2020-02-20

„Cztery wesela” - odcinek 8: Wielkie emocje na koniec

Jedna z panien młodych musiała nagle wycofać się z rywalizacji. Dlaczego? Do rywalizacji stanęły pełne determinacji Karolina, Aneta, Natalia i Paulina. Każdej z nich zwycięstwo miała zapewnić określona taktyka. Która okazała się być najlepsza? I jak rezygnacja z programu jednej z uczestniczek wpłynęła na ostateczną punktację?

Oglądaj „Cztery wesela” online na IPLA.TV.

Cztery wyjątkowe panny młode spotykają się, aby poznać szczegóły swoich wesel. Na pierwsze spotkanie wybierają profesjonalną pracownię manicure, gdzie w swobodnej atmosferze opowiadają o swoich planach.

Na początku rozmowy dziewczyny dzielą się informacjami o rozpoczęciu przygotowań do najważniejszego dnia w ich życiu. Okazuje się, że większość z nich rozpoczęła je kilka lat wcześniej, a przyszli mężowie zostawiają żonom wolną rękę w podejmowaniu najważniejszych decyzji. Najlepszy przykładem jest Aneta. Jej narzeczony jest zawodowym kierowcą, dlatego bardzo często nie ma go w domu. Bezustannie wyjeżdża w podróże służbowe i kobieta sama musi zająć się organizacją. Paulina, która sprawia wrażenie perfekcyjnej panny młodej, zdradza, że jej suknia ślubna jest wymyślona przez projektanta według indywidualnego projektu. Tak samo jak suknia Karoliny, która również została stworzona przez profesjonalny zespół designerów. Jednak w przeciwieństwie do Pauliny, Karolinie najbardziej zależy, żeby kreacja podobała się jej przyszłemu mężowi, a nie pozostałym uczestniczkom. Natalia jest najmłodszą panną młodą, ale to nie znaczy, że nie podchodzi poważnie do rywalizacji. Zwycięstwo ma jej zapewnić tajna taktyka. Czy się sprawdzi? Zapowiada się zacięta rywalizacja...

Karolina poznała Michała w bardzo nietypowy sposób. Na Sylwestrze o północy niechcący wylała na niego szampana. Historia jak z bajki, a jakie jest ich życie na co dzień? Mają trzy wspaniałe córki, a do szczęścia brakuje im jedynie wypowiedzenia sakramentalnego „tak”, które ma dla nich ważny, symboliczny wymiar. Czy wesele będzie równie magiczne jak ich pierwsze spotkanie?

Szalone wesele Karoliny odbywa się w Radzyminie. Para składa przysięgę w namiocie obok sali weselnej. Goście jednak nie słyszą najważniejszych słów, ponieważ na dworze nie ma nagłośnienia. - To wielki minus - komentuje Paulina. Dziewczyny oprócz komentarzy na temat ceremonii i sukni ślubnej Karoliny, krytykują Michała, który według nich jest ubrany niestosownie do okoliczności. - To nie jest miejsce na szalony wygląd - mówi Natalia. Parze młodej jednak najbardziej zależy na udanej imprezie, dlatego od razu po ceremonii zaślubin idą na parkiet, aby pierwszym tańcem rozpocząć zabawę. Niestety goście nie są chętni. Tymczasem panna młoda robi coś, czego nikt się nie spodziewał i zachwyca swoim talentem gości oraz konkurentki. Jaka niespodziankę przygotowała Karolina?

Marzeniem Natalii jest wygrać program. Narzeczony Patryk bardzo kibicuje jej w osiągnięciu celu i robi wszystko, aby dopracować z przyszłą żoną ostatnie szczegóły. Jeszcze tydzień przed ceremonią zaślubin para zmienia menu i upiększa dekoracje. - Na weselu u Karoliny wyłapałam kilka błędów i wyciągnęłam wnioski - chwali się uczestniczka. Czy dbałość o szczegóły przyszłych państwa młodych przełoży się na organizację perfekcyjnego, tradycyjnego wesela?

Wesele Natalii i Patryka oceniają Paulina, Natalia i Michał, czyli mąż Karoliny. Mężczyzna zastępuje swoją żonę, ponieważ kobieta jest chora. Czy Łukasz sprawiedliwie oceni pannę młodą w każdej kategorii? Zapowiada, że „będzie ostry w ocenach”. I rzeczywiście tak jest... - Zniesmaczyła mnie opaseczka i torebeczka panny młodej. To chyba nie jest strój na ślub - stwierdza. Jednak uczestniczki nie zwracają uwagi na wygląd, a przede wszystkim na miłość, jaką czuć między nowożeńcami. - Pięknie się na nich patrzy - z uśmiechem stwierdza Karolina. Dalsza część imprezy również sprawia, że dziewczyny są miło zaskoczone. Czy to oznacza, że tajna taktyka Natalii działa?

Wesele Pauliny i Marcina rozpoczyna się w pięknym kościele. Uwagę rywalek przyciągają dekoracje i niezwykle zjawiskowy wygląd pary młodej. - Panna młoda ma dobry gust - stwierdza Karolina, która cieszy się, że po chorobie wraca w rywalizacji. Ceremonia zaślubin przebiega bez zastrzeżeń, dlatego uczestniczki pełne nadziei na dobrą zabawę udają się na salę weselną. Tam jednak czeka na nie kilka niemiłych niespodzianek, które psują wrażenie ogólne. Mimo że Paulina jest przekonana o perfekcyjnej organizacji przyjęcia, nie wszystko idzie zgodnie z planem, a atrakcje przygotowane dla gości wywołują zdziwienie u uczestniczek. Choć finalnie rywalki schodzą z parkietu bardzo zadowolone i zmęczone, czy to wystarczy, aby przyćmić wpadki z początku wesela?

Przed rywalkami ostatnie wesele Anety i Roberta, jednak niespodziewanie panna młoda musi wycofać się z programu... Dlaczego i jak to wpłynie na punktację?

Trzy panny młode spotykają się, aby poznać oceny, jakie przyznały sobie w trakcie trwania programu. Rywalizacja w ostatnim odcinku programu jest zacięta do tego stopnia, że niektórym jurorkom w trakcie wygłaszania werdyktu puszczają nerwy, a emocje sięgają zenitu. Wygra tradycja, perfekcja czy szaleństwo?