2020-03-14

„W rytmie serca”: Maria odkrywa rodzinną tajemnicę

0

Biernacka za wszelką cenę chce poznać prawdę o sobie i najbliższych. Gdy do szpitala trafia Bogusław Horosiewicz, Maria postanawia wykraść próbki jego krwi, aby zrobić badanie na ojcostwo. Ale czy na pewno gotowa jest na kolejny szok? Na jaw wyjdą kolejne tajemnice związane z jej adopcją. Jak zniesie informacje dotyczące pierwszych chwil jej życia?

Po poważnym wylewie Bogusław Horosiewicz trafia do szpitala. Maria dowiaduje się od Adama, że gdyby nie szybka reakcja Karola mogłoby wydarzyć się najgorsze... Dlatego, gdy Biernacka widzi, że mężczyzna potrzebuje pomocy, biegnie mu na ratunek. Nagle przy jego łóżku zjawia się żona Elżbieta, która natychmiast prosi ją o opuszczenie sali.

- Co pani tu robi? - pyta zdenerwowana. - Proszę nie odwiedzać mojego męża!
- Ale ja tu pracuję - odpowiada.
- Dlatego poprosiłam o przydzielenie kogoś innego. Proszę nas zostawić! - mówi stanowczo Elżbieta.

Po ciężkim dniu pracy Maria zwierza się Adamowi, że wykradła z laboratorium próbki krwi Horosiewicza. Tłumaczy się mężowi, że już za dużo się wydarzyło i chce znać prawdę o sobie i biologicznych rodzicach.

Adam otwiera kopertę z badaniami. Test jest zgodny. Maria jedzie do Karola, aby podzielić się z nim dobrą wiadomością. Młody Horosiewicz nie kryje wzruszenia. W trakcie rozmowy z bratem Biernacka dochodzi jednak do przerażających wniosków. Zdaje sobie sprawę, że lekarze, którzy ją adoptowali, specjalnie upozorowali jej chorobę. Tylko dzięki temu mogli zabrać ją biologicznym rodzicom, którzy nie mieli wtedy środków na wychowanie dziecka z poważnymi dolegliwościami.

Maria nie może uwierzyć, że jej zastępczy rodzice mogli dopuścić się tak poważnego oszustwa. Jak na tę wiadomość zareagują Elżbieta i Bogusław Horosiewiczowie? Czy wiedzieli, że zostali oszukani?

W rytmie serca w niedzielę o godz. 22:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „W rytmie serca” na Instagramie - @wrytmieserca.official

Zobacz także:
Mateusz Damięcki: Szósty sezon „W rytmie serca” pełen akcji i...
Beata Ścibakówna o roli Elżbiety w serialu „W rytmie serca”
„W rytmie serca”: Anna Mucha w obsadzie serialu
„W rytmie serca”: Śmierć, ciąża, hazard, sekrety i nowa miłość

Komentarze
© Polsat 2020