” online na IPLA.TV.

Każdego dnia Marta odwiedza bratanka w szpitalu. Podczas jednej z wizyt spotyka ojca, który jak zwykle wszczyna kłótnie. Kiedy ten próbuje namówić córkę do swoich racji, Antek porusza ręką. Początkowo Witold zdaje się być przejęty, jednak po czasie stwierdza, że dopóki chłopiec nie zostanie przewieziony do kliniki w Japonii, to nic się u niego nie zmieni. - Nie ma się czym ekscytować, bo to mogą być odruchy jak u martwej żaby poruszanej prądem - oświadcza Rafałowi, kiedy ten biegnie do syna, po czym dodaje: - Możesz sobie wyobrazić, że kocham go tak samo jak ty? Tylko nienawidzę złudnych nadziei - kwituje. Czy młody prawnik wyśle syna na leczenie za granicę?

Ada dostarcza Kamilowi pakiet dokumentów potrzebnych do przeprowadzenia rozwodu i rozdzielności majątkowej. Ten bez wahania godzi się na jej warunki. Chce również pomóc w odzyskaniu praw do opieki na synem. - Jestem coś winien tobie i Dorianowi. U góry jest mieszkanie służbowe. Możecie tam zamieszkać razem z Dorianem. Żaden sąd nie odda ci dziecka, jeśli nie będziesz miała mieszkania - przekonuje żonę do przyjęcia oferty. Po rozmowie z Markiem, Michalska przyjmuje propozycję Kamila, co staje się kartą przetargową na rozprawie.

Po objęciu wyższego stanowiska Dorota coraz mniej czasu poświęca dzieciom. Całymi dniami przesiaduje w biurze, a jeżeli jest już w domu, to ciągle wisi na telefonie. Majka stara się pomagać mamie w opiece nad młodszym rodzeństwem, ale niekiedy ciężko jej to połączyć ze szkołą i ukochanym tańcem. Prosi mamę, żeby tym razem ona ją wsparła i podrasowała zdjęcia do portfolio. Dorota proponuje jej coś zupełnie innego. Kontaktuje się z Adą i wspólnie organizują dziewczynie profesjonalną sesję zdjęciową.

Odkąd Ada otworzyła się przed Martą i Dorotą, kobiety nie mają przed sobą żadnych tajemnic. Prawniczka radzi byłej prostytutce, aby wystąpiła o alimenty i nie ufała mężowi, który kilka lat temu zostawił ją z długami i małym dzieckiem. Dorota natomiast broni Kamila uważając, że może nie mieć złych intencji. Twierdzi, że każdy zasługuje na drugą szansę, nawet Łukasz, któremu anulowała niebieską kartę.

Czy Łukasz zdoła ponownie omamić Dorotę, a Kamil odbuduje zaufanie Ady? Jak Marta poradzi sobie z kolejnym upokorzeniem ze strony ojca?

Zawsze warto w środę o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Katarzyna Zielińska: Czerpię siłę z nowej roli w „Zawsze warto”
Julia Wieniawa: „Zawsze warto” walczyć o siebie
Weronika Rosati o swojej postaci w serialu „Zawsze warto”

Komentarze