2019-12-15

„Ślad” - odcinek 93: Zbrodnia podczas rejsu

0

W trakcie rejsu statkiem wycieczkowym zostaje zamordowany student Daniel Lubański. Odciski palców zabezpieczone na miejscu zbrodni należą do jednego z kelnerów. Ten zeznaje, że Daniel zapłacił mu, żeby dostać się na pokład statku dokładnie w tym dniu. Czy śledczym uda się schwytać zabójcę?

Profesor Romański ustala, że chłopaka zabiła bardzo silna osoba, która skręciła mu kark. Detektywi z Centralnego Wydziału Śledczego odkrywają również, że Daniel bezskutecznie próbował skontaktować się z jednym z gości rejsu - biznesmenem Lechem Koneckim.

- Przecież mówię, pierwszy raz widzę tego człowieka. Chociaż… faktycznie w czasie kolacji na statku dostałem dziwną kartkę z prośbą, żebym zszedł na dziób, na pilną rozmowę - zeznaje w pokoju przesłuchań przedsiębiorca, gdy widzi zdjęcie denata.
- Kto panu przekazał tę kartkę? - dopytuje Walczak.
- Nie mam pojęcia. Pewnie kelner ją podrzucił - odpowiada ze spokojem.
- No i co? Wyszedł pan? - detektyw nieustannie drąży temat.
- Tak, ale nikogo tam nie było. Postałem tam chwilę i wróciłem do stolika - mówi.

Śledztwo stoi w miejscu, bo nie ma niezbitych dowodów, aby uznać kogoś za winnego. Laboranci postanawiają więc przetrząsnąć komputer zabitego. W trakcie analizy w siedzibie CWŚ haker niszczy dane zapisane na twardym dysku tego urządzenia. Następnie, z rąk nieznanego sprawcy, ginie sam haker…

Czy uda się odnaleźć mordercę? Czy został po nim choćby mały ślad?

Ślad w niedzielę o godz. 23:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ślad”: Co wydarzy się w nowych odcinkach? Oglądaj!

Komentarze
© Polsat 2020